Sonunda olan oldu. Kiev düştü.

Kasım ayından beri süren Avrupa Birliği yandaşlarının yaptığı olaylar, sonunda amaçlarına ulaşmalarını sağladı. Kiev düştü, Ukrayna uluslar arası alanda oyuncak değeri gördü. Devlet başkanının başkenti terk ettiği bile söyleniyor.

Bu olayların perde arkasının ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Gözlemlerim ve tecrübelerimle benim şahsi düşüncem, bu olayın sonucunda şöyle bir tablo oluşacak: link burada gördüğünüz kırmızı yer Rusya-Doğu Ukrayna adı altında birleşmiş bir yer olurken; mavi yer ise Batı ülkelerinin kontrolü altında olacak. Aralarındaki Dinyeper Nehri ise sınır olacak. Çünkü o nehrin doğusu Ortodoksların, batısı Katoliklerin yoğun yaşadığı bölgeler. Kiev'e ise ne olacağından emin değilim. Belki Berlin Duvarı benzeri bir durum olurken belki de
yalnızca tek bir tarafın (muhtemelen Batı'nın) kontrol ettiği bir şehir olur.
link dediğim olay yakında gerçekleşecek. Kırım, çok önemli bir liman kenti. Ayrıca %60'ı Rus olan Kırım, Rusya'nın üslerinin bulunduğu bir bölge. Burası yakın tarihte çok büyük olayların başlangıç noktası olacak.
9 gün önce ön gördüğüm şey gerçekleşiyor. link yakında 3. dünya savaşı çıkarsa şaşırmayın çocuklar!

0|1
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• Ukrayna yı tarihten bugüne etraflıca anlamadan yorum yapmak sağlıklı olmayacaktır.

Avrupa Birliği isteyenler çoğunlukta ise ve devlette buna göre politika oluşturamıyorsa tabiki hükümet düşmesi normaldir. Erken seçim filan mı bekleniyordu ? veya acil 1 haftada referandum filan mı olacaktı ? Sanmıyorum.

Devlet olmanın kendi içinde devrime karşı da göreceli avantajı vardır .

Sanırım onbinler ölmedi ve kısa sürede oldu . Ama ölenlere de üzülüyor insan .

Ukrayna sosyo ekonomik ve bölgesindeki değişimlerin kendi içlerindeki yansıması bu sonucu da tetiklemiş gibi. Yani Ukrayna süper güçlü kendi içinde huzurlu bir ülke değildi bildiğim kadarıyla ...

O yüzden perde arkasında birileri yoktur olsa olsa sonu belli olan şeye destekçiler vardır .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• gezi olaylarinin neredeyse aynisi sanki tek elden cikmis gibi Allaha şukur Turkiye'de tutmadı. umarım en kısa zamanda isler yoluna girer

1|4
    4|1
    • Aynen katılıyorum zaten fark ettiyseniz hep gelişmekte olan ülkelerde deneniyor örneğin Brezilya , Ukrayna , Türkiye gibi.

• inşallah biran önce biter insanlar şehir dışına çıkmaya korkuyor başka şehre giden bazı otobüslerde gitmiyor biyere

ama orda yaşayanlar haberleri abartıyorlar herkes sessiz sakin hayatını yaşıyor heryer çalışıyor diyorlar

0|0
    0|0
  • Amerikanın oyunlarıdır yine.

2|0
    0|0
    • link

Bunu şimdi izledim..İzleyin görün derim.

• Amerika fena bozulmuş kendisi ne Afganistan bıraktı ne Irak ttaaaa nerelerden Asyaya müdahale ediyor. Ama Rusyadan çekinecektir diye düşünüyorum. Göstermelik pozlara giriyor .s.s

• Ukraynayı her zaman Rusya'nın Karadeniz'e açılan kapısı olarak gördüğüm için yabancı devletlerin müdahalesi olduğunu düşünüyorum ki zaten erken seçim tarihini 25 Mayıs olarak belirlemişler. Peki Mayısa'a kadar devletin başkanı kimdir sorusuna ne cevap verilecek ? Ab devletleri tarafında destek mi verilecek (!) ? ama ne olursa olsun oranın zihniyetine hakim değiliz gördüğümüz kadarıyla ezilen bir taraf vardı şimdi yok gibi görünüyor olmamasını temenni ederim..

0|0
    0|0
  • vey beee

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• küresel sermayenin oyunu 5 milyar dolarlık yatırım yapan küresel sermayae ülkede bir yönetim istiyor özellikle itaat eden bir yönetim..

1|1
    0|0
    • bizamanda alman gemilerini boğazlardan geçirip rus kıyılatrını vurdurduyduk. kendimizi sebepsiz yeri 1. dünya savaşında bulduyduk.. sıra bu osmanlı sevdalısı hırsızlarda bakalım kaç milyon zavallı türkün kanınada bu kanı türk olmayan adiler girecek:?

• aman Allah bize göstermesin böyle şeyleri...bu millet bıktı artık darbelerden,ekonomik krizlerden,olaylardan...biraz huzur ,akşamda evine ekmek götürmek istiyor.başkada bişey istemiyor!

0|3
    0|0
  • abi bu işe kesin abd nin gladioa nun parmağı var kahve edebiyatı yapmak yerine ukraynanın ve bütün kafkasyanın yakın tarihine bakmakta fayda var diye düşünüyorum.sovyetler birliği dönemindeki hakimiyeti yeniden tahsis etme gayesi için uğraşan rusya,eski geleneklerinden(kapalı ekonomi,devletçilik,yolsuzluk)kurtulamadığı görülmekte.bu gün ukrayna da olan durum yarın kafkaslarda da olacaktır.halk devlet yöneticilerini kabul etmiş olsa bile ve bu devlet yöneticileri rusya ile çok iyi ilişkiler içinde olsa bile yinede özgürlük milletçilik ve yolsuzlukla mücadele insan hakları gibi enstrümanları kullanmakta zorlanmaktalar.bu gün kazakistan tacikistan tükmenistan azerbaycan çeçenistan özbekistan ve diğer bütün kafkas corafyası orta vadede belki uzun vadede bu durumu yaşayacaktır.hatta benim öngörüm,sovyetler birliği gibi rusya da dağılacak daha küçük devletçikler haline gelecektir.

0|0
    0|0
  • dikkat edersen batı kendilerine karşı olan tüm ülkeleri kendi bünyesinde tutmak amacıyla ülkeleri karıştırıyor.suriye,mısır,türkiye,ukrayna,bosna hersek,venezülle,karadağ...gibi ülkeler şuanda karışık.bu ülkelerin ortak özelliğine bakarsan hepsi batıya ters ülkeler ve batı bu ülkeleri karıştırıyor.ukrayna batıya değil rusyaya yönümü döneceğim dedi ukrayna karıştı.

1|0
    0|0
  • " sultanım bir oğlumuz oldu"

yanlış hatırlamıyorsam, birinci dünya savaşı nın başlaması mehmet reşad a bu sözlerle iletilmişti.

zaten yeni bir savaş görmek istiyordum :) yakında göreceğiz gibime geliyor.

diğer yönden bizm ülkemiz bu durumda hangi safta yer alacak bunu da iyi bilmemiz gerekiyor.

0|0
    0|0
  • halkın isteklerine cevap vermeyen yöneticiler.

Bknz : R.T.E

0|0
    0|0
    • rus uçakları ukrayna hava sahası üzerinde uçuyormuş,tankları ukrayna sınırına yığmışlar.etrafımız ateşle çevrili oldu iyice.bu ateş bize sıçramamalı.tayyip gitmeli

• Her şey olabilir.

• Türkiye'de denediler olmadı Ukrayna'da oldu ve yazık oldu.

0|0
    0|0
  • Küresel sermayedarların bankerlerin dünya bankasının elinde olan amerika yeni dünya düzeni dediği sistemde tek güç olmak istiyor ...hatırlarsanız 2 dünya savasından sonra dünyayı 2 güç dengede tutuyordu biri amerika biri rusya

0|0
    0|0
  • Bölücü grupların parmağı var bu işte, Yahudi lobisi Ukraynayı karıştırmak istiyor.

Evde zorla duran bir yüzde 70 var, bir avuç çapulcuyu ciddiye almamak lazım.

0|2
    1|2
  • Arap baharı önce arapları vurdu sonra türkiyeye bulaştırdı şükür ki teğet geçti şimdi avrupayada bulaştı amaca ulaştı görevleri tamamlandı sıradaki ülke kim?

0|1
    0|1
  • darısı başımıza bir biz uyanamadık

1|1
    0|7
    • He evet şimdi Ukrayna uyandı çok aydınlık günler Ukrayna'yı bekliyor sen öyle san :)

• Sokakta mermilerin halay çekmesini özlemişsin sen kardeşim,en iyisi uyumaya devam et sen

• yakında olacak merak etme böyle giderse oda olacak

• o degılde var mımaus gıbsı mk

0|0
    0|0
  • tatil için gidicektim* bende şans yok

0|0
    0|0
  • Hiç bir fikrim yok. Siyasetle aram pek iyi değil. Sence?

0|0
    0|0
  • Bu yahudiler nereye saldıracağını iyi biliyor

0|0
    0|1
  • Vitali Klitschko ve yandaşları başarılı çıktılar.

0|0
    0|0
  • siyonizm tabikide noolacaağdı ya :D

0|0
    0|0
  • ukraynadaki gezi parkı demekki böyle sonuclandı

0|0
    0|0
  • neden olduğunu bilmiyorum bişey diyemem, Türkiye ile kıyaslanamaz

0|0
    0|0
  • Dış mihrakların oyunu