Şehzade Mustafanın Yerinde olsaydınız n yapardınız ?

İsyan edermiydiniz ? Babanızı çok seviyorsunuz Ve isyan etmek istemiyorsunuz tepkiniz n olurdu ? link

0|0
15

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 5

• Yeniçerilere şunu derdim;

"Kaldırın la kazanları...!"

0|0
    0|0
  • valla hiç bulaşmazdım ben olsam saray suray olaylarına. zaten zenginim, baba derdim şu kadar m2 bir çiftlik bir arazi al bana kendime orda öyle şahane emmeli gömmeli bir ortam yapardım ki, padişah babam bile kıskanırdı şerefsizim be, yerdim içerdim, basardım geçerdim

0|0
    2|0
    • ama öyle olmuyor baban seni zorluyor yaşın geldimi geçmek zorundasın

• çok isterlerse gelirdim tahta geçerdim o ayrı ama niyetimi belli etmezdim yani, sanki çok tınmıyomuş gibi davranırdım ki boğdurtmasınlar beni, etliye sütlüye karışmam ben abi modunda takılırdım, zaten 2,5 kardeşi daha varmış işte taht sırasında bekleyen

• Eğer devletim için yararlıysa gözümü kırpmadan isyan çıkartıp babamı tahttan indirirdim. Asıl zor kısım orada başlıyor öldürsen mi öldürmesenmi öldürmesen otoriten sarsılabilir, öldürsen baban sonuçta .. Ancak tahta geçtiğimde hazinenin %50'sini bilim ve teknoloji için ayırırdım. İşgal edilen yerdeki kızları haremlere almazdım ...

0|0
    0|0
  • ederdim hemde çok

0|0
    0|0
    • Babanı öldürürmüydün peki ?

• o kadar da değil

• ee yapcak bişeyin yok gitmezsen isyan sayılcak baban seni isyan suçlaması yapcak ki o zamanlar isyan cok büyük affı olmayan bir suçmuş Hünkarın oluyor sonuçta.. Ya isyan edip Babanı öldürcen ya da Tek başına herşeyi ggöze alıp babanın karşısına çıkcan

• Önce isyan ederek babamı tahtan indiririm. Bunu hallettikten sonra kardeşlerimin tahta çıkmaması için onları sürgün ederim. Bunu da hallettikten sonra yeni uygulamalar devlete getiririm. II.Selim gibi içip yatmazdım. Ülke topraklarını daha güçlendirmek yerine biraz da iç nedenlerle uğraşıp otoriyeti güçlendirirdim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...