Kapat

Size Göre Ahlak Nedir ?

insanların (öznel olarak) çeşitli davranışlarının yanlış veya doğru oluşunu belirleyen bir yargı ve ilkeler sistemi kavramı ve/veya inancı için kullanılan ahlak hakkındaki düşünceleriniz, Ahlak hakkında bildiğiniz duydugunuz özlü sözler ? Ahlaklı kabul ettiğiniz, bildiğiniz büyükleriniz Ünlüleriniz ? Fikirleriniz ? Düşünceleriniz ? Düşünmedikleriniz ?Dalgalarınız? Yavşamalarınız ? İhtiraslarınız ? Kaygılarınız? Saçılın Gelsin.

Güncellemeler:
Soruyu görmeyenler için Güncelleme.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ahlak bana göre sanıldığının aksine dinle et-tırnak ilişkisi kurmuş ya da insanların ortaya çıkardığı bazı törelere veya sözlü kurallara uyulunca kurallarına uyulmuş olan bir sistem değildir. Bu sistemlerle ortak olan bazı kuralları vardır ama bazı toplumlarda dinle iç içe geçmiştir.Bana göre ahlak : Günlük hayatta insanların yaşamını düzenleyen, kuralların yetmediği yerde ortaya çıkan sözlü bir sistem, ağız birliği, davranışlar bütünüdür. Ayrıca insanın davranışlarının doğru ya da yanlış olarak değerlendirilmesini sağlayan bir olgudur. Buradaki tanımımdan da anlaşılacağı üzere öznel bir kavramdır. Toplumdan topluma da değişiklik gösterebilir. Bazı toplumlarda ahlakın ölçütü dini kurallara bağlılık derecesiyken bazı toplumlarda insan yaşamına ve hürriyetlerine gösterilen saygıdır. Ben ikinci türlüsünü tercih ederim.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• bana göre ben ahlaklı mıyım eksiklerimin olduğunu düşünüyorum ama her zaman dikkat ederim bence ahlak denen şey çok önemli sevdiklerimin ahlaklı olmasını isterim tabi her insanın hatası vardır önemli olan farkına varıp tekrarlamamak

0|0
    0|0
  • Ahlak toplumun koyduğu kurallara kişinin uayabilme çabasıdır içine hukuk,örf adet ,görgü ve daha birsürü kuralları alır yöreden yöreye değişirbakış açısıylada oyüzden özneldir..evrensel ahlak denen bir şey yoktur..benim ahlakımı belirleyen ise önce inandığım dine dair kurallar sonra vicdanıma uyan kurallar sonra aile bireylerimin vicdanıma uyan kuralları sonra içinde yaşadığım toplumun vicdanıma uyan kuralları..

0|0
    0|0
  • insanlaı mutlu edebildiğin kadarıdır ahlak..

0|0
    0|0
  • ahlak ,ruhun kimliği gibi.her yerde karşına çıkıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ahlak insanda olması gereken bir takım güzel huylardıAhlak terbiye yoluyla, islam eğitimi ile kazanılırGüler yüzlü olmak, temiz olmak, merhametli olmak, tevazulu olmak, affetmek,

susmak, doğru konuşmak, sabr etmek, güzel ahlaktan bazılarıdırAhlaki vazifelerimizin ilki Allah’a karşı olanı dır. Allah’ın ismini hürmetle anmak, onun sevgisini kalbe yerleştirmek, ona isteyerek ibadet etmek ahlaki vazifelerimizdendirSonra Peygamberimize karşı olan ahlak vazifemizdir. 0 hürmete en layık olandır. Onun getirdiklerini kabul etmek, ona hürmet etmek, adı anıldığı vakit (Sallallahu aleyhi vesellem) demek, o ne söylemişse tereddütsüz kabul etmek ahlaki vazifelerimizdendirSonra kitabımız olan Kur’anı Kerime karşı hürmet etmek, o okununca sessizce dinlemek, onda emr edileni yapıp nehy edilenden uzaklaşmak ahlaki vazifelerimizdendirBedenin ve ruhun terbiyesiİslamda beden terbiyesinin yeri çok önemlidir. İnsanın dünya ve ahiret işlerini tam olarak yapabilmesi için önce sağlığına ve sıhhatine dikkat etmesi gerekirYemesine içmesine, uykusuna, dış görünümü ne, temizliğine, hastalanınca tedavisine dikkat et mek her insanın görevidir

0|0
    0|0
  • ahlak insanlarin secimlerinin fikirlerinin tartisilip bir güzel yontulmasidir.

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum sana.

0|0
    0|0
  • kişi duruma göre davranamaz yani durum ahlaki diye bir şey yoktur. kişiler ve durumlar değişmiş olsa da değerler, yasalar değişmez, çünkü değerler ve yasalar kişilerden bağımsızdırlar.

0|0
    0|0
  • Dünyadaki tüm hukuk sistemlerinin anayasasıdır...

0|0
    0|0
Yükleniyor...