Sevdiğimiz ayet ve hadislerden paylaşalım mı?

Ve hadi birbirimiz için dua edelim...

Herkes okuyupta içinin cız ettiği bir ayet ya da hadis-i şerif paylaşsın. Hep beraber Peygamberimiz (s.a.v)'i analım.

Ebû Hüreyre (ra)’den rivayet edildiğine göre Resûlullah (sav) şöyle buyurdu: “Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı ”

0|0
9|18

En İyi Kız Görüşü

• Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.

Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi? (Maide suresi)

6|5
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• "Estağfirullah el azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etûbu ileyh tevbete abdin zalimin li nefsihi la yemlikü li nefsihi mevten vela hayaten ve la nuşura."

Kendisinden başka ilah olmayan, hakikî hayatla diri olan Hay, her şeyi ayakta tutan Kayyum olan büyük Allah’dan beni bağışlamasını istiyor ve -bütün benliğimle- ona tövbe edip, yöneliyorum; nefsine / kendine zulmetmiş, üstelik nefsi için ne ölümü, ne hayatı ve ne de öldükten sonra dirilmeyi elinde tutamayan bir kulun tevbesiyle / yönelişiyle (tevbe ediyorum).

ve Ayet'el Kürsi tabi link faziletleri çok büyük.

3|1
    0|0
    • Çok teşekkürler. Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun. Allah razı olsun.

• teşekkürler. :) Allah senden de razı olsun. Allah'ın selamı üzerine olsun.

• Umut verip güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın Gönül sadakasını iki dünyada da veremezsin. Hz. Muhammed (s.a.v).

O kadar ki, bütün genişliğine rağmen yeryüzü onlara çok dar gelmeye başladı ve içleri daraldı da Allah’tan başka sığınacak kimse olmadığını anladılar. Tevbe 118

4|2
    0|0
  • Rabbin seni bırakmadı ve sana darılmadı da. Duha 3.

4|3
    0|0
  • Ayetel Kürsi

Ayetel Kürsi, Kur'ân-ı Kerim’in Seyyidi ve en büyüğüdür. Bakara suresinin 255. Ayet-i'dir ve Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i kerimedir. Ayetel Kürsi namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Allah'ı tanıtır ve onun yüce ismini içerisinde barındırır.

Bismillahirrahmanirrahim

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

3|2
    0|0
    • Ayetel Kürsi Anlamı

Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayy�mdur.

Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.

Göklerde ve yerdekilerin hepsi O'nundur.

O'nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?

O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O'na gizli kalmaz.)

O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,

O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.

O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.

O, yücedir, büyüktür.

• Allah razı olsun.

• cümlemizden

• Ve andolsun ki; cehennemi, insanların ve cinlerin çoğuna hazırladık (yarattık). Onların kalpleri vardır, onunla fıkıh (idrak) etmezler. Onların gözleri vardır, onunla görmezler. Onların kulakları vardır, onunla işitmezler. Onlar hayvanlar gibidir. Hatta daha çok dalâlettedirler. İşte onlar, onlar gâfillerdir.

2|0
    0|0
  • Biz onları ibret olsun diye yarattık '' (Bakara 13. Ayet) şaka bir yana bu dikatimi .ekti : İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur; eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir.

(Buhârî, Îmân, 39; Müslim, Müsâkât, 107.)

2|0
    0|0
  • " Siz sanıyormusunuz ki biz yeri ve göğü rastgele yarattık "

Eğer bununla ilgili belgeseli izleren ne demek itediğimi anlarsın .

2|0
    0|0
  • Rüya uykunun bir parçasıdır. Hemen her insan pek çok rüya görür. Peki rüya görülünce ne yapmak lazımdır. Bu hususta Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur:

"İçinizden herhangi biriniz sevdiği bir rüya gördüğü zaman sevdiğinden başkasına anlatmasın! Sevmediği bir rüya gördüğünde ise, sol tararına üç defa tükürsün; kovulmuş şeytandan ve onun şerrinden Allah'a sığınsın! O rüyayı kimseye açıklamasın. Çünkü o durumda, söz konusu rüya kendisine zarar veremez."

2|1
    0|0
  • İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un

1|1
    0|0
  • Kalbin iyiliğinin, itminana ermesinin, huzura kavuşmasının ne ile mümkün olacağı hakkında da bir ayeti kerime mevcuttur. “Onlar, inananlar ve kalpleri Allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur.” (Ra’d, 28)

0|1
    0|0
  • sevdiğiniz ayet nedir ya? sevilmeyen ayette mi var? ölünce allahım ben bu ayetleri sevmiyorum ya diye kapriste yapın artık.

0|1
    2|0
    • anlamadığın yere yorum yapma. herkes anladı ki ona göre cevap yazdı. kimse de senin gibi yorumlamadı.

• "her zaman doğruyu söyle ama her doğruyu her yerde söyleme"

İkinizinde hatası var.

Soruyu soran Eğer ki Allah'a inanıyorsan onun yarattığı Hatalı bir kul olduğunuda kabul et zira günah işlemiş oluyorsun. Allah'a Tevbe et ve soruyu sorduğun arkadaşlardan daözür dile.

Yorumu yapan sende üslubunu düzelt

"sevgili kardeşim ellebette ki niyetin bu yönde değildir tahmin edebiliyorum ama galiba yanlış yazmışsın şöyle olması gerekmez miydi?"

diye başla

• rkadaş anlamadığı için yapmıyo bilinçli olarak yapıyor kardeşim

• kıyamet gunu diyosa ben stop yapıyom

allahım affet diyiyom ne yapım

1|0
    0|0
  • "Biz ona şiir öğretmedik. Zaten ona yaraşmazdı da."

1|1
    0|0
  • yasin süresi kuranın kalbi derler.

1|0
    0|0
  • 0|0
    2|0
  • Sevmediğim ayet veya hadis yok. Hangi birini paylaşayım.

0|0
    0|0
  • ''Giz maalesef çok açık,ölümle haşır neşir olmanın en iyi yolu onu ahlaksız bir fikirle bağdaştırmaktır.'' (Marcus de Sade-1.kitap, 7.bab)

0|0
    0|0
  • Ulan burası kuran kursumu

0|0
    5|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Allah' i n rizasi, anne ve babanin rizasindadir. Allah' i n öfkesi de anne babanin öfkesindedir.

5|1
    0|0
  • ayet:

yasin suresinden

"İnnema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu kun fe yekun(yekunu).

O (ALLAH), bir şey irade ettiği (dilediği) zaman O'nun emri, sadece ona: "Ol!" demektir. O, hemen olur."

hadis ise:

ALLAH sevdiği kulunun kalbini sevdiği kulunun kalbiyle birleştirir hz.muhammet s.a.v

3|2
    0|0
  • “Allah’a ibadet edin ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Anneye, babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yolcuya ve ellerinizin altında bulunanlara (köle, cariye, hizmetçi ve benzerlerine) iyi davranın; Allah kendini beğenen ve daima böbürlenip duran kimseyi sevmez.” Nisa 36

"Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim." [Tirmizî, Rada' 10, (1159)].

1|1
    0|0
  • İNŞİRAH SURESİ:

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.

1. Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

2. Yükünü senden alıp atmadık mı?

3. O senin belini büken yükü .

4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

8. Yalnız Rabbine yönel.

2|0
    0|0
  • Şüphesiz ki her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. inşirah suresi 5. ayet...

1|1
    0|0
  • Ey iman edenler iman edin!

0|1
    0|0
  • Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz Fatiha suresi 5.ayet

0|1
    0|0
  • Rabbin seni bırakmadı ve sana darılmadı da. Duha 3.

5|1
    0|0
Yükleniyor...