Spor yapma......................

Merhaba site sakinleri özel bir spor merkezinde yüzmeye başladım haftada iki kez fakat hiç yüzme bilmiyorum ve sudan bir hayli korkuyorum zaten bu korkumu yenmek için başladım..Her şey bitip eve gitmeye çalıştığımda kendimi çok kötü hissediyorum yürüyecek halim kalmıyor eve geldiğimde hemen yatıyorum ..Sizce daha zinde olmak için ve yorulmamak için neler yapmam lazım?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yüzerken korkundan dolayı panik yaparak hızlı hızlı yüzmeye çalışıyorsan kısa sürede çok yoracaktır seni,özellikle havuzlarda yüzmek denizde yüzmekten daha zordur.. Korkunu yenmeli daha kendinden emin,suyun üzerinde durarak panik yapmadan yüzmen lazım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Spor insanı zaten yorar. Muhtemelen spora pek yatkınlığınız yok. Yüzme ise spor dalları içerisinde çok yorucu olanıdır. Siz de yüzme korkunuz nedeniyle normalden daha çok çabaladığınız için sürekli güç harcıyorsunuz. Sabit tempoda yüzmek yerine yüksek tempoda su üstünde kalmaya çalışıyorsunuz.

Vücudunuz üzerindeki hamlığı attıkça ve sizde yüzmeye alışıp daha sakin yüzmeye başladıkça daha az yorulacaksınız.

Haftada 2 gün yüzme öğrenmek veya yüzme alışkanlığı için az bir süre. İmkanınız varsa boş günlerinizde haftada 2-3 gün hafif tempo yürüyüş yapmaya çalışın. Hem kaslarınız kuvvetlenecek hem de form kazanırsınız.

Başarılar,

0|0
    0|0
    • Eskiden yürürdüm tempolu şimdi gerçekten vaktim olmuyor yüzmeye başladım en sonunda

• öncelikle batmayacağını kafana yatır bedeninde oksijen dolaşıyor boğulmanın sebebi panik ve hava yerine ciğere su çekmektir

0|0
    0|0
  • yok zaten yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Yorulman iyi birşey işte :) Demekki vücudun gelişiyor kaslar gelişiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...