Bu dünyada Kadının mı Erkeğin mi işimi zor?

Sonuçta kadınlar çalışmıyorsa bile evde ütü , çamaşır, bulaşık , temizlik , yemek gibi şeylerin haricinde mini etek giyince farklı gözle bakılması , 9 ay karnın da çocuk taşıması ve belirli bir yaşa gelinceye kadar çocuğa bakması , kocasına hizmet etmesi gibi aklıma gelmeyen birçok şey işte , Erkekte tek aklıma gelen yaptığı iş ve para kazanmak ev geçindirmek geleceği onlar için kurmak hayatını aslında bir nebzede olsa onlara adamak peki bu dünya da kimin işin daha zor?

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Her iki cinsin de hayatı zor..

Hem dışarıda hem de evde çalışan biri olarak baya yoruluyorum..Allahtan eşim evde yardımcı oluyor da dinlenme fırsatı buluyorum..

Erkeklerin de işi zor..Aile demek başlı başına sorumluluk..Hele eşi çalışmıyorsa..İşsiz kalma korkusu, ailesine yetememek, onlara iyi bir gelecek sağlayamamak vs..İnsanı strese sürükleyen sıkıntılar..

Kadının sıkıntıları erkeklerin sıkıntısından nispeten daha az çünkü aile gibi bir topluluğun sorumluluğunu yüklenmiyorlar erkek kadar ya da yüklenseler bile birşeyler ters gittiğinde fatura onlara kesilmiyor en azından..O açıdan rahatlar..Ev kadınları dersek onlar zaten kendi kendilerinin patronu..Evet ev işi zor ama en azından ; misal ; bir ütü 3 gün sonra yapılırsa işten kovulmazlar..

Sonuçta hangi cins daha çok yoruluyor diye sorgulayacağımıza birbirimizin hayatını paylaşarak kolaylaştırmaya çalışmak daha çözüm odaklı geliyor bana..

1|2
    0|0
    • Nabza göre şerbet vermeyi iyi biliyorsun, hemen hemen her yorumunu beğeniyorum sorulara genel bakmayı ve ince cevap vermeyi seviyorsun benim düşüncem eminim reelde de insanlara yardımcı olmayı da seviyorsun bana her yorumun çok mantıklı ve yapıcı geliyor yorumun için teşekkürler.

• görüşürüz...

• Güzel bir empati örneği :) Hayatı birbirimize zehir etmek yerine, paylaşmaya, sorunlara çözüm bulmaya adamış olsak her koşula göğüs gererdik :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Bence kadının inan bana çalışan erkek kadar çalışmayan erkekde var Bi okadar çalışan kadında ama kadın erkek kadar güçlü deyil

0|1
    0|0
  • kadının zor. erkeklerin aklı tek yönlü sabah işi düşünüyorlar eve gelince karın doyurmayı yatarken cinselliği.. ama kadınlar sabah kalktıklarında yemek yapayım çocuğu okula bırakayım işe gideyim vs vs.. kafaları hep dolu

0|1
    0|0
  • Türkiye de kadın olmak

ve

hayvan olmak zor.

0|1
    0|0
  • Bitane hikaye vardı erkek bir günlügüne eşinin yerine geçmek için allaha dua ediyordu ve 1 günün sonunda baya bir pişman oluyordu hatırlıyamadım şimdi.

0|1
    0|0
  • İkisi de değil.

Nefs'in işi zor nefs'in..

0|1
    0|0
  • kadınların yükü erkeklerden daha fazla ki saymışsın zaten

0|1
    0|0
    • Erkekleri bilerek saymadım :-)

• sayıcak bişey yok ki :) sadece evini geçindirmek için çalışıyolar kadınların bakımdı çocuktu ev işiydi bununla birlikte bide çalışıyosa

• Herr ikiside

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• tabikide kadının işi daha zor. ailem 1 haftalığına şehir dışına çıkmışı evde tek kalıyodum. bizimkiler beni görünce somalilere dönmüşsün dedi :)

0|1
    0|0
  • tabikide erkeklerin. kadınlar evde çalışıyor ama azar işitmiyolar bağıran yok çağıran yok. ezen yok. erkekler ezilmeye mahkum. sonuçta tüm ailenin sorumluluğu üstünde

0|1
    0|0
    • Soruyu sanırım kimse görmedi :-)

• Soru saçma olursa bende cevaplamam ama bu soru tam kızıştırılacak bir soru gibi geldi bana belkide bana öyle geldi...

• bencede güzel soru

Yükleniyor...