''Evli '' deyince sizin aklınıza neler geliyor ?

Yani bekar bir insan ile evli bir birinin aşk yaşaması neden yuva yıkan kadın hep kadın gözüyle bakan toplumuz. Erkekler içinse neden yuva yıkan erkek gözüyle bakıldığını anlamıyorum. malesef ki toplumumuzda ve sizin yakın çevrenizde evli-bekar ya da evli-evli yaşayan birliktelikler yok mu ? Tepkileriniz neden bu kadar sert ? Biz ne kadar antipatik bir toplumda yaşadığımızı daha ne farklı hayatların olduğunun farkında mıyız ? Her şey gizli kaldığında ve ikinci kadın birinci erkeğin her ne kadar rencide edici de olsa birine ait olduğunu ve sonunun olmadığını bilse dahil onun hayatına müdahale etmeyeceği her şeyi bilerek ve isteyerek kabul etmesi yetmez mi ?

Güncellemeler:
Elbette herkesin bir yuvası var ama bir insan nasıl bir insana ait olabilir Biz Sadece Allah'a ait değil miyiz ? Elbette bir gerçek var nefis. Ayrıca Sen öldükten sonra nikahından düşecek biri sana nasıl ait olabilir ki ?
Yanlış anlaşılmayı istemiyorum Ks üyeleri ve lütfen bunu bana bağlamayın. Sadece benim orjinal düşüncelerim ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Sorumun ise hayatım ile bir bağlantısı yoktur. Zaten site ise Kadın erkek ilişkileri üzerine kurulan bir site. Bunu kimseye bağlayıp yargılama hakkına sahip değilsiniz !...

0|0
13|13

En İyi Kız Görüşü

• Bir insan bir insana ait olmaz,birbirlerine ait olurlar...

Evlilik bir bağlayıcılık getirir hem kanun önünde hem toplumda hem de çiftler arasında.

Şimdi bir düşün evlendiğin insanın belki de çocuğunun babası olan kişinin senin yatağından yanında çıkıp başka bir kadının yanına gittiğini düşün.Madalya mı takacaksın?

"Ah hayatım beni aldattığın ihanet ettiğin için çok teşekkür ederim" deyip boyuna mı sarılacaksın?

Ben bunu kabullenmem,sen ediyorsan senin hayatın ama başka insanların hayatlarına müdahale ettiğin an bu senin meselen olmaktan çıkar bunu sakın unutma.

Evli bir insan demek çok açık bir biçimde bela demektir.Evet,kötü gözle bakıyorum.Ailesi,evi,eşi,çocukları varken başkasını kollarında tatmin olmak adına her şeyi silip atan ve sonra pişkin pişkin ailesinin yüzüne bakabilen insanlara kötü gözle bakıyorum...

2|0
    0|0
    • Haklısın. Rencide edici. Ama toplum ve toplumu var eden insanlar o kadar çirkin ki onur hasiyet kalmadı.

• Toplumun bütün kurallarını kabullendiğimi söyleyemem yalnızca başkasına ait olan bir şeyi almanın hırsızlık olduğunu düşünüyorum.Kadın ya da erkek hiç fark etmez benim gözümde aldatan kişi ahlaksız ve karaktersizdir.Onur haysiyetten bahsetmek için onursuzca davranmamak gerekir...

Erkekler Ne Diyor 13

• Benim gibi muhteşem bir insanın fikrine nasıl saygı duymazsın, benim gibi muhteşem bir insanı nasıl aldatırsın, vazgeçilmez olmadığımı böylesine açıkça bir şekilde nasıl yüzüme vurursan falan fistan fıstık ve diğerleri

hey gidi ihsan efendi

1|0
    1|1
  • Kafan nasıl çalışıyo bilmiyorum ama hem Allah'ın adını ağzına alıp hem de bu soruyu nasıl sorabildin merak ediyorum. Sen evlendiğin zaman kocan başkasına aşık olursa ona izin verebilirsin herkesle yatıp kalkmasına. Ama o zaman da gelip burada ağlama tekrar emi ?

1|0
    1|0
    • heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee anlıyorum seni.

• Millet de seni anlamış. Düşüncenin ne kadar saçma olduğunu, aynı şekilde düşüneni ne kadar saçma savunduğunu, söylediğin şeyler arasındaki tutarsızlıkları falan hepsini anlamışlar ;)

• Tın..

• Nikah dusucek olmasi demek nikahli iken istedigin gibi yasamak demek degildir nikahim gerektirdigi gibi yasayacaksiniz hanfendi yok eger rahat yasamak istiyorsaniz ozgur takilip evlenmeyeceksiniz

1|0
    0|0
    • O halde genel olarak boyle dusunen kadiblar ya da erkekler evlenmeyecekler

• Bundan 20 yıl sonrasına insan oğlu kendisini hazırlaması lazım. Ben bu yüzden evlenmeyi düşünmüyorum.

• Bu senin kararin ancak o kadar yasiyacaginda kesin degil o yuzden uzun yillar plan yapmadan bu gunleri yasamak

• kimin suçlu olduğunun ne önemi var? hem evlilikte sadakat olmayacaksa evliliğin ne anlamı var?

1|0
    0|0
    • Evlilik diye bir şey olduğunu düşünmüyorum bu toplumda. Sadakate önem veren az kişiyiz.

• doğru, günümüzde insanların güven problemi için psikologlar devrede o derece bir toplum olmuşuz...ama sana hak verdim kendimizle ilgili konularda yeterince objektif olamıyoruz..gerçekten de aynada gördüğümüz kişiyle bir miyiz? herşeye rağmen bunları kabul etmen seni güvenilir biri yapıyor çünkü hiç değilse kendine karşı dürüstsün

• Hem fikir olmamıza sevindim.

• soruna 5 puan verdim

1|0
    1|1
  • yani sen diyorsun ki; kimin eli kimin cebinde belli olmasın kocam istediğiyle yatsın kalksın bende yatıp kalkayım istediğimle her şey özgür olsun ahlak bu değil diyorsun öyle mi?

peki sözgürsün elbette sen kaşar kocan gavat olabilir sorun yok ...

1|1
    0|0
    • @Ottoman-Warriors

Adamın dibisin.

@PambukPrenses

Düşüncelerin çok güzel. Bu arada geçmiş olsun.

• Geçirenler sağ olsun ama bana değil size kelimelerin anarşisi olmuşsunuz.

• ev sahibi olan demek

0|0
    0|0
  • Sadakatsizlik kabul edilemez.Evli insan eşiyle birlikte olmak istemiyorsa,başkasını istiyorsa,bunu ayrıldıktan sonra yapmalıdır,ki evlenmeden önce herkes çok iyi düşünüp evlilik kararı almalıdır.Sadakatsizliğin,aldatmanın hiçbir mazereti olamaz.

0|0
    0|0
  • Sahibi var.

0|0
    0|0
    • Hayır kimse kimseye sahip değil. Sen öldükten sonra nikahından düşüyorsa biz Allah'a aitiz.

• Valla kızım orjinalliğin sana kalsın sen bırlıkte oldugun adamı merak etme kımle ne halt yıyorsa yesın sonucta bu senın fıkrın yarn boyle seylerle karsılasacaksın ve umarım tebrık ederım hayatım dersın cunku sana gore toplumun normali bu olmalı

bu arada Cidden İslamı bir öğren ya

• Pamık o cevaplarını bir yerlerine dıkcem.

• Evi varmış derim

0|0
    0|0
  • karavana binmez evinde biner

0|0
    0|0
  • bir kişiye ait olmak istemiyorsan evlenme hayatını yaşa bekar olarak

0|0
    0|0
  • Şimdi kendine sen ağır konuşmak istemem ama ırıspı muamelesi yapıyorsun

İleriyi düşün yazık yazık sana

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Adam karısını aldatacak kadar şerefsiz ise elbette suç onda da var. Ama kadınlar erkeklere göre daha dayanıklılar. Bir kadın ikinci olmayı gururuna yediremez normalde. Sevdiği erkeğin her akşam başkasının yatağında olduğunu bile bile bunu kabul etmesi çok anormal.

1|0
    0|0
  • ALLAH korusun bu durumlara düşmekten ve karşılaşmaktan.

Ahlaksızlıktır bu.

kim yaparsa yapsın yuva yıkmaktır. Aşağılık bir karakterin tezahürüdür.

2|0
    0|0
    • Yine sorduğum soru gibi kadın her şeyi bilerek ve isteyerek kabul ettiyse onun hayatına saygı duyacaktır. Zaten erkekte bunu en başında söyler '' BEN EVLİYİM.'' Şimdi sen aldatıldığını bilmezsen nasıl yuvan yıkılacak ?

• yapma yaw.

• utanma olmayınca pişkinlik başlıyo demekki

• Böyle bir soru sorup sonra da " Kimse ile böyle çirkin bir şey yaşadığım yok benim." yorumun ilginç geldi.

0|0
    0|0
    • yahu öyle önyargılasınız ki sorunun direk hedefi benim sanki insanı soru sorduğuna pişman ediyorsunuz.

• Hayır, bu soruyu soran ya da düşünen kişinin böyle bir eylemi çirkin olarak değerlendirmesi garip.

Yoksa benim hedefimde sen yoksun. Ütopik olarak düşünüp sormuş olabilirsin.

Ama yani madem "çirkin" e o zaman ahlak kuralları evrenseldir. Böyle fantezi sorulara gerek yokmuş.

• :) evrensel düşünüyorum. Doğru belirtmişsin haklısın ama söz bırakmıyorlar insana.

• Siz Gerçekten ALLAH' a inanıyor musunuz ya gözünüzü seveyım güncel meseleler gibi böylesine adi bir konuya dini alet etmeye kalkmayın başaramazsınız.

Gidin kendiniz gibi midesiz insanlarla ne halt yiyorsanız yiyin ama bize bunu kabul ettirmeye calısıp toplumun sevıyesıyle oynamayın hala ıyı ınsanlar kaldıgına ınanmak ıstıyorum cunku yazıklar olsun aklı fıkrı bacak arasındakı şuncacık organda olanlara edeb yok haya yok ilim yok irfan yok öyle aciz napsın

insanın midesi bulanır be !

1|2
    1|0
    • bırak bırak bunlar ahlaksızlığına Allah adıyla kılıf arayan iffetsizler cevap versen anlayacak mı ? yazdığı soruya güncellemeye bak. evli evliyle evli bekarla olabilir diyor güncellemede de ölünce nikah düşüyor o zaman Allah a aitiz diyor Allah kimseye akıl noksanlığı vermesin sonuçları bu oluyor evlerden ırak Ya Rabbi :)

• sayın soran madem aitliğin ALLAH'a ne diye dünya işiyle mesgul oluyorsun? ne diye evlı adamlarla bırlıkte olmak gibi ALLAH'ın gazapla bakabılecegı zinayı mübah görüyorsun?

Ait olduguna yönelip ibadet etsene Pisliğini kapatmak için dini öne sürüyorsun ya buyur

• eyytt osmanlı torunum benim :))

• kadın erkeğine erkekte kadınına aittir ! Hatta sahiptir ikinci üçüncü şahıs olmamalı hangi toplumdan geldiysen oraya dön çok şükür Allahımız var dini inancımızda var yok ölünce nihak düşer şu olur böyle düşüncen varsa sende kalsın gelip beyin yıkamaya girişme Allah kimseyi öyle bir duruma düşürmesin..

0|1
    1|0
  • Ahlak kavramı diye bişey var. Sen evlendikten sonra beğendiğin adamlarla birlikte olmana göz yumsun kocan, aynı şekilde oda istediği kadınlarla beraber olsun ama siz evli kalın.Modern olun çağdaş olun bunu mu istiyorsun ?

Bugün kaldırılan bir sorun vardı yine buna benzer.Yasak ilişki yaşıyorsun da etraftan onay almaya mı çalışıyorsun anlamadım ki..

1|0
    1|0
    • Benim bu ilk sorum. Kimse ile böyle çirkin bir şey yaşadığım yok benim. Sadece kadın ve erkek ilişkilerini tartışmayı sizin ile paylaşmak istiyorum. İnsan oğlu neler yapabiliyor bir bakın iki çift bir başka bir çift ile ilişki yaşıyor. Travestisi var lezbiyeni var toplumda biz neleri ile yaşıyoruz bir bakın bunlara kimse bir şey dememesi dikkat çekici değil mi ? Ama kalp kime çarpacağı belli olmuyor. Bunu neden insan çok tepki gösteriyor ? Bunu anlamıyorum

• Tepki gösterilmemesinin sebebi gayet açık efendim.Çünkü etik değil..Neyi sorguluyorsun bende bunu anlamıyorum.

• o kdar gururszu bir kadın olamam.sevdgm adam geceleri başkasıyla yatıck gündüzleri benimle yo yo imkansz.

1|0
    0|0
  • Bir çatısı var :D

1|0
    0|0
  • kımseyı kınamak ıstemıyorum ...

ALLAH buyuk ... ne zaman ne olacagı bellı olmaz ...

1|0
    0|0
  • Sorunun içeriği ile güncellemelerin çok alakasız ve hayalci.

0|0
    1|0
    • Nitekim ben kova burcuyum.

• Aman kim ne düşünürse düşünsün umrumda mı ? Siz insan hep tepki veriyorsunuz ama kimse bu tepkilerin doğrusunda ilerlemiyorsunuz.

• Açtığın soru ile çakışan tepkilere sahip olan ben değilim, kendinsin.

• bn senin hangi mantıkla düşündüğünü anlayamadım kocan seni boynuzlayınca kocacım artık modernleştim alıştım böyle şeylere siz rahat takılın bu evde ben çarşıya 1 saatliğine gidiyorum işiniz bitince beni arayın dersin :D

0|1
    0|0
    • ayrıca demin onur haysiyet kalmadı yazmışsn bu soruyu sorarak sen ne kadar haysiyetlisin sor kendine bir ?

• Bak ne guzel toplumdan örnek vermişsin. Biz insanlar birbirimizi yeyip bitiriyoruz. Kimi eş vardır eşini başkasına pazarlar. Kimi eş vardır çiftleri değiştirip seks yapar Allah aşkına sen söyle böyle bir toplumda sakadat şahsiyet var mı ?

• vardır herkes aynı değildir

• başı bağlı işim olmaz derim :)

0|0
    0|0
    • Yer-sen mi ? Harbiden mi ? :)

Yükleniyor...