Sınav stresi başladı. Nasıl aşılmalı bu olay?

Bizim üniversite nişanın 9'unda bitiyor. Ve benim önümüzdeki 3 hafta boyunca 3 sınavım ve bir yığın ödevim var. Bizim ödevler çok zor oluyor. Yani bir ödev en az 10 sayfa olmalı, gerisini siz düşünün. Bİde nişanın sonunda da yine sınavlar var. BU durum beni yine stres yaptı, evde terör estiriyorum şu sıralar. BU durumu aşamıyorum. Tırnaklarımı yiyorum, ders çalışıyorum. Kahve tüketimim 3 katına çıktı diyebilirim. Bitsede kurtulsam :(

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• hangi üniversiteymiş o nisanın 9unda bitiyormuş? 3 hafta 3 sınav var diye üzülüyor musun? senin yoğunluğunun üstüne 10 sınav daha ekle 4 tanesi sabah 9 dan akşam 5e kadar sürüyor onun üstüne latince ekle hiç türkçe kaynak yok onun üstüne bir de ingilizce ekle...

bütün gece 2 litreye yakın kahve içip 15 dk da bir tuvalete gidip yarım saat uyuyup sabah 2 redbull içip iki sınava girdim sana çekiç örs üzengi kemiklerinin evrimini anlatabilirim, sana reptil ve amfibilerin omurga farklılıklarını anlatabilirim, bir kedinin kaburga bağlantılarını bile sayabilirim çünkü hala kafamdan çıkmıyorlar. ve en beteri kendi cevap kağıdına 60 veren bir hocanın sınavı var yarın. gerginim. ölüyorum ama uyuyamıyorum... yeterli mi insspascığım.

şükret azcık

0|0
    0|0
    • o my godd oldum. Bu ne yaaaa... Kanada burada universiteler nisanin basinda bitiyor, nisan sonuda sinavlar oluyor. Yaz okulu istege kalmis bir durum. Cok zormus ya.. Cidden sukretmen lazim

• hangi bölümdesin sen böyle :)

• egitimdeyim ben.

Erkekler Ne Diyor 10

• seninki çokmu zor sanıyorsun ?

bu hafta sınavlarım başlıyor 9 tane sınavım var + 3 dersten sunumum + ödev hazırlayacağım seninki gibi en az 10 sayfa degil 60 sayfa belki

haa unutmadan bazı sınavlarım için hem ödev - hem sınav yarı yarıya

ulen ben ne yapayım öleyim o zaman :D

sana yapılacak en güzeli şeyi söleyeyim

kahveni yapıcaksın sıcak sıcak çalışıcaksın abicim ister tırnaklarını ister parmaklarını

çalışıcaksın başka yolu yok

0|0
    1|0
    • Iyi senden az dersim be sinavim var diye abartmayim oyleyse. Bencede öl.

• bizde 5 tane zorunlu 4 tanede seçmeli ders var toplamda 9 ders ediyor

her dönem değişiyor tabi dersler mesela geçen dönem 8 dersimiz vardı

her dersten bir vize ve bir final

bazı hocalar vizeyi ödevle beraber yapıyor %50 ödev %50 final

zorluyormu evet fazlasıyla ama napalım emir demiri keser

• donem dediginiz 1 yili mi kapsiyor? bizim her donem 3 ay

• sınav stresi diye birşey yoktur. medya şişirmesi ve empozesezidir.her gün okula nasıl neşe içinde gidiyorsan sınavada neşe içinde gider kaygı duymayı bırakırsan başarı şansın iki katına çıkacaktır.et ürünü tüketimini ve buradaki zaman kaybını azaltmanı tavsiye ederim.başarılar diliyorum.

0|0
    0|0
  • daha alışmadınız mı sınavlar aarkadaşlar ki bu soruyu soran arkadaş hangi üniymiş o nisan 9 da bitiyo...vay be daha biz vizeleri olmadık millet okulu bitirmiş:):):

0|0
    0|0
    • Cunku 4 doneme boluyorlar dersleri ben donemlik derslerimi2 donemde bitiriyorum yazinda ders almama gerek kalmadi.

• hımmmmmmmmmmmmmmmmmm ok ozamn anladı ben::):):allah kolaylık versinn:):):

• sen sınava iyi çalış hayat daha zor iş yerin de patronun sana bagarıp küfür et mesi daha kötü bizim patron bize bagarı yor küfür bile ediyor sen derslerine iyi çalış bizim gibi eşşek olma evde kilerin suçu ne onlar senin gelece gin için sana yardım cı oluyor lar senin onları mutlu etmen gül dür men lazım nede olsa onların kızı sın senin için çan larını feda ederler yaptıgın çok yanlış

0|0
    0|0
  • hiç kasma akışına bırak... ben hiç stres yapmadım çok rahattım sınavda. normal de yaptığımdan 20-30 net eksik yapmıştım:D ondan iyidir stres kararında...

0|0
    0|0
  • vayyy canına sizin okul ne güzel erken bitiyor yaa bizimki daha hazirana kadar nisandada vizeler var ya.

0|0
    0|0
  • gecer gecer

0|0
    0|0
  • siz onu geçin bizim ygs var anasını satıyım :D

0|0
    0|0
  • aşamazsın anca sınav geçecek öyle

0|0
    0|0
  • Seninki iyimiş yine 10 sayfa.Bizdeki ödevleri hiç görme bence sen :)

0|0
    0|0
    • ama sadece bi tanesi. yani herdersten en az 4,5 boyle odev var :( hele bitanesi var lamartine ve francois villon siirlerini karsilastirma yapacagim okudugumdan bile bisey anlamiyorum. :(((

• 2 nisana :))) cok az kalmis. Ben taslagini hazirladim asllinda. ikiside olum temasini aliyor, biri olmek istiyor cunku sevdigi kisi olmus sonsuz mutlulugu ariyor digeride asilmak uzre olurken yazmis siiri olmek istemiyor, kendisini oluler dunyasinda gibi tanitiyor, ve insalardan merhamet istiyor. BU arada benzetmeler, kafiyeler, uyaklar falan filan iste hepsini belirtmek lazim. francois villon siirleri yaz neredeyse hepsi turkceye cevrilmis, ama lamartine'in sadece gol siiri cevrilmis.

• Tüm şiirleri mi karşılaştırılacak.Bu akşam uğraşırım.Yapabilediğim kadar yaparım 2 nisana kadar.

Kızlar Ne Diyor 7

• hepimiz geçtik o dönemlerden ama bizim okul hiç hazirandan önce bitmedi

0|0
    0|0
  • 2 hafta içinde bizimde başlayacak :S

Allah kolaylık versin..

1|0
    0|0
  • ya benimde çalışmamlaızm da şu internetten alıkoyamıyorum kendimi..bir şeye hiç çalışmayınca ve de az vakit kalınca o stres aman allahım..ama zevkli olan da o zaten sabahlamak sınav haftası kafein bagımlısı olmak falan :)

0|0
    0|0
  • Hangi bölüm ?

Allah kolaylık versin :/ git burda zaman harcama devam et bence.

0|0
    0|0
    • bugun sinav var ona calisiyorum slklldim artik.

• tobb mu:)

0|0
    0|0
  • Of sorma benimde. Yarin examen var napcam bilmiyorum. Je galere. :(

0|0
    0|0
  • hangi bölümde okuyrsun?

0|0
    0|0
    • egitim fakultesinde okuyorum. tarih, psikoloji, fransiz edebiyati ve egitim dersleri agirlikta .

Yükleniyor...