Yaptıklarınızı hep başarısız gören, sizi küçümseyen aileye sahip olsaydınız?

sizi hep yönetmeye kalkan.. hayatıniza müdahale eden, ve sizi aşağılayan bir aileye sahip olsaydiniz, ne yapardınız?

0|0
20|14

En İyi Kız Görüşü

• Yönetmeye kalkması normaldir çünkü bir anne ya da baba kadar tecrübeli olamayız. Hayatıma müdahale etmesi de normal çünkü onlar benim büyüğüm ayrıca çok değer verdiğim annem ve babam.

Ama beni aşağılayan bir anne ya da baba olmasından bahsediyorsak, o zaman iş değişir. Öyle bir aileye sahip insanlar varsa Allah onların yardımcısı olsun. Çok kötü bir şeydir eminim ki.

Her yaptığını aşağılayan bir ailenin olması ve sen yapamazsın, sen beceremezsin denilmesi çok üzücü bir şeydir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• konuşurdum onlarla, beni anlamalarını isterdim nasıl hissettiğimi falan, ama buna rağmen bişeyler değişmezse de daha fazla duramazdım öyle bir ortamda, beş parasız kalacağımı da bilsem uzak bir yerlere gider hem çalışır hem okurdum kendime bir hayat kurmaya çalışırdım

0|0
    0|0
  • Üniversiteyi başka şehirde kazanır ve kolay kolay yanlarına dönmez, kendi hayatımı kurmaya çalışırdım.

0|1
    0|0
  • Ben yaptığımdan değil yapman gerekenden bahsedicem . Ailene inat başarısız olma başar herseyi çünkü kazanıcak olan sensin benim ailemde aynıdı ben bir yerde bıraktım başarısız oldum ve şuanda ceremesini ben çekiyorum hayat senin ve kimsenin bunu mahvetmesine izin verme

0|0
    0|0
  • kesinlikle her şeyde başarısız olur bir mal olur çıkardım

hiçbir şeyden tat almaz az güler çok ağlardım çünkü insan temelini ailede alır

1|0
    0|0
  • başarılır olur meslegımı elıme alır onlardan kurtulurum

0|0
    0|0
  • şimdi pek değil ama annem ben küçükken çok abartılı olmasa da bu tür muameleler yapıyodu..hiçbir zaman güvenmezdi bana bişeyleri çok iyi yapacağıma dair vs...başarısız olduğumda her fırsatta dile getirir başarılı olduğumda da tebrik bile etmezdi..sadece bikaç defa aferin demiştir belki..

0|0
    0|0
  • sahibim, tamam tamam deyip yinede kendi bildigimi okumak gibi bir orta yol buldum

0|0
    0|0
  • bu durumun ailende olması üzücü aile hep destek olmalı.sen onlara inat basarılı olmaya bak,bu sende ters tepki yapabilir olumlu yönde mesela bana arkadasımın biri yapamazsın demişti ben daha çok calısıp basarmıştım inadına bunun gibi salma kendini.

0|0
    0|0
    • bıktım bunlardan tinlamiyorum artik.. senin onerini sordum mu ben.. akil veriyosun bana

• ne halin varsa gör.insanlık edip yardımcı olalım dedik tövbe tövbe.

• tamam agresiflesme hemen

• Ks'ye girip soru sorardım

0|2
    0|1
  • çok şükür öyle bir ailem yok olsaydı onlardan nefret ederdim :D

0|1
    0|0
  • İt gibi çalışır şehir dışında üniversite kazanırdım.

0|0
    0|0
  • Hırs yapardım, daha'da başarılı olmaya çalışırdım.

0|0
    0|0
  • Peki ya hiç ailen olmasaydı ve sen bazı sorumluluklara mecbur olsaydın?

0|0
    0|0
  • Bu kişide özgüven eksikliği oluşur. Kişi sürekli kendini kanıtlama ihtiyacı duyabilir.

0|0
    0|0
  • Ya böle ailelere gıcık oluyorum ya

0|0
    0|0
    • hep kontrol altinda tutmaya calisiyorlar.. zengin degilm ama zenginleri daha iyi anlıyorum simdi.. çocuklarını istediği gibi yasatmaya çalışan zenginler cok..

• hayallerinden vazgeçme

• beni suana kadar en motive eden söz. kimse bana söylemedi.. destekcimin olmaması kotu

• hıc bısey yapmazdım katlanıcaksın mecbur

0|0
    0|0
    • ne katlanicam.. limonlu kahvee dusuncesi bile iğrenç

• banane yaa ne evlenicem..

• sen bılırsın

• Ben aileye degil sulaleye sahibim. Cozumu yok valla

0|0
    0|0
  • Çok fazla çalışırdım

0|0
    0|0
  • İntihar falan ederdim herhalde :/ Son derece özverili ve destekleyici bir ailem olmasına rağmen, sorumluluk duygum beni yiyip bitiriyor.

0|0
    0|0
    • intihar cozum degilki sevdiginle mutlu yasamak varken.. bizim toplum kendini cok kasiyor.. ozellikle kızlar

• Sanırım yanlış anlaşıldım.İntihara meyilli bir insan değilim, yarınlar çok daha güzel olacak mantığıyla yaşarım her günümü. Ama yaşadığım en ufak bir başarısızlıkta dahi kendi kendimi yer bitiririm, bir de ailem bana destek olmak yerine eleştirse idi, bunun üstesinden gelmem çok zor olurdu.

• anladm ne mutlu sana

Erkekler Ne Diyor 14

• Bu tür müdahalelere ve tepkilere maruz kalan kişiler genellikle kendine güvensiz, özsaygısı düşük, sosyal fobik ve içedönük kişilik bozuklukları sergilerler. Sana önerim ya aileni fazla dikkate almayıp kendini psikolojik olarak düzelt ya da uzaklaşmaya çalış.

1|1
    0|0
  • Ailem anlattığın tarza biraz benziyor. Kalite ve mantığımla onları boğuyorum, böylece istemeseler bile adam yerine koymak durumunda kalıyorlar.

0|0
    0|0
  • Dediklerini tamamen kabullenmek yerine , bana dayattıkları hayattan kurtarabildiğimi kurtarırdım.

Aşağılamalarından hırs yapar, kendi istediğim hayatı kurup yaşamak için var gücümle çalışırdım. Sonunda da tek kelime etmezdim.

0|0
    0|0
  • psikolok bilinci yüksek biri olarakdan 2 şey olur yani hırs yapar kişi özgüven yükselir evlilk aile mutluluk güzel eş güzel çocuklar v.b. şeylere sahip olur ve aileden kopar diğeri ise çocuk özgüvensiz olur şizofren olabilir kendisine saygısı olmaz aşağılık kompleksi en üst seviyededir hayatı hep aciz geçirrir

0|0
    0|0
  • Ya bilmem onlara kendimi kanıtlamak iiçin yok derslerde basarılı olum falan diye yırtınmazdım onlara yakışan laf soz getirmeyen her işi becerebilen iyi bir evlat olurdum herhalde. Onlara insanlığımla cevabımı verirdim diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Onların onayını almak çalışmayı bırakırdım.

0|0
    0|0
  • Emin olun birşeyleri daha çabuk basarirdim ya da negatif yönde ot gibi büyüyüp giderdim :)

0|0
    0|0
  • kendi kaçış planımı hazırlardım. öyle bir aileye az buçuk sahibim.

0|0
    0|0
  • dertler derya olmuş zaten neden bahsediyorsunuz

0|0
    0|0
  • yalnız değilsin :)

0|0
    0|0
  • Çok pis olurdu. kavgalar dövüşler kırılan kalpler, kırılan kapılar.

0|0
    0|0
  • zaten öyle bir ailem var :D pek nikime takmıyom

0|0
    0|0
  • Duymazdan gelirdim söylediklerini.

0|0
    0|0
  • içerde oturuyorlar, pederin 1 yıllık kredi ile aldığı tipodan bir tanede kendime aldığımda 3-4 ayda fikirleri değişiyor ama .d

0|0
    0|0
Yükleniyor...