Sizce de böyle değil midir?

Evli bir çift var. Diyelim ki adam kadını aldattı ve kadın bundan dolayı boşanmak istiyor. Adamın annesi genelde ne diyor gelinine? Kızım yapma, oğlum bir hata yapmış, dağıtma yuvanı. Ama aynı şeyi gelini yaparsa eğer, bu sefer oğluna gidip ne diyor? Oğlum bırak bu kadını, senin yüzünü yere eğdi, affetme. Niçin gelini için de aynı şeyi söylemiyor ? Bu bir hataysa ,hatanın kadını-erkeği yoktur. Günahsa(ki zaten günah ) Allah için ikisinin de durumu aynıdır. Neden eşitsizlik? Namus kadından sorulur gibi saçma şeyler yazacaklar hiç yazmayın.

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef bu coğrafyada, bu kültürde namussuzluk kadını o*ospu yaparken erkeğin elinin kiri oluyor..

Cinsiyet ayrımcılığı daha küçük yaştan başlıyor..

Erkek çocuk '' göster amcana '' sözleriyle büyürken, kız çocuk '' ört eteklerini '' sözünü duyuyor..

Erkek çocuk kadınlarla birlikte olarak '' milli '' olurken, kızlar erkeklerle birlikte olunca ''kaşar'' oluyor..

Yine erkek çocuk belli bir yaşa geldiğinde babası elinden tutarak '' hayatı öğrensin '' kisvesi altında geneleve götürürken ya da kız arkadaş bulduğunda ''aslan oğlum''larla sırtı sıvazlanırken, aynı baba kızını yolda bir erkekle görünce sırtında sopa kırıyor..

Böyle bir toplum içinde büyüyen insanların da bu dediğiniz yaklaşımda bulunmasına şaşmamak gerek..

Bu konuda ailelere büyük görev düşüyor..Cinsel eğitimi kadın-erkek diye ayırarak vereceklerine , çocuklarına insan olmanın, eşine değer vermenin ve saygılı ve sadık birliktelikteliklerin altın kurallarını öğretebilseler daha mutlu insanlar ve çiftler oluşturabilirler..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir erkeği seversin Ömrünü yedirirsin.

erkek seni bitirir / Sen gene de seversin.

Bazen de sevilirsin ulan şerefsizdende betersin.

İnsaoğlu ne tuhaf Hem muhalif hem muaf.

0|0
    0|0
  • harbiden güzel bir soru 5 yıldız verdim:)))

maalesef toplum öyle eğitildi ve bunun değişmesi de bayağı zor..kadın yaparsa o.. damgası yer ama erkek yaparsa helal olsun adama bak diye yaftalanır

ama zina hem kadın hem erkek için günahtır!

0|0
    0|0
    • eğer biz çocuklarımızı öyle yetiştirmezsek, bunu değiştirmeyi başarabiliriz. Belki 50 yıl sonra ama mutlaka başarabiliriz. Biz bu ülkenin bireyleriyiz, kurtarıcı bekleyemeyiz. Öyle biri yok çünkü. Hem eleştiriyoruz, ama aynı zamanda eleştirdiğimiz şeyi kendimiz de yapıyoruz. Söylediklerimizle değil, yaptıklarımızla varız .

• şu sebeb ten olabilir erkeğin yapması kadının ki kadar yankı yapmaz yani erkek yaptımı mahalleyi göz önüne alalım en fazla bir ay konuşulur hani zaten şu vardır erkek adam yapar mantığı ama kadında budurum erkek deki gibi olmaz bir ayda şehir öğrenir ve erkek için yüz kızartıcı değildir onu yapana göre başı dik yürümesini bilir ya kadın affetti diyelim ya sonrası _?

0|0
    0|0
    • Bunun böyle olmasına sebep olan bizleriz ve na yazık ki senin şu anda yazdığın yorum... Eğer " bu tabi ki yanlıştır " gibi bir eleştiri ifadesiyle giriş yapsaydın cümleye, toplumun bu tabusunu yıkabilecek bir kapasiten ve bu yolda bir idealin olduğunu görmüş olurduk. Ama maalesef, sen de öylesin...

• oha beyinle sorulmuş bir soru o_O

Pampa çok ciddiyim helal olsun

Son olarak düzen böyle çünkü n yazıkki biz erkek bir ilaha inanıyoruz ve bunu kullanmak işimize geliyor.

0|0
    0|0
    • Kadın-erkek eşitsizliğine fazlaca kafa yorduğum için bazen böyle sorular da çıkabiliyor benden :) Dünya çok tuhaf..

• takdir ediyorum cidden burada herkese nasip olan bişe değil beyinle soru sormak :)

• İslamiyete kalırsa kadının kellesini koparırlar müslümanlıkta kadın erkek eşitliği yoktur... yazdıklarım benim fikirlerim değil oo çok sevdiğiniz islamiyetinizdeki caniilik

0|0
    1|1
    • kulaktan dolma bilgilerle çamur atma islama!

• Güzelim ben 2 kere okudum kuranın türkçe mealini sana ayetleriyle yollıyım istiyosan yazanları

ben emin olmadan hiçbişeye çamur atmam yapıma aykırı

• Turkiyede yasiyoruz. Yeterli mi?

0|0
    0|0
  • böyle bir şey erkeğin daha öncelerde birden fazla kadınla eş olabilmesinden gelir, bu devirde erkek aldatsa en fazla yüzüne tükürülür ama kadın aldatsa vay haline...

0|0
    0|0
  • Eski toprak ne yapcan boşwer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir anne olunca oğlumuza erkeğin de namusu vardırı öğreteceğiz böylece bu durum zamanla düzelecek.

0|0
    0|0
  • öle yobaz insanlardn nfret ediorm

0|0
    0|0
Yükleniyor...