Yazmayı sevenlere; Ne yazarsınız, nasıl yazarsınız ve yazdıklarınızı ne yaparsınız?

link

Yazmayı sevenlere; Ne yazarsınız, nasıl yazarsınız ve yazdıklarınızı ne yaparsınız?

Yazdıklarınızın arasında kaybolup gittiğiniz olur mu?

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• Yazım, stilim. Yazım, biçimim ve eksik sesim. Yazım, benim. Dışarı oluşturulmamış iğrençliğim yazım. Yazım ben,

Ben ise saklanmış ayrı kişilik. İfadesiz rengim dışım. İçim ise yazıya dökülen öfke. Yenilmişlik ve zayıflık. İnfilak etmeye hazır bir zayıf siluetim, konuşmayı bekler fakat anlamlı dizemez cümleleri.

Yazı kaçtığım ve ifade bulabildiğim mekanım. Daha fazla düşünebildiğim dünyam. Acelesiz kelimelerim...

Bu bataklıkta yazmaya çalışırım bir şeyler. Diğerlerinin uğraş içinde olmadıkları binayı görkemli bir kuleye çevirmeyi hedeflerim. Diğerlerinin anlayamadığı sözcüklerde duygularımı saklarım. Onların göremedikleri hazların derinlerine basarım yazdıkça. Abc şeklindeki tekdüze basitlikleri yok sayarım her bir cümle dizilişinde. Kelimede farklılığı oynar, griyi bordoya çeviririm. Bunun nasıl bir his olduğunu anlayamazlar. Onların ucuz duyguları bu mağarada yayılmak için zayıf kalır, derinliğe indikçe kararır dünyaları.

Neyse ne.

İçime kelime yağmurları yağdıkça açığa çıkartmak isterim onları. Bu platformda yazarım kafamın içindekilerini. Karaladıklarım diğer tüm yorumlar gibi denizin dibine batar.

Yani soru soran okuduktan sonra o yazıyı, rafa kaldırılır artık yazılar. Önemsiz ve gereksiz bütün yorumlar gibi bir köşede unutulmayı gerçekleştirir.

Kelimelerimin bataklığında hiç boğulmadım. Bunlar bir çamur değil. Yükselmeyi bekleyip açığa çıkmak için heves atan lav misali sıcaklıklar. Çıktıktan sonra ise soğumaya başlayan...

Son ışıltısını verirken değer kaybeden... Ve eninde sonunda etkisini yitirip katılaşan.

Görüyorum ki çoğu kişi için edebiyat yapıyoruz; fakat göremedikleri tek şey bu siyah düşüncelerin kapalı olmasını sağlamak.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Yazarım arada.

Deneme işte.. Öyle bilgisayarda sağda solda özensiz olarak kayıtlı.

1|1
    0|0
  • yazıyorum ..altıncı sınıftan beri günlük tutuyorum..günlüğüm sadece o gün içerisinde hissettiğim duygulardan oluşuyor..zamanla içinde küçük hikayelerde yerleştirmeye başladım..böylece nasıl geliştiğinide görmüş oldum..ara ara döner bakarım eski tarihlere hoşuma gidiyor

1|1
    0|0
  • Anlatmama gerek var mı? Bence de ondan... Ama roman yazmak istiyorum ya da öykü... Bir kitabım olmalı 'büyüyünce'...

1|1
    0|0
    • Siz de ki potansiyel ve yeteneği göz ardı etmek yalan olur. Bir roman yazın okuyalım...

• Ben yıllardır kafamda ki şeyi nihayet yazmaya başladım. Sizde başlayın, elbet yazacak bir hikaye ya da konunuz vardır. Bir yere saklanmış ya da cebinizde bile duruyor olabilir.

Benim şimdi çıkmam gerekiyor. Gece burada olursanız yine bu konu hakkında konuşuruz. İyi akşamlar...

• İşte sorun da bu... O kafamdaki ne...

Görüşmek üzere, iyi akşamlar...

• Random yapınca psikolojisi bozuk insan gibi hissediyorum kendimi şöyleki: shbdjblfhblhfb

0|1
    0|0
  • eskiden günlük tutardim cok severdim günlük yazmayi ama 1 defasinda annemler yakaladi ve okudular o gunden beri günlük tutmaktanda vazgectim

0|1
    0|0
  • Bi ara iki mektup arkadaşı edindim biriyle ptt yüzünden alakamı kestim diğeriyle sayfalar yetmedi, birbirimize defter yazıp yollayacağımıza söz verdik ama artık küsüz bir sayfa bile karalayamadım...

0|1
    0|0
  • Bir sürü defterim var.

Sinirlenince, üzülünce, mutluyken. Aklımdan geçen ilk şeyi yazarım devamı gelir zaten. :) Yazmak rahatlatıyor beni.

0|1
    0|0
  • geneliklee dertli oldugumda yazarim sonra onlari okudugumda aglarim ama artik o kadar iyi yazamiyorum cunku hisedemiyorum :S

0|1
    0|0
  • Yazarım. Hikaye, şiir. İnsanlarla paylaşırım ve beğenmeleri beni teşvik eder.

0|1
    0|0
  • Yazmayı severim. Belli olmaz içimden ne geliyorsa düşüncemi olduğu gibi yazarım ama günlük tutmam

0|1
    0|0
  • Aklıma bir şeyler gelince genelde bilgisayara yazarım.

Nedense elime kağıt kalem alınca aklımdakiler uçup gidiyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Ne yazarız... Duygularımızı,gözlemlerimizi yazarız genellikle. Nasıl yazarız. Elimizden geldiği kadarıyla sammi bir şekilde. Kağıt ile kalem arasında dostluk kurarak...

1|1
    0|0
  • 1 yıldır makale yazıyorum. Bazılarını paylaşıyorum, bazılarını yakıyorum. Ancak insanlarla paylaşmadıkça ne kadar yazarsan yaz rahatlayamıyorsun aksine düşüncelerini alevlendirerek kuvvetli bir duygu haline getiriyorsun ki bu pek hoş bir şey değil.

İnsanın kendini tanımasına da büyük yardımı olduğu aşikar.

1|1
    0|0
  • Ben eskiden şiir yazardım, sonra daha çok denemeye yöneldim ama o kafiyeli dili fazla bırakamadım :) Yazılarımdaki en karakteristik özelliklerden biri de karşımdakine "Dostum" diye hitab etmem sanırım. :) Gerçi bugünlerde artık pek yazamıyorum.. Yazdıklarım bir dosyanın arasında duruyorlar :) Kimi zaman da sesli olarak okuyup kaydediyorum bazılarını. Ama kaybolmak yerine ben yazılarımı çıkış yolu olarak kullanıyorum :)

0|1
    0|0
  • Yazmayı, kurgulamayı seviyorum.

İlham geldikçe blog yazıyorum.

link ten okuyabilirsiniz...

0|1
    0|0
  • kimseye bişey beğendirme kaygısı olmadan ne gelirse yazarım. sadece kendimle. bazen olmayan biri hakkında varmış gibi ya da olsa iyi olurdu gibi yazmakta güzel :)

1|1
    0|0
  • O an içimden ne geçiyosa onu yazarım. Uyak kafiye çok takılmam. Hikaye olur ama genellikle şiir olur. bir dizide filmde benim yaşadıklarıma benzer seyler yaşayan bir sahne görürsem helede o sahne akıllardan cıkmayacak kadar etkileyiciyse mutlaka onu bir yerden bulup mp3 olarak telefonuma atarım dinler dinler üzülür üzülür yazarım. sadistim ben. :D

0|1
    0|0
  • ilham geldimi şarkı sözü yazarım kaybetmemek içinde dosyama koyarım.

her zaman çantamda küçük not defteri ve kalem vardır dışarda gezerken yazmak için.

1|1
    0|0
  • yazmayı severim çünkü hep kalıcıdır...Yaşım gereği aşk konularını ele almayı tercih ediyorum elimden geldikçe bişeyler yapmaya çalışıyorum ama yazdıklarımı kimseye paylaşmam yazdıklarımı hep kendime saklarım.

0|1
    0|0
  • Bazende yazmak istediklerimi resime aktarırım karikatürlede anlatabilirim..

0|1
    0|0
  • Yazdıklarımı denize atarım..

0|1
    0|0
  • çok nadirdir çok duygusal anlar yasadıgım zamanlarda yazarım onun dısında pek fazla yazmam :)

0|1
    0|0
  • hiç yazmadım sanırımda hiçde yazmıyacagım

0|1
    0|0
Yükleniyor...