Herkese günaydın.:) Buna katılıyor musunuz?

Herkese günaydın.

Umarım mutlu, huzurlu, stressiz bir gün geçirirsiniz.:)

'Hayatın gerçek yönetmeni tesadüftür'

Siz de öyle mi düşünüyorsunuz?

Size göre bu 'yönetmen' nedir? Kimdir?

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Gençler şu yazıyı herkes not alsın ondan sonra tekrar konuşalım.

Kader; hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten, " ne yapalım, kaderimiz böyle " deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamı değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergâh bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hâkimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• sanada Günaydin ayni dilekler senin icinde gecerli.

Yönetmen Allahtir .. Tesadüfleride yaratan odur.

1|0
    0|0
  • Senaryo Levh-i Mahfuz da yazılıdır.İnsan o senaryoya göre oynamak zorunda.Kendisine rolü hakkında adapte ya da doğaçlama yapmak zorundadır.Ama tabi bu yönetmen (Allah c.c) tarafından izniyle.Eğer yapacağı Levh-i Mahfuz'da yazılı değilse bu doğaçlamaya Allah tarafından izin verilmez.Eğer izin verdiyse Allah,senaryo sizin doğaçlamanız doğrultusunda devam eder.Allah bu rolleri verirken herkese o özelliklerde yetenek vermiştir.Ne yapmamız gerektiğini de peygamberleri tarafından bildirmiştir.

0|0
    1|0
  • Bu cümleyi ilk türeten kimse ateistmiş , dinsiz miş belli :D

Ne demek hayatın gerçek yönetmeni tesadüftür

Zaten bizde tesadüfen olduk

Tasadüf b i gün gezerken aklına ben gelmişim , tesadüf ol demiş , ben olmuşum

Hasssssss İktir ya :D

0|1
    1|0
  • Benim için tesadüf yoktur tevafuk vardır.

1|0
    0|0
  • Eğer hayat bir filmse yazarıda yönetmenide benim tesadüfler yaptığımız seçimler doğrutulsunda aynı yolda kesişmektir

1|0
    0|0
  • hayatin gercek yonetmenleri kendimiziz

1|0
    0|0
  • Tesekkurler saol sanada gunaydın.

Hayatta hicbisey tesadüf değil hersey bir kader senaryosu icindedir

Hayati verende alanda yonetende Allahtir

0|0
    1|0
    • Ee o zaman niye bize seçim hakkı verildi?

• Diyelim önünde iki yol var. Senin dediğine göre; Allah zaten yolunu çizmiş, dümdüz gideceksin, diğer yolu düşünmeyeceksin bile. Ben de diyorum ki Allah bize irade vermiş, seçim şansı sunmuş. Ben o iki yoldan sağdakine gitmek istiyorum ve bu yolda çıkan her tesadüf benim iradem-seçimim sonucu oluşan bir olaydır. Allah yaratmış bize irade de vermiş ve hayatımızı ya onun kurallarına göre ya da istediğimiz şekilde şekillendirme şansı vermiş, bu durumda 'yönetmen' biz olmuyor muyuz?

• Şimdi arkadasım fazla felsefe yapmaya herek yok Allahin yoly doğru yoldur o yolda gitmeli diğer yoldada gidersin tabiki hürsun ama sonucuna da katlanirsin

Diger yolda yonetmen sensin ama kendini kötüye surukleyensin herzaman genel bir yonetici reji vardir iste oda Allahu tealadir

• bu hayatta herşeyi evirip çeviren yönetmenler bizleriz

1|0
    0|0
  • Tesadüfe inanmam

0|0
    1|0
    • Neye inanırsın?

• Ama sen o kaderden sapabilirsin. İrademiz boşuna verilmedi.:)

• Herşey kader değil tabi evlilik çocuğun işin nerede doğacağın nasıl öleceğin maddiyatın maneviyatın hayatının nasıl değişeceği gibi faktörler kaderdir. Sokaktan geçen biri ateş istese bunu kadere bağlayacak değilim :)

• Günaydin, Herkes kendi hayatinin yönetmeni bence, Tesadüf yok

1|0
    0|0
  • tesadüflerden ibaretdir evet en güzel olanıda sürpriz dercesine gelen tesadüfler

1|0
    0|0
  • Günaydın kısmen katılabilinir

1|0
    0|0
  • Yönetmen insanin kendisi.

1|0
    0|0
  • Yonetmen Allahtir

Bizde sevdigii ya da sevmedigi piyonlariyiz

0|0
    1|0
  • Müslüman olduğum için kadere inanıyorum

0|0
    0|0
  • Yönetmenin Allah olduğu sahnede, doğaçlama oynayan varlıklarız..

0|1
    0|0
  • o yönetmenin allah belasını versin . mümkünse allahı da daha büyük bir yaratık varsa ıslah etsin.

0|0
    0|1
    • Şii atarlı ergen soruyu anladığına emin misin ?

• yönetmen tesadüf olabilir ama senaryoyla masraflar allaha ait diyorum atarsız olgun kardeş.

• Ateistsin anladık arkadaşa bir şişe bira verin biraz da çerez verin sakinleşsin.

• Levh-i Mahfuz .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kader bence

0|1
    1|0
  • Tesadüf diye bişey yok, kader diye bişey var.

0|1
    1|0
  • Kendi kendimi yöneten benim.

1|0
    1|3
  • Ben yönetmenimdir kendi hayatımda

1|0
    0|0
Yükleniyor...