Lütfen bakar mısınız? Annem neden böyle yapıyor? Böyle bir şeyle karşılaştınız mı?

Annem gençliğinde çok çekmiş bazen ara ara bana eskileri anlatır oldukça hemde... Ezberledim artık. Ben evlat olarak sıkılmadan onu yoldaşıymış gibi dinliyorum. Bazen yine anlatmaya başlıyor sonra '' evet ya hatta şu x olay dada böyle yapmadı mı?'' diye yorum katıyorum derken ''ne alakası var Arzu öyle bir şey olmadı ki'' diyor. Allah Allah belki de ben yanlış hatırlıyorum diyorum ama bugün de o x olayı anlattı.

Bu hep oluyor:S anlatıyor, ben deyince inkar ediyor aradan zaman geçince gene aynısını anlatıyor.

Kafam karıştı artık sürekli olduğu için bir hatırlama sorunu varsa moralini bozmak istemediğim için bir şey demedim.

Sizce nesi var?

xper için saçma yorum yapacaklar yazmasın.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ya belirli bir yastan sonra bazi seyleri karistiriyor olabilir bazen aklina farkli seylerde gelebilir ayni konu hakkinda bu hafizasi ile alakali saniyorum ki.bu baglamda. kafana takicak brsey yok.

O öyle degildi anne deme dinle sen sadece sanirim sana anlatip rahatliyor duygusal ve ruhsal olarak

0|0
    0|0
    • yok dinlerim hep de... ne bileyim araştırdım mesela eşyaların yerini falan kaybetmiyor.. ama sürekli aynı olayları anlatıyor. bir de başında biliyor musun diyor. ilk defa anlatırmış gibi. başta anlam veremiyordum ama bu belirtileri de okuyunca başka şeyleri de düşünmeye başladım:(

Erkekler Ne Diyor 4

• Kendinden emin misin ? Yani anneni gerçekten dikkatli dinlediğine emin misin ? Eğer kendinden eminsen annenle görüş hastaneye bir gidin bunun için gerekli testler yaptırın. Bir şey çıkarsa henüz tedavi için erken olabilir gerekli yönlendirmeler ve ilaçlar dahilinde düzeltilebilir. Varsa herhangi bir rahatsızlık ALLAH acil şifalar versin.

0|0
    0|0
    • eminim ya bir iki defa da başıma gelmedi ki :/ bunama sanırım aşırı stres altında yaşamaktan gelir ve annem bunu fazlasıyla hep çekmiş...mesela şey anlatmıştı bir kaç kere... halamın çamaşır makinası bozulmuş, babannem tutturmuş annemin maaşından verilecekmiş. zaten anneme maaşı da verilmezmiş... bunu bir kere laf arasında anlatıyordum arzu saçmalama nerden verecekmişim ben para ona dedi. bugün de aynısını aynen ya aynen anlattı. yani böyle bir olayı yanlış anlama ihtimalim çok düşük bence. :(

• Amin cümlemizin inşallah kötü haber almazsın. Doktora gittikten sonra sonucu buraya yazarsın bende merak ettim.

• unutmazsam yazarım inşallah...

• yaşı kaç bilmiyorum ama yaşlılık hastalığı alzemhier başlangıcı bile olabilir, bence bir yolunu bul ve dr a götür

0|0
    0|0
    • ayy allah korusun :( anne tarafında alzemhier yok. ayrıca annem çok kitap okur. bunun etkisi olmaz mı engellemek için?

• tamam acil şifalar şimdiden

• amin :(

• Belkide sallıyo sallıyo sonra unutyo ne salladığını o yüzden böyle yapıyodur

0|0
    0|0
    • ama aynısını anlatmaz ki daha farklı anlatır ikinci anlatışında o zaman? bu arada beynimden aşağı kaynar sular döküldü sallıyor ihtimalini düşününce... ama çok çekti gerçekten ben de şahidim bir çoğuna...

• İnsanlarda olayları farklı yorumlama var mesela olay gerçektir ama o an farklı anlatmıştır sonrada unutmuştur işte çekmeyen yok herkes çekiyo benim gariban anam çilekeş anamda çok çekmiş ama yapcak birşey yok

• kız annen kaç yaşında? geçmiş olsun bunamış gibi görünüyor.

0|0
    0|0
    • 43 yaşında ama ciddi sıkıntılar çekti. ne olur olmasın ya kıyamam ben ona:(

• Rabbim acil şifalar versin. :)

• amin...

Kızlar Ne Diyor 2

• Onları kınamamak gerekir. Her insanın sıkıntısını paylaşması çok başkadır. Kimisi arkadaşıyla dertleşir, kimisi kendi kendine konuşur, kimisi içine atar...

Bazı kadınlarda aynı şeyleri anlatıp eskiye dair yaşadıklarının hıncını aldığını sanarak rahatlama yaşayabiliyorlar. Dediğin gibi, bazen karşısındaki kişi artık ezberlemiş duruma bile getirilebiliyor.

O sıkıntısını öyle atacaksa, o öyle rahatlayacaksa varsın devamlı anlatsın. Sonuçta annemiz.. Öyle değil mi..

0|0
    0|0
    • hayır ona birşey demiyorum zaten okuduğun kısımda anlatmak istediğim ezberledim sıkılmıyorum ki de unuttuğum bir ayrıntı olsun. ama bazen yaşadıklarını hatırlatınca inkar ediyor. bir zaman sonra da tekrar aynı şeyi anlatıyor. buna kafam karıştı diyorum... :/

• Geçmiş olsun. Annenizi dinlemek sizi yorabilir, ama onu tekrar tekrar dinlemek annenizin rahatlamasini sağlar, bazan beynimiz bazı istemediğimiz konulari siler, yinede bir uzmana goturmeniz en dogrusu

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim biraz daha gözlemleyeceğim ve bu gözlemleme sırasında araştırmalarıma devam edeceğim. en kısa zamanda da bu konuyu açacağım

Yükleniyor...