Sigarayı bırakmada başarılı olanlarrr

Sigarayı bırakmada başarılı olan arkadaşlar bunu nasıl başardınız, başarı öykünüzü bizimle paylaşın lütfen.

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Denemedim seviyorum sigarayı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sigara... Benim için adında bile çekicilik bulunduran bir kavramdı bir zamanlar...

Öncelikle ''Benim iradem zayıf, Kendime hakim olamıyorum, Canım çok istiyor'' gibi cümleleri sende, bende, onlarda aklımızdan çıkartıyoruz. Anlaştık mı?

Şimdi izin verirsen kendimden bahsetmek istiyorum;

Küçüklükten beri sigara karşı bir ilgim vardı.
    Bilirsiniz.. Sigara içilen ailelerde çocuklara ''yavrum sen sigara içecek misin'' diye sorarlar. Ben hep bu sorulara; ''ıyy hayatta içmem, iğrenç kokuyor, ben sigaradan nefret ederim diye cümleler kuruyordum. Oysa ki içten içe bir sigara içme isteği doğuyordu içimde. Her neyse sanırım 12 ya da 13 yaşlarındayız, bir akrabamız ölmüştü ve ailemiz ölen kişinin kuranına gitmişti. Dolayısıyla bizi (yeğenim, kuzenim, ben) evde tek bırakmışlardı. İlk sigara deneyimimiz orda olmuştu. Ondan sonra tek tek, haftada bir falan derken Lise 1. sınıfta, yani 15 yaşımda tam bir içici olmuştum.
    (Aile içinde olan sigara kavgalarından bahsetmiyorum bile)

Gerçekten büyük bir keyif alıyordum.. Bundan bir sene öncesine kadar sigarayı bırakmak aklımın ucundan bile geçmezdi. Kısacası gerçekten seviyordum. Ondan başka dostum yoktu. Sıkıldığımda, ağladığımda, güldüğümde, sinirlendiğimde her şeyim de yanımdaydı.

Doğrusunu söylemek gerekirse lise ortamında bir çok arkadaşlıklar edinmiştim. Havalı da olmuştum.

Okulda yemek yemeyip paramı sigaraya veriyordum ve bu sayede zayıflamıştım. Böylede yararı olmuştu benim için.

Lise 3'nin bitimine doğru evde de rahat rahat içebiliyordum. Ve günde 12-13 adete çıkmıştım.

Bir cafeye gittiğimde sigara içilen yerler aramaya başlamıştım. Akrabalarımıza gittiğimizde gizli saklı balkonun da, muftağında sigara içecek yer arar olmuştum. Taksiye binmeden önce sigara içiliyormu? diye sormaya başlamıştım artık. Kısacası gitceğim yerler de önce sigara içilecek yer var mı diye soruyordum.

Gel zaman git zaman üniversiteye başladım. Artık 1 paketten fazla içiyordum.

Zararlarının farkındaydım ama seviyordum.

0|0
    0|0
    • EVET BIRAKTIM

-SİGARA İÇMİYORUM ARTIK bu cümleleri kendimden duymak istiyordum.. .

Kendimi iyice şartlandırdım. Önce internetten yazılanları okudum.. kolları bacakları kesinleri, yaşananları, ayrılıkları.. Hepsini isteyerek okudum. Önemli olan kafada bitirmek!

Herkese dedim içmiyorum artık diye. Kimse inanmadı. ''İki gün sonra yine başlarsın dediler''

Bu beni daha çok hırslandırdı.

• Sigarayı bırakmak için illa ki başınıza bir şey gelmenisini beklemeyin.. Zor değil bir televizyonu ya da google açıp bakmak, araştırmak.

''Sigara beni rahatlatıyor.. Kolay konsantre oluyorum, stresimi azaltıyor..''

Bunların hepsi büyük bir yalan!

Sigarayı bıraktım, bırakmalıyım, bırakacağım derken bir bakmışsınız hayatınızdan olmuşsunuz.

''Hiç mi yararı olmaz bu sigaranın'' dediğinizi duyar gibiyim. Tabiki var..

Şöyle sıralayalım..

- İhtiyarlamaz. Genç yaşta sevdiklerine kavuşturur!

-Yüzüne renk gelir. Çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.

-Yürümek için zorlanmaz. Çünkü genç yaşta tekerlekli iskemlede gezdirilir.

-Evine hırsız girmez çünkü sabaha kadar öksürür.

Tabi ki bunlar işin şakası. Sigara hakkında konuştuğumuz kişilerle tabikide yararları varmış araştırırken gördüm diyorum. Ve söylüyorum.. Gülüp geçiyoruz..

• Sigara içen insanlar genellikle iradesinin zayıf olduğunu söylerler.

Diyorum size sigara içenler... Saat akşamın 10u.

Sigaranız bitti aşağı inip bakkalınızdan sigara alırmısınız?

Bakkalınız kapanmış. 2 sokak aşağınızda market var. O markete gidip alırmısınız?

O markete gittiniz. O da kapalı ama karşısında benzin istasyonu var oraya gider misiniz?

Tabi ki gidersiniz. Kendinizi irade diye kandırmayın...

Düşünün bakalım! Seçim sizin!

• sağlığımı kaybetme korkusu sigaradan aldığım zevkin önüne geçince bıraktım.

0|0
    0|0
  • bırakcam dedim ve bıraktım okadar.d

0|0
    0|0
  • yaşamayı istiyorsan ondan vazgeçersin. tek gereken bırakacağına inanmak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• en kötü sigarayı al sadece onu iç nispeten tiksinti veriyor eğer sadece onu içmen gerektiğini düşünürsen bırakabilirsin buna benzer nedenler ile 1 ay içmediğim oldu

0|0
    0|0
  • Bende takipteyim.

0|0
    0|0
  • bir gün sabah kalktım pakette 1 den sigara vardı paketi büktüm çöp kutusuna attım atış o atış 4 sene oldu halen içmedim ve artık sigaradan tiksiniyorum ve yanım dada sigara içirmemeye özen gösteriyorum

0|0
    0|0
  • Sar gitsin.

0|0
    0|0
  • 14 ayı gectıde keske bırakmasaydım dıorum

0|0
    0|0
  • 7 senedir günde 3 paket içen ben champix ile 20 gün bıraktım sonra sırf sinirden inat olsun dıye başladım salaklık ettim tekrar başladım champixe yarın gece son bırakıyorum...

0|0
    0|0
  • 5 gün başarılı olmuştum

0|0
    0|0
  • Hiç başlamadım. Konstantin'e bile iyilik yapıp ciğerlerini temizledim.

0|0
    0|0
  • Bırakıyorum dedim bıraktım anlatacak bişey yok

cayırt

0|0
    0|0
Yükleniyor...