Hanefi ile alevi evliliği..

Merhabalar, ben Hanefi mezhebindenim, alevi biriyle tanıştım , kişiliği oturmuş, terbiyeli ahlaklı biri, Allah korkusu olan , cümlelerinde Allah ı sürekli anan biri, ancak alevi olduğunu öğrendim.. Herkesin inancına saygım sonsuz ancak durum evlilik vb olduğunda maalesef bazı şeyleri düşünmek zorundayız. Kendisine Aleviliğin birçok bakışı olduğunu ,onun dinini nasıl yaşadığını sordum, namaz kılmadığını, oruç tutmadığını, kuran ı kerime itimatının sonsuz olduğunu , peygamber inancı olduğunu , Allahtan korkan biri olduğunu anlattı.ki inancının kuvvetli olduğunu cümlelerinden anlıyorum zaten. Durum bu, ben araştırdığımda bu durumun dinimiz için uygun olmadığını gördüm, bu konu sebebiyle diğer tüm iyi özelliklerini görmezden gelmek ve işi sonlandırmak mı gerekir sizce ? fikir verirseniz sevinirim

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• Namazı Orucu Red Eden Kafirin Ta Kendisidir . Onun İçin Sünni Birinin Onlarla Evlenmesi Uygun Değildir . İnanç Bakımından Şia Mezhebinin Bir Kolu Sapık Bir Yoldur . Hanefi Yani Sünni Biri İle Anlamaşazlar Uyuşmazlık Çıkar . Müslümanlık yani İslamda 4 Hak Mezhep Vardır .

0|1
    1|2
  • elaviler iyidir...eğer böyle başörtülü çok sıkı sünni değilsen anlaşırsınız mesela sen nasılsın? ramazanda çocuk içer sen oruç tutarsın oda zamanla tuhaf olur yoksa halledersiniz...unutma evlilik herşeyden önce ailelerin de birleşmesi

0|0
    0|0
  • Bence ayril cunku ona olan sevgini dinle olcuyorsan senden bir halt olmaz . Sevdigim kiz hristiyan olsa ateist olsa fark etmez ben sevdikten sonra

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• dinde insan ayrımı mı varmış?

0|0
    0|1
  • Bence namaz kılmak bir insanın birçok davranışını etkiliyor . Eğer namazını kılacaksa onunla devam et zaten diğer ibadetler mezhep kendiliğinden değişir. Tabi ailenin de fikri çok çok önemli . Erkeklerin evlendikten sonra 180 derece döndüğünü de unutma derim

1|1
    1|0
    • Namazı Red Eden Biri Nasıl Namaz Kılmasını Bekliyorsun Ki ?

• Onlar namazı inkar ediyorlar kılıyorlarsa da gösteriş içindir hani biz de namaz kılıyoruz gibi . Onların Tam Anlamıyla Müslüman Değiller Müstesna olanlarıda azınlık olarak var tabi .

• Yargılama bence , bir de kimsenin müslümanlığını imanını sen ölçemezsin üstte kafirler yazmışsın sen dört dörtlük bir müslümansın heralde o yüzden böyle rahat konuşuyorsun ?

Yükleniyor...