Başbakanlık o ses kayıtlarının montaj olduğunu yayınladı.siz ne düşünüyorsunuz?

buradan onlarca soru geçti ve soruyu soranlarda hep bildik ağzı bozuk art niyetli insanlardı.onlara bunlar montaj olabilir dedikçe,onlar bence böyle diyip kendilerince kuruntuda bulunmuşlardır.

seçimler öncesi böyle yalan kasetlerin ortaya atılması ve ülkemizi gezide karıştıramadıklarını bel altı montaj yalan kasetlerle mi karıştırmaya çalışıyorlar.

bakın ülkemize yapılanlar şimdi ukraynaya yapılıyor ve orası şimdi yanıyor.aynı durum venezülla,bosna hersek,suriye,mısır,karadağda da var.bunların amacı milletimizi uyutup o eski kötü krizlerin enflasyonların yokluğun olduğu türkiyeye dönüştürmek.

bunların amacını iyi bilin.bu haber başbakanın değil başbakanlığın duyurusu.

link

Güncellemeler:

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• yapılanlar secımlerden once karalama kampanyasıdır oyunlara gelmicez.

1|4
    5|3

Kızlar Ne Diyor 8

• Adamın işini bitirmeye çalışıyor olabilirler tamam amenna bunu koyduk sağ elimize. Ama adam ses kaydı ile suçlanıyor. Adamın ne olduğu su yüzüne çıkartılmış sadece. Siz Adamı savunmaya devam edersiniz ancak. Neymiş montaj. O zaman (kendisini sevmesem de) chpnin mhpnin ortaya çıkan ses kayıtları görüntüleri de montaj? Yani korkuyorum ki birgün adam gözünüzün önünde tecavüz edecek birilerine ve buna da montaj diyecek sizde inanacaksınız. Bende önceki seçimlerde ne yazık ki akpye oy vermiş birisiyim. Ama şimdi verdiğim oya acıyorum inan. Ayrıca ses kaydı gerçekse (ki bence gerçek) adam kalkıp bu ses kaydı gerçek der mi?

1|0
    0|1
  • Ses mühendisi mümkün olmadığını söyledi ..Neyin kafasındasınız?

Bkz Atilla Özdemiroğlu ve ayrıca link

2|1
    0|1
    • her adamın kafadan attığı tahminlerlemi başbakanı suçlayacağız?size yalan haber gelsin hemen inanayımda saldırayım derdindesiniz

• cıks soran bu algı bir daha düzelmez hırsız işte kabullen sus :):):)

• sensin kıt

• ses kaydina gerek yok.

adamin cocuklari zengin hayirsever is adaminin yardimlariyla (ki erdoganin kendo aciklamasidir) uniyi bitirip 20li yaslarda sirket sahibi oldular. okulunu bile is adamlarinin yardimiyla tamamlayan cocuklar birden köseyi döndü.

basbakanin geliri zaten gittigi ülkelere coluk cocuk gittikleri icin ucak ve konaklama giderine yetmez (:

1|0
    0|0
  • Her halde montaj diyecek.

2|1
    0|1
    • sen bu konularda bilgilisin heralde.buradaki 3 5 ne olduğu belirsiz adamın lafına gelecek biri değilsin.istersen tartışalım?

• ikinici şık bilal benim oğlum değil açıklaması idi ama halk bu kadarda salak değil diye düşündü herhalde aslında deneseydi tutabilirdi :) bu kadar çok salak var :):)

• Montaj olup - olmadığını tartışacak kadar teknolojinin gerisinde mi kaldık biz? Kayıtları dinleyen herkes montaj olmadığını anlar.

0|0
    0|0
    • niye herkes teknoloji uzmanı mı?

o kadar elinde karışmış ülke örneği var başbakanı bu kadar kolay harcayabiliyorsun.bu da senin ya gözünün kör olduğunu ya da art niyetini gösterir

• Bilgili olmak bunlardan ibaret yani..

• bak başka soruda yayınladım onu oku

• Ben ne dusunuyorum diyorum gideyim youtube muzik dinleyeyim ne dinleyeyim hip hop peki kimi dinleyeyim sen ne dusunuyorsun kimi dinleyeyim

0|0
    0|0
  • eee ne diyecekti montaj değil gerçek mi diyecekti hırsız olduklarını kabul ederler mi hiç

0|0
    0|0
  • Gitsin bu hukumet artık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• çok enteresan oysa ki ben "allah allah baba-oğul ülkeyi soymuşlar haberimiz olmamış"diye açıklama yapacaklarını zannediyordum.montaj filan deyince şaşırdım şu demokratik ülkede.

3|2
    0|4
    • başbakanı mahkemeye vermek? :) öyle bir demokrasi var mı bu ülkede?

• var git ver

• Şimdi Öncelikle günümüz teknolojisini iyi takip edebilmeli ve bu teknolojiyle neler yapılabilir bunları çok iyi bilmeliyiz.

Sonrasında şu şekilde iddialar var yapılan montajı anlayabilmek biraz zordur çünkü kişinin konuşmalarının derlendiği havuzdan istediğiniz konuşmayı çıkartabilirisnzi yapaılan incelemede de zatenb sesler orjinal olduğu için konuşma orginal gibi görünür bu sesi ayırt edebilkmek için çok kanallı kulakllıklarla arka fon seslerinin farklılıklarından alaşılır deniliyor buna dikkat etmek gerekiyor.

Şimdi günümüz teknolojisi ile kendi ses tonunuzuun feraknları kopyalanarak sizin ağzınızdan konuşmalar dahi yapılabiliyormuş. bunlar iyi araştırılmalı zaten hükümet yapılan araştırmayla bunları çıkartacaktır diye düşünüyorum.

Ben kesin bilgi olmadan birşey demek istemesemde bana Montaj olduğu kanısı veriyor. Ve bu gerçekten montaj ise artık öyle bir döneme girmişiszki vay halimize teknoloji ne kadar acımasız hale gelmiş sanki bi,lim kurgu filmlerden farksız hale gelmiş hayatımız

Gece haberleri didik didik ediyorum kafam allakj bullak oldu konuyu anlamakta inanın zorlandım kim ne yaptı kim haklı kim haksız eskisi kadar rasyonel ve reel değil konular.

Umarım en kısa zmanada doğrular çıkar ortaya. Bu iddialar yenilir içilir türden değiller.

0|0
    0|0
    • sana ülke örnekleri verdim.

• bazı şeylerin farkındayım zaten birşeyleri idrak edebilmekiçin baya donanımlı olmak lazım her konuda bağlantınız olması lazım gerçekn ben dahil çoğu insanı aşan konular bunalr. :(

• beni aşmıyor.elimde yaşayan ülke örnekleri var ve içerdeki yapılan şeyler

• hoca sen şu taip sanal tim mensubumusun :) ... bir önce ki soruda verdik cevabını ... hala aynı tarz sorular ile nasıl kıvırsam millette nasıl algı düzenlesem derdindesin.

2|0
    0|2
  • Yaptığına şantaj derler, böyle aşka montaj derler. asdfghj Rte ve Kolpaçino. Altın kapılarımız kan oldu arııınnnç. hedef ben miyim?

1|0
    0|1
  • Valla müdür şimdi objektif bakacam olaya dikkat edin

Eğer bu yalansa demek ki soyma işinde bayağı iyiler

Eğer gerçekse yine soyuluyoruz

Eğer gerçekse selamın aleyküm diye lafa başlayıp soygun paralarını sakla demesi bile i*netorca

Hadi diyelim hiç soymadı, cuma namazına bile helikopterle giden adam soymuş gözüyle bakarım

Şimdi geçip de sadece RTE'ye çamur atmak da adaletsizlik olur bu siyasetçilerin hepsi i*netor

Eeee soyulduğumuza göre başlayalım mı?

cayırt

3|2
    1|3
    • sen gördüğüm kadarıyla biraz yarım yamalak ekonomiden anlıyorsun.

gecelik faizler şuan %12.mayıs ayında 4.61 idi.şimdi bu faizlerin düşüşünün milyarlarca dolar ülkemizin kazancı demek.onu geçtim.

duydun mu bilmem.ülkemiz geçen hafta açıklanan duyuruyla bütçe fazlası verdiğini duyurdu.eskiden yaılmayan ama şimdi yapılan hizmetlere rağmen ülke bütçe fazlası veriyor.sana daha sayarım ama ağır gelir

• Kimse benim verdiğim vergiyle cumaya helikopterle gitmeyecek, mesai bitmeden yerini terketmeyecek, evine aldığı yoğurdu kamu aracıyla götürmeyecek, kimse kimsenin hakkın yemeyecek, bunları yapan kim varsa ahlaksızın önde gidenidir müdür, mevzu akp de değil RTE de değil, konu ahlaksızlık artık, konu i*nelik. Gündemde RTe var o ayrı, diyeceklerim bu kadar

• hacı sen olaya dar açıdan bakıyorsun.neyse.kib:)

• ses kayıdına ne gerek varki zaten bu adamların devletin mal varlıklarını hangi yapancılara sattıkları apaçık ortada. ne yaptınız dediklerindede tek söyledikleri yol yaptık bina yaptık onlarıda yaptırdıkları firmalar belli biri dünürü biride kankası ses kaydına gerek yok gözünüz kör olmasın. dünya bankasına olan borcumuzu bir aç bak bakalım ne kadar artmış?

1|0
    0|1
    • link

bu borcun içinde özel sektöründe borcu var.milli gelir 800 milyar dolar.

• Atatürk ün halkı için yaptıklarını bu adamların satıp parasını yemesi sana ağır gelmiyosa soyulmak olarak görmüyosan bu konuyu tartışmanın bir anlamı yok. unutmaki o satılan kurumlar senin benin ninelerimizin altınlarını verdiği bir devlet kurdu. bu yapılan hırsızlıktır ve haram yemektir.

• soran özelleştirme ile ilgili olarak herkes devletin ticari hayatının olmasını istemiyordu fakat kimse hükümete elde ne var ne yok yok pahasına sat demedi . ayrıca özelleştirdiğin kurumlardaki işçi haklarını korumaya aldın mı hayır . bknz tedaş mağdurları aylarca çadırlarda haklarını aradılar. sana kim dedi türk telekomu 3 yıllık karına sat . çarpıtma herşeyi

• Ülkenin içine ettiler bir seçim olacak diye yapmayın kardeşim seçim meçim yoksa iç savaş çıkacak.

2|0
    0|0
    • iç savaşı yok bunun.ülke dışından yazan ateist olduğunu iddia eden bir grup embesilin lafları bunlar.denediler başaramadılar

• ne diyecekti ki şantaj montaj :)

1|0
    0|0
    • sen çok komiksin.buradaki ne olduğu belirsiz 3-5 zibidinin lafına eyvallah diyorsun başbakanlığın duyurusuna itibar etmiyorsun.sen kendi mantığını gözden geçir

• ak partiyi de icraatlarını da desteklemem. her zaman partinin de icraatlarının da karşısında olurum. ama bilişim bilgisi iyi olan biri olarak üzülerek söylüyorumki montaj. gerçek olmasını cok isterdim

3|1
    1|0
    • bilişim bilgisi ile ses analizcisi olmanın bağını kurumadım ben

• bilişimi en genel tabir olarak kullandım ve içine sesi de koydum. sana acıkca diyorumki bende akp ye karşıyım ama sahte bu.

• bu konulara yorum yapmanın bir faydası olacağını zannetmiyorum. dinlemeler hukuki olarak yapılmadığı sürece bir delil veya gerçeklik teşkil etmez bildiğim kadarıyla. bu siyaset de zaten pis bir iş. biz sadece olayların bize yansıtılan tarafını görebiliyoruz. yani medya nereye çekerse oraya gidiyoruz. kim bilir kapılar ardında kimler neler çeviriyor. o yüzden zorlamanın alemi yok kokusu çıkar mutlaka bir gün.

0|0
    0|1
    • bilgili adamı kimse kandıramaz.ülke ne çekiyorsa bilgisiz insanlardan çekiyor.herkes kulaktan duyduklarına itibar edyor.

• sana ne kardeşim sana ne. istediğim soruya cevap veririm istediğime vermem sana ne oluyo. baban akp nin kurucusu mu nedir bu kadar bağlılığın, savunman. şurada tarafsız yorum yaptık seni de adam sanıp cevap verdik üstüne. neyse sana cevap yok bir daha bu soruda. hadi kolay gelsin sana durmak yok yola devam.

• objektif olacan gardaş.gelmiş burada saf ayağına yatıp şüpheyle başbakanı suçlayacan.git bu delil olaylarını diğer soruyada yaz.

• Deveye diken size...yarar

0|0
    0|2
    • Hopaa, tey teyy!

• ancak hülo milo.bu ne zekanı mı ortaya koyuyorsun?

• O iki ses kaydı aynı analizden geçse ve rte'nin ki montaj olmadığı ortaya çıksa siz yine yeni lobiler üretmeye başlarsınız. En iyisi ben en başta yazdığımı yenileyim. Deveye diken...

• Dinledim. Montaj değil, sahte:) yani çakma

0|1
    1|0
Yükleniyor...