Zayıflayacağıma kilo almışım, olamaz! Nedir bu çelişki ya?

Ya ben 2-3 aydır düzenli olarak hergün ama hergün spor yapıyorum.en az günde 3 saat.amacım kilo vermekti.dün güle oynaya kendimi tarttım gördüğüm sonuç karşısında deliye döndüm zayıflayacağıma 1 kilo almışım! nolamaz ya! neden ya? etrafımdakilere soruyorum herkes kilo almışsın diyor. göbek falan biraz azaldı ama kilo almışım :( ayrıca çok yiyen bir insan değilim günde 2 öğün.ve 53 kiloyken 54 kilo oldum.boy 168

Güncellemeler:
Ya ben balık yağı kullanıyorum 5 gündür. bu yüzden olabilirmi 1 kilo almam? ama 5 günde 1 kilo almak imkansız gibi

0|0
12|8

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten şu an 19.13 vücut kitle endeksin.20 den başlıyor normal değer.Zayıf bile sayılabilirsin yani.Sanırım metabolizma hızın düşük.Onun için az bir kalori ile idare ediyor vücudun.Bence vücut analizini yaptırıp metablizma hızına baktırsan iyi olur.

0|0
    0|0
    • evet biraz zayıf sayılabilirim ama fazlalıklar var karın bölgesinde.

• Onlardan da karbonhidrat grubundan uzak durarak kurtulabilirsin.Bir de o bölgeleri çalıştırcak hareketler yaparak.Yüzebilirsin ayzın mesela.

• Balık yağını hiç balık yemiyorsan haftda 3 adet birer gün arayla alman yeterli.Kilo yapan o olamaz.

Erkekler Ne Diyor 7

• Günde 3 saat spor mu yapılır ? Bir saatten sonra vücudun laktik asit yakamaya başlar, yağ yakayacağına depolarsın

Keko keko işler yapmayın

0|1
    0|0
  • bak sana benden bi öneri bence zayıf kızlar hiç çekici değil kilolularda değil ama en az 55 kg en fazla 60 falan bence kemik yığınına dokunmak hiç hoşuma gitmez biraz etli butlu olması lazım kadın dediğinin :))

0|0
    0|0
    • Cevabın için teşekkürler ama erkeklerin egosunu tatmin etmek için uğraşmıyoruz ... herkes tarafından onaylanmış birşeydir zayıflığın güzel olduğu.öyle iskelet gibiler değil ama

• sizin kendi kararınız karışamam :)

• Evine dijital bir tartı al. Her sabah aç karna, aynı kıyafetlerle tartıl. Sabah ile akşam arasında 2-3 kilo oynuyabiliyor.

0|0
    0|0
  • 53 54 kilo niye zayıflamaya çalışıyosun ki ? Spor yaparken vucudun fit duruma geliyor fakat yediklerine dikkat etmediğin sürece kilo almaya devam ediyosun durum bende de aynı.

0|0
    0|0
    • şey ben 1 yıl önce 45 kiloydum.10 kilo falan aldım.Birde göbek yaptım ve dayanamayıp spora adadım kendimi ama 1 kilo aldım :( durum bu

• Söyleyiş olarak doğru hareketi de eminim ki doğru yapıyosundur devam bu yolda :)

• Balık yağı faydalı bir şey ama çok kilo yapar :)

• boyum 168 kilon 54 gayet normal daha zayıflama çalışma kilonu koru yeter

0|0
    0|0
  • 5günde balık yağından 5 kilo alamazsın zaten.Onu uzun süre ve düzenli kullanırsan jkilo alırsın.

0|0
    0|0
  • Düzensız beslenme.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ya tartın bozuk ya da spor yapıyorum diye verdiğin kalorıden fazla yıyorsun..

0|0
    0|0
    • Balık yagı şişmanlatır. Birde hormanlarla ılgılı bu durm adet dönemine yakın kılo fazlalışır.

Spor yaparken dıyette yapmalı..

• adet dönemimi birkaç gün önce geride bıraktım :) ama daha 5 gündür kullanıyorum balık yağını.bilemiyorum

• dediğim gibi sen spor yaparken ne yıycegını bılmıyorsundur..

• aman yarabbı.. gıcık oluyorum ayda diyetisyen yardımıyla 0.400 gram alınca doktorumla havaya uçuyoruz kılo aldım diye ve kılo almak adına çekmediğim işkence kalmıyor :(

0|0
    0|0
    • inanmicaksın ama bende bi zamanlar senin gibi kilo almak için uğraşırdım.hatta kilo verenleri kıskanırdım niye kilo veriyorlar diye.ama 2 yıl evde oturdum oturdum hareketsiz kaldım kendimi yormadım yedim içtim fazla uyudum 10 kilo aldım... denersen olur ama çok fena göbek yapıyor :D

• Evet zamanında bende çok zorlanmıştım kilo alabilmek için.Ama bir tavsiyede bulunayım çok uyumak çok oturmak fazla yemek kilo yapıyor birde cola gazoz bur cubur.bunların hiçbiri sağlıklı değil ama ben böyle böyle kilo aldım.ben önceden yani 2 yıl önce 45 kiloydum bazen 43 kilo ama son 2 yıldır 10 kilo aldım 54 oldum :( çok fazlalığım var

• yok canım söyledyn ölçülere göre çok fazlalığın yok hatta ir çok kişi seksi bile buluyor bunu :)

• sporu abartma bence 1 saat yeterlı..aman sonra kas yıgını olma da bırde yuruyusun etkılerı aylar sonra cıkıyor dıye duymustum aksam 6dan sonra yemezsen kılo verırsın bence.ama neden vermek ıstıyorsun hıc anlamıs degılım balık yagı da ıstah acar derler haberın olsun.ayrıca onemlı olan tartıda ne cıktıgı degıl senın nasıl gorundugun hıssettıgın

0|0
    0|0
    • Cevabın için teşekkürler :) göbek yaptım onun için kilo vermek istiyorum.

• Ya tartın bozuk ya da spor yapmasını bilmiyorsun..

günde en az faydalı 3 saat spor yapman imkansızdır.. Bunu profesyonel sporcular yapabilir.. Demek ki yeteri kadar yapmadığın için gücün tükenmiyor.. Ve spor olarak ne yapıyorsun?

0|0
    0|0
    • emm 2 saat yürüyüş,400 kere ip atlama,200 saniye bir yere asılma,ısınma hareketleri,göbek eritme hareketleri (mekik gibi),koşma (süresi belli değil),böyle işte.en az 3 saat.zaten 2 saat yürüyüş yapıyorum diğerleride 2 saat günde 4 saat spor yapıyorum.

• Yanlış spor bu.. Böyle spor olmaz ki :(

1. Isınma hareketleri.. Boyundan ayak bileklerine kadar tüm uzun kaslar.. Isınma hareketlei her hangi ters burkulma, lif atması olmaması için..

2. 20 dakika yürüyüş, 10 dakika koşu..

3. (Başlangıç için) 20x4 mekik.. 10x4 şınav.. 10x4 komando dansı.. 10x4 barfiks..

4. Esnetme hareketleri.. Boyun, kollar, el bilekleri, bel, sırt, bacaklar ve kaval, son olarak da ayak bilekleri esnetilir.. (Bu idman sonrası ağrıyı azaltır)

• Esnetme hareketelri her gün spor sonunda mutlaka yapılmalı.. İdman boyunca en fazla 2 bardak su iç.. Spora başlamadan da en az 2 saat önce yemek ye.. 2 saatte az idmana geçersen dalağın şişerek kaburgalarına batıp ağrı yapacaktır..

• çünkü yağdan verdin kastan aldın, sıkılaşıyorsun ama kasta yapıyorsun, spor böle bişi :D

0|0
    0|0
  • spordan sonra yediklerinizden olabilir.

0|0
    0|0
  • her gün spor yapmanı vücudun artık normal olarak karşılıyor olabilir mi sence ?değişikli iyidir. vücuduna mesajı gönder bir kaç gün spor yapma

0|0
    0|0
  • gunde 2 ogun yedıgınden kılo alman cok normal

0|0
    0|0
    • aa neden ki?

• sen az yıyerek metobolızmanı yavaslatıyorsun boylece dırekt mıden yemeklerı yağa donusturuyor

• regl döneminde tartilmissindir belki de.

0|0
    0|0
  • E normalsin.

0|0
    0|0
  • tuzlular gobege tatlılar gote gıdr derdı annem ne kadar dogruysa

0|0
    0|0
  • başka şeyler vardır bunun altında yatan aynısı anlamadım bendede olmuştu çok sinir bozucu!

0|0
    0|0
    • :( bir yakınıma sordum dedi ki fazlalıkların gidiyor ama sportif bir vücudun oluyor dedi.bu demek oluyor ki vücudun düzgün olacak ama kilo vermeyeceksin.ama ne kadar doğru bilemiyorum

• bilen birine danış bu beslenme uzmanlarına netten mail at geri dönerler belki nedenini öğreniriz

Yükleniyor...