Teşkilat-ı Mahsusa başarılı mıydı?

teşkilatı mahsusa başarılı mıydı ? bence başarısızdı faydalı birşeyler yapsalardı Osmanlı çözülmezdi.

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• İttihat ve Terakki'nin kendisi ne b.k tu ki ona bağlı olan bi teşkilat başarılı olacak.2.Abdülhamid Han'ın dehasıyla belki 100 yıl ömrünü uzattığı Devleti-i Aliye İttihat ve Terakki'nin Sultan Abdülhamid'i devirip (ki Abdülhamid Han hareket ordusuna sırf kardeş kanı dökülmesin diye karşı koymadı yoksa geri püskürtecek gücü vardı)yönetimi ele almasıyla tepe taklak düşüşe geçti.hızla topraklarını bir bir kaybetti sonra da işi ellerine yüzlerine bulaştıran ittihatçılar 1.dünya savaşından sonra sıvıştılar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bi okimm dönücem ben

0|1
    0|0
  • Kulaktan dolma bilgilerle şöyle böyle demek doğru olmaz yabancı kaynaklardan araştırmak isterdim

0|0
    0|0
  • Soruna beş yıldız verip kaçıyorum.

1|1
    0|0
  • amacı turan ve islam ülküsü olan bu teşkilat başarılı oldu mu? Hayır,çünkü ne Turan ve nede İslam Ülkeleri bir çatıda birleşti.

0|0
    0|0
  • Haklısın. 5*

0|0
    0|0
  • bildiğim tek teşkilatı mahsusa "çok pis seviyorum teşkilatı mahsusa!" ekinoks.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Teşkilat-ı Mahsusa hakkında ne kadar bilginiz varki başarısız diyebiliyorsunuz?

Turan ülküsü o kadar kolay olsaydı M.Kemal ATATÜRK çoktan kurmuştu Turanı.

Turan ancak yüzlerce yılda gerçekleşebilecek bir projedir.Kolay sanmayın...

Ha ayrıca evet oldukça başarılıydı.Kurtuluş savaşı onlar sayesinde kazanıldı.

İngilitere onlar sayesinde birbirine girdi.

Herkezin her teşkilat hakkında az çok bilgisi var ancak Teşkilat-ı Mahsuse hakkında yok.

Size soruyorum Teşkilat-ı Mahsusanın kurucularından birisi hala kayıp...Kimse ailesini bulamadı en son Sapancada olduğu tespit edildi ondan beri haber yok.Sizce bu başarısızlıkmı?

Size şunu söyleyeyim Böri Bodundan bu yana en büyük teşkilat Böri Bodunun devamı olan Teşkilat-ı Mahsusadır...

0|0
    0|0
  • teşkilatı mahsusanın içindeki kişiler harbiden vatansever kişilerdi.niyetleri hastı.bu kişiler zaten ya asıldı,ya hapislerde çürüdü.ama teşkilatı mahsusayı vatanseverlik adı altında yönlendiren kişiler yanlış yoldaydılar.avrupadan aldıkları gazla,masonların desteğiyle vatansever,cesur insanları kendi çıkarcı emelleri için kullandılar.aynı kişilerden biri,hayalleri uğruna sarıkamısta 90000 askerimizide boş yere şehid etti.kim kime çalışıyor o zamanda belli değildi,şimdide belli değil.

0|0
    0|0
  • Teşkilatı mahsusa belki hale var nerden biliyon belki onların istediği bi şekli yaşıyor ülkemiz şuan da

0|0
    0|0
  • Her kurum,teşkilat, gizli tarikat v.s. bir gün kaybeder. 600 sene bir İmparatorluğu ayakta tutmaları bile çok büyük bir başarıdır. Masonlar binlerce yıldır varlar ve kuşaktan kuşağa aktarma ile geliyorlar ama onlarında kaybettiği dönemler oldu,olacaktır da. Hiç kimse yenilmez değildir bu dünyada.

0|0
    0|0
  • olusan problemı cozmek ıcın yapıla atılımda ıyıydı, ama gelecege yonelık komplo kurmak içten yıkmak türklükte yok. olmadı.

en iyi model böl parçala yoket. rakıpsız olmanın yolu.

0|0
    0|0
  • :D

0|0
    0|0
  • araştırılması gereken bir konu bu..

0|0
    0|0
  • Bence yaptıkları yarardan çok zarar vermiş..

0|0
    0|0
  • Dağılma noktasına gelmiş bir yönetimin parçasıydılar. Ne kadar güçlü olabilirler ki..

0|0
    0|0
  • onu da okuycam inş..abii..

0|0
    0|0
  • bence başarılıydı o şartlar içinde. ama yeterli olmadı, istemek her zaman yeterli olmuyor ama bence hiçbirşey yapmayanlardan ya da mandacılardan vb. bin kat evladırlar. severim ruhları şad olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...