Şu an hangi "konser"de olmak isterdin? (...Retro, masumiyet ve hayal gücü içerir)

Biz ki, bastıbacak "Sandra" Türkiye'ye gelecek diye sevinç çığlıkları atmış "bir izaz bir ikram" kuşağıyız... :) Sandra "kim" yahu! Biz ki, Eurovision'ların güreşe doymayan, patolojik ahvalinin Hey Girl ve 17 nesilleri...

Genç kızların düşler çeyizinde, Simon Le Bon; ahındaysa, leylek bacak Yasmin Le Bon... Peki erkekler odası ne alemdeydi? Sormamış olun. Tahrip gücü yüksek saatli bir bomba barındırıyordu: Samantha Fox.

...

Müzik evensel tamam da. Şimdi buraya İstanbul '93'ü alırsak, ankete milli hislerden kaynaklı bir orantısız güç karışacaktır. Oysa müziğin yürekteki saf tınılarını, titreşimlerini yakalayalım istiyorum.

Dün'den (Freddie) sonra, yarın'dan (Cobain) önce... Türkiye'de ise pop'un dizgininden boşaldığı o meşum "yıl", kirişi kırıp gidilen METALLİCA konseri demekti. Yaşı müsait olanlar hatırlar. Konser öncesi koparılan fırtınayı, yaygarayı da hatırlar. Koca Lars, bagetiyle Türkiye'ye çıkarma yapıyordu ulan, ne demek! Konserle olan rabıtamızın, 80'lerin sonunda Gülhane Parkı'ndaki arabesk/fantezi işkencesiyle sınırlı olduğu düşünüldüğünde bir de :) Ha unutmadan, Duran Duran da yan çizme sanatına ufaktan giriş yapmıştı. Yoo arkadaşım yoo, o zamanlara şimdinin zaviyesinden bakma!

O gün yoklamalara "burada" cevabını veren bütünleme burgacındaki her metalci, bugün bağlamından kopmuş ama ünlemine dolgun birer cümle gibidir. O ukte... Mümkün değil, yakalarını bırakmayacak. Gerçi üç ay sonra Bon Jovi aynı stadın tozunu bir kez daha atmıştı ama... Nafile. İlklerin sihiri, hep başkaadır.

Guns N' Roses'i de anımsarsak... Siyasal hayatımızın kara kutusu 1993'ün; müzikal açıdan ferahlatıcı bir imbat serinliği sunduğu söylenebilir.

...Musiki, muhayyilenin şehvetidir.

Buyrun. Ölümlerden ölüm, uktelerden ukte, şehvetlerden şehvet beğenin:

• Berlin '90 (The Wall'ın yıkıntıları üzerinde, ROGER WATERS'ten Comfortably Numb'ı dinlemek)
    33% (2)67% (2)44% (4)Oy Ver
  • Wembley '86 (QUEEN'in unutulmaz konserinde, Love of My Life esnasında MERCURY'e stadyumca eşlik etmek)
    17% (1)0% (0)11% (1)Oy Ver
  • Woodstock '69 (JİMİ HENDRİX'e, gitarların sapındaki güvercin ve barış/özgürlük naraları arasında tempo tutmak)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Londra '69 (THE BEATLES'i -bittabi JOHN LENNON'u- o efsane son konserlerinde dünya gözüyle bir kez görmek)
    17% (1)33% (1)22% (2)Oy Ver
  • Nancy gibi Sid'e sızlanacağına, hani Elvis nerede blues diyeceğine, bir "konser" de sen yaz. Retro olsun...
    33% (2)0% (0)23% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• aklıma retro rock seven ''müzik beatles ile başladı, milenyum pop ile bitti'' diyen güzel insanlar geldi.

gittiğimiz değil de, olmak istediğimiz konserler di mi? öyle ise sanatçıları şarkılarıyla birlikte ele alıyorum; mozart - lacrimosa desem çok mu retro olur?

steppenwolf - born to be wild, jimi hendrix - foxey lady fazla mı coşkulu?

whitesnake - here i go again, bob dylan - like a rolling stone tam da elinde bira ile sallanmalık.

retro olmasada let me kiss you'yu morrissey'den sevgili ile beraber dinlemek.

david gilmour - cruise'u yaz akşamı dinleyeceksin; sıcak sıcak

tom waits - tüm şarkıları : kesinlikle aşık olduğunda.

trashman - suffin bird çakmaktaş dansı yapmalık

cem karaca - ceviz ağacı, tamirci çırağı, işte geldik gidiyoruz

barış manço - dönence,

reo speedwagon - can't fight this feeling...

ayten alpman - ben varım. giden sevgilinin şerefine,

erkin koray - şaşkın, yalnızlar rıhtımı falan da var.

ferdi özbeğen - dilek taşı. kendim için, çok sevdiğim için, sırf bu şarkısını dinlemek için giderim.

1|2
    2|1
    • Ne güzel şarkılar. Ne varsa eskilerde var. O solmayası sanatçı yüreğine sağlık.

şimdi buna Vivaldi'den 4 Mevsim çeşnisi katmalı. üç tutam hüznüyle.

Yaz: En saman alevi (öğretmenlere duyulan türden), vıcık aşklar bu mevsimden çıkar. hormonların etkisindendir. Zerrin Özer söylüyor: O Yaz link

Sonbahar: İhtilal aylarıdır. Lennon'un cennetine merdiven dayamalı: link

• tamamladın. :) tişikkirlir sipirmin (gözleri kalp kalp smiley)

bu arada lady darbanville şarkısında herkesin bir anısı var. dikkatimi çekti şimdi. herkes için çok özel.

ama o zaman herkes için çok özel olan bir şey özel olmaktan çıkmaz mı? çıkmasın.

• Ben bunun üzerine bir şey yazamam artık, zorlama olur. Böyle kalsın.

Mıh gibi kalbimde.

Kızlar Ne Diyor 3

• e şıkkından yola çıkarak, pink floyd'un daha tazecik olduğu, o gençlik helecanlarıyla ufo bar'da tıngırdattıkları zamanlardan birinde bi' "interstellar overdrive" seansı benliğimi benden -bir daha hiç geri vermemecesine- alıp onu başka boyutlarda yaşatmasına olanak sağlayabilirdi.

0|2
    1|0
    • Retro, nitro yaptı. Duygulandırdınız.

Teşekkür edeim, juliadream.

• retro hariç masumiyet ve hayal içerir.

sigur ros adında izlandalı bir grup link

bu adamların konser görüntülerini içeren "heima " adındaki belgesellerini izledim dün akşam.

orda olmak isterdim doğa ve müzik çağırıyor. biliyorum fazla hayali.

0|1
    0|0
    • Beni de "çağırmıştı", şu 2007 gibi vizyona giren filmde hani. (beyin error veriyor.)

Dinledim attığın linki, sevdim. Bam teline dokunuyor.

• William Wallace hüznü :( bunun rövanşını alırım senden ama.

• :))

• E: Nancy gibi Sid'e sızlanacağına, hani Elvis nerede blues diyeceğine, bir "konser" de sen yaz. Retro olsun...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 21 yaşında biri bu yazıyı yazamaz..

ya yaşın yanlış, ya da yazı alıntı..

0|1
    0|0
    • Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaşların çok ötesindeyim :)

• Terk ettiği yaştayım...

• Seçeneklerin dışına çıkıp "sandra" diyorum o zaman.. :)

maria magdalena ve such a shame'in yankılı müziği bambaşka..

• şıklardan quuin sectim ama ben bulutsuzluk özlemi konserinde olmak isterdim acıkcası

0|2
    0|0
  • senin burada oylamaya sunduğun gruplar masumiyet değil olsa olsa yozluk içeriyor seyirciye edep yerini gösteren ucuz leş adamlar

0|2
    1|1
    • Chopin olmalı, piyano dersi alan öğrencilerine "tuşları sevgiyle okşayın"ı salık verirdi. klavye, kadife bir elle yoğrulmalı, tuşlara hafifçe dokunmalı. yani maharet klavyede değil, parmaklarda.

bunlar ince duygular. herkes anlayamaz, nüfuz edemez. neyse.

Yükleniyor...