Ben şimdi bu gerçeği ailesine söylemeli miyim yoksa mememeli miyim meli miyim yoksa...

Başlığa bakmayınız efenim konu ciddi. Erkek arkadaşımın kredi borçları var. Daha doğrusu babasının yaptığı borçlar ama onun üzerine bir bölümü de. Çok çalışıyor sırf işten dolayı okula bile doğru düzgün gelemiyor. Bu arada 21 yaşında. Bunları ödemeye çalışıyorlar ama ne mümkün... Haciz mi gelmedi, ev sahibi mi kovmadı... Hepsini hallettiler. İşten de atılıyordu o da halloldu. Her neyse. Ben onun okulunu böyle aksatmasını kesinlikle istemiyorum. Yüzünü bile göremiyorum çocuğun. Hem de onun bir ilgisi olmayan borçlar ve ailesine karşı bu sorumluluk duygusu yüzünden. Ve bunu sadece babası ve o biliyor. Yani onun üzerine olan borçlardan annesinin haberi yok. Annesinin ailesiyle babasının arası bozuk. Aslında annesinin ailesine söylese onlar yardım edebilirmiş durumları biraz olsun iyi. Ödeyebilirlermiş borcu. Ama babamı satmam diye tutturdu. Eğer söylerse ailede sallantılar olabilir sanıyorum. Ama bu tamamen babasının hatası. Sırf bu yüzden hayatını ertelemesine izin veremem. Uygun bir zaman bulup ananesine ben söylesem mi sizce?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• hayır söyleme

1|0
    0|0
    • Aslında o da bu durumdan hiç hoşnut değil her gün patlamaya hazır bomba gibi geziyor çok stresli iştekilerle sürekli kavga ediyor evde sürekli kavga. Ama kendine yakıştıramıyor söylemeyi. Bir ara ikna etmiştim söyleyecekti, sonra yine vazgeçti :/

• tabi öyleyim :D

• Teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben sen müdahil olma... Ama sevgilinin gidişi pek iç açıcı değil..Bence sen başka baharlara kapı arala... O sana bu dünyada borçtan başka bir şey bırakmaz !

1|0
    0|0
    • Sanmıyorum bu yaşında bile bu kadar uğraşıyorsa babasının borcu için. İleride öyle bir sorumsuzluk yapacağını düşünmüyorum...

• :/ Teşekkürler yorumun için

• Rica ederim efendim..Kalın sağlıcakla...

• direk ayrıl ..ne uğraşıyon ..

1|0
    0|0
    • Yüzüstü bırakamam ayrıca çok seviyorum. Onun mutluluğunu istiyorum ama o kendini sıkıntının stresin ortasına atıyor bile bile. O kadar hayali olmasına rağmen erteliyor hepsini :/

• yüzüstü bırakmak değil bu..madem kendini harcıyo senide beraber yakmasına izin verme..yol ver gitsin..zaman geçiyor .. sonrası pişmanlık...

• Düşünücem... Teşekkürler yorumun için

• Sen Karışma

1|0
    0|0
    • Aslında o da bu durumdan hiç hoşnut değil her gün patlamaya hazır bomba gibi geziyor çok stresli iştekilerle sürekli kavga ediyor evde sürekli kavga. Ama kendine yakıştıramıyor söylemeyi. Bir ara ikna etmiştim söyleyecekti, sonra yine vazgeçti :/

• mememeli :D hgasdsafahgfv daha da okumadım :D ş.asd

0|1
    0|0
    • yaa hadi lütfen cevap ver sen de :(

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence söyleme çocukla aran durduk yere bozulmasın sen su an ailenin dışında sayilirsin ve bu tür şeylere karışman hoş kaçmaz, erkek arkadaşın gurur bile yapabilir ve senden uzaklasabilir. Sonucta bu onun ve ailesinin arasinda bir sey o söylemeyi uygun görmüyorsa vardır bir sebebi boşuna boşuna çocuğu kendinden soğutma.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle soyle . Durman hata ! Dusunme bile bir baba cocuguna bunu nasil yaparrr

1|0
    0|0
  • Sen sakın karışma.

1|0
    0|0

• Bırak kendi söylesin, karar versin sonra bişey ters gider senden nefret etmesine yol açarsın.

• Haklısın sen de. Teşekkürler yorumun için

• Söyle tabii.

1|0
    0|0

• Karışma haddine olmayan işlere.

1|0
    0|0

• Senden uzaklsabılır veya ayrılıgı getırebılır karışma sen.

• Teşekkür ederim yorumun için

Yükleniyor...