Aldatılmak hak mı değil mi?

Bir insanın karşı cinsten etkilenme nedenlerinin en başında "dış görünüm" geliyor.

Giydikleri, makyajı, yüzü, dudakları, ayakkabısı, saati vb. vb.

Kendini karşı cinse beğendirme yolu da bundan farklı değil.

Bu bağlamda dış görünüşünle elde ettiğin kişi(!) senden daha güzel görünümlü birine meyil ettiği zaman neden isyan edersin?

Dış görünüşten sonra üzerine duygusal bağ inşa etmek isteyen herkes aldatılacak ve bunu yaşayacak bunu bilmek için alim olmaya gerek yok ama insanların buna şaşırması ve sitem etmesi hakikatten komik.

Bahsettiğim şey seksi giyim, tahrik vs. değil.

İlişkilerin dış görüntü ile başladığını izah ediyorum.

Kamu ve oyu görsellik ile başlayan bir ilişkide görseli daha iyi olan birine meyil etmek hak mı değil mi?

1|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• Sen buz dağının görünen tarafından bahsediyorsun.Evet insanlar dış görünüşle başlıyor.Peki suyun altında kalan tarafı yok mu sayalım?O dış görünüşle başlayan ilişkinin altına inşa edilen duyguları,anıları,yaşanmışlıkları yok mu sayalım?

Yok saymanın sonucu eninde sonunda hiç batmayacak bir geminin o yok olan kısma çarpıp batmasıdır..

Aldatmak için bahaneler aramaktan vazgeçmeli insanlar.Zira gün gelir gözden çıkarılamayacak kadar derinlere uzanır o buz dağı ve çarptığınızda geriye dönüş olmaz.

Hak mı diyorsunuz hiç durmayın,batacağınız güne kadar ayaktasınız.

1|0
    0|0
    • Hak mı diyorum.

Hak demiyorum.

Eleştirmek için yazabilirsin, keyfin bilir elbette.

Başlama tarzının ters olduğunu düşündüğümü belirtiyorum.

Aldatmanın hak olduğunu mu yazmışım yoksa bu şekilde başlayanlara hak mı diye sormuşum?

Okumadan yazmak bizim ata sporumuz.

• Cinsellikte ilişkinin bir parça...belki de bakış açısından kaynaklanan bir farklılık bu.Cinsellik sadece dış görünüşten ibaret bir şey değildir ki bu başka bir tartışmanın konusu bence.Görselin üzerine duygular eklenirden daha çok söylemek istediğim,insanları zamanla tanırız,severiz ve bağlanırız.

• Şimdi kapalı olan idrak yollarım açıldı.

Maksadım düşünceni yermek değil anlamaktı ve anlaşıldı.

Bu aralar anlama katsayım çok düştü, kalma kusurun etrafında.

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben söyle düsünüyorum

Hak degildir

Her koyun kendi bacagindan asilir

Bir insanin secimi kendi karakterinin ve özünün getirdigidir

Eger ki disa meyil edip daha güzelini,sözde daha üstününü buldugu zaman

ondan yana sözünden dönerse kisi

bu kaypakliktir.

Aldatilan insana gelince de aldatilmasi her ne kadar her halükarda cirkin bir sey olsa da

buna sebebiyet veren de kendisi oldugu icin kendisinde bir takim seyleri

oturup düsünmeli,düzeltmelidir eger sikayetciyse.

...yani aldatilmasi hak degildir ama sonuc olarak yaptigi ve düsündügü de yanlistir.

0|0
    0|0
    • Aldatılmak tabirine takılma şavk.

İlişkilerin başlama şekline gözüne karart.

Gark etmeye çalıştığım mevzunun civcivli kısmını teğet geçme :)

• Aklın yolu şavk.

• :)

iyi geceler öyleyse.

• İlişkiler tabiki dış görünüşle başlayacak. Tipini beğenirim sonra tanımak isterim karakterini de seversem olur :) Ama tipini görünüşünü beğenmediğim bir insan için dur belki karakteri iyidir illaki tanıyayım demem.Tanımamak için de özel çaba sarf etmem.

Bu aldatmak için haklı bir bahane değil bence.

0|1
    0|0
    • Pat pat.

Sen güzel bir hatunsun diyelim. (MECAZİ)

Güzelliğin birinin dikkatini çekiyor ve sana karşı ilgi duyuyor.

Yani sana ilgi duymasının temeli senin güzelliğin.

E adam senden daha güzel olana ilgi duyunca bu nasıl hak değil diyorsun ki?

Sana ilgi duyması hak, başkasına duyması haram.

Şiddete meyil ettirme beni pat pat :)

• Hep tatlıyım :)

• Abartma çok nadir oluyorsun.

• yani karın seni biskolata erkeğine benzer bir erkekle boynuzladığında bu senin hakkın oluyo :) boynuzu tak ve otur isyan etmeye hakkın yok

1|0
    3|0
    • Bu rezil cevaba değer vermem söz konusu değil.

• İşte böyle mallar beni hayattan soğutuyor..

Açıklamayı yanlış anlamış

• Mal sana benzer. yazdigini kivirma

• aldatmak ayır bir konudur..dersen ki başkasını beğenebilir tamam..ama karşıdakini salak yerine koyup ..ikiside elimde olsun demek karaktersizliktir...başkasını sevmiyorsa etkilendiyse gelir söyler ilişki biter..ikisi çok farklı şeyler yani aldatmak kelimesi oraya olmamış..aşık olmak etkilenmek evet..

0|0
    0|0
  • aldatılmak nasıl "hak" olabilir ki?

yani kime dönüp de aldatılmayı haketmiştin diyebiliriz ki bence kimse böyle bişeyi hak etmez

0|1
    0|0
  • boyle bı hak olmaz.başkasına meyılın varsa hayatındakı ınsana bıttı dersın bukadar basıt.okadar düşmeye gerek yok yanı.

1|0
    0|0
  • aldatilmk hak degil.. hakta bole kurallr yok.. karsindakini kisi nolursa olsun iyi kotu guzel cirkin farketmez.. nolursa olsn kmse aldatilmayi haketmez.. senin zevkin ya da anlik amaci ile yaptgn seyler insanlrin hyatlrna mal olabilior. ya da birinin hayallerini guvenini icnden sokup alabilior.. her insan saygi dyulmyi hakeder.. aldatmk cok asagilik bir olay..

0|0
    0|0
  • yö.

0|0
    0|0
  • Olayın çıkış noktası vücut ve uzerindekilerin nasıl durduğu. Bizde ki tahrip gücü elbet.ama icine isleyen zamanla bir perde var işte. Daha da guzeli gelse sittin sene o ilk bakislardan o ilk duruş tan vazgecmezsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Dış görünüşün önemli olmadığını dile getirmek istemişsin bir noktaya kadar hak veriyorum ama iç güzellik de bir yerde biterse yine aynı yola çıkmaz mı? Bir insanın senden daha güzel görünümlü birine meyil ettiği zaman neden isyan ediyorsa o kişi de karakter devreye girer elindeki ile yetinmeme ve aç gözlülük gibi. Benim düşüncem dış görünüş önemli olduğu kadar güvenilir ve sadık olması da önemli yani kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş insan olmalı bu da herkesin kendi güzeline göre değişir sonuçta güzellik de göreceli.

0|0
    0|0
  • Aldatmanın haklısı olmaz İçinde erkek veya kadın mayası bozuktur kişiliği yoktur kendine yakıştırıyordur yapar ama yaptığı gibi her şeyini de kayıp eder

0|0
    0|0
  • Sadece dış görünüşe kalsa iyi, beklentileri karşılayamamak var bir de. Hak değil.

0|0
    0|0
  • Ya paran olacak ya da tipin.

0|0
    0|0
  • haklılık payın var aslında. görsel in - duygu out oldukça aldatmaların çoğalması normal

0|0
    0|0
  • Dediğin şeyin aynısı, dış görünüşe eskisi kadar dikkat edilmemeye başlandığı zaman da kaçınılmaz..

0|0
    0|0
    • Dikkat edilir, niye edilmesin.

Ama başlangıç noktası beden olmamalı.

Aşk bedene indirgenemez.

Ve ayrıca yukarıdaki mal konusunda haklısın, soğutuyorlar :)

• Dış görünüşün de payı mutlaka olacak ama payı %20'yi geçerse kalıcı olmaz o sevgi de aşk da..

Yükleniyor...