Çok canım sıkkın doğru mu yapıyorum yanlış mı ?

nişanlım bir kaza yaptı ablasının arabasıyla çok şükür iyi 8 milyar masrafımız var Şu an ben ona senn borcun benim borcum çalışıp öderiz bir şekilde dedim tabi nakit istiyorlar parayı onlarında arabaya çok ihtiyaçları var durumları da yok pek o yüzden nakit istiyorlar şimdi ben nişanlıma kredi çekelim dedim 5 bin lira 3 binini bulmuştuk zaten krediyi de öderiz bende çalışırım sende çalışırsın hem kira derdimiz de yok dedim nişanlım fabrikada işçi olarak çalışıyor bana kredi vermez diye düşünüyor bende araştıralım dedim belli olmaz dedim balayını da iptal ettim onun parası zaten 3 bin tl ona verdik neyse kaynanamda evlendikten sonra altınlarınızı kullanın diyormuş nişanlımda öyle yapalım diyor bana bende sinirlendim yok dedim çünkü ben ne zaman altınla arba alalım şunu yapalım falan dediysem nişanlım yok onlara dokunmıcaz dedi kötü gün para olarak tutcaz şimdi çalışıp ödeme imkanımız varken başka borcumuz da olmıcak nden altınları kullanıyım diyorum oda bana diyor ki borcu altınla ödeyip altın yapalım karşı çıktım çünkü altın yapılmaz bir daha diye düşünüyorum of yanlışmıyım doğrumuyum bilemedim karışık biraz anlamadığınız yeri sorun anlatırım

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• genel olarak yanlış yapıyorsun bence. daha evlenmeden eşinin borcunu yükleniyosun. nası bir araba ki bu 8 milyar masraf çıkarmış? kaskosu falan yok muymuş? arabaya ihtiyaçları var diyosun, arabayla mı iş yapıyolar? o zaman niye hiç sigortaları yok?

yardımcı olmak güzel şey ama bu öyle hastalık falan değil. yarın öbür gün kaza yapmayacağının garantisi ne?

her şey bir yana bu olaylar gelin olarak gideceğin ailenin hesap kitap işleri karışık görünüyor. ayrıca kaynananın şimdiden takıları düşünmesi hoş değil.

sen bence bugünkü durumu değil ileride nasıl olacak, neler yaşanabilir onları dşün.

0|0
    0|0
    • kazayı nişanlım yaptığı için onun hatası olduğu için kabullendim hani sonuçta üstlenmesem bile nişanlım kendi ödeyecek şurda 4 ay sonra düğün olacak yine bana vuracak bu borç ve kazasını da belasını da berabr üstleneceğiz diye düşündüm araba da 10 bin dediler masrafa sağ çıktığına dua etsin dediler 6 bin dediler sonra baktılar işte 8 bin oldu en son yeni bebekleri oldu ablasıda eniştesi de çalışıyorlar ev biraz uzakta kalıyor işe arabayla gidip geliyorlar bebeği kontrole götürüyorlar

• evlilikte maddiyat çok önemli. illaki zengin olmak gerekmez, maddiyat derken ayağını yorganına göre uzatmak önemli. böyle bir durumda seni işin dışında tutmaları gerekirdi. altın sonradan bir daha kolay kolay yapılmaz, hemen ilk fırsatta bozduralım demeleri çok rahatsız edici bence :( sen zaten yapacağının fazlasını yapmışsın, hiç huzursuz hissetme kendini. sen iyi niyetli yaklaşınca kaynanan olayı abartmış bence. senin bir yanlışın yok canım

• sağol ccanım bende vicdan azabı çekiyordum altıncı maddiyatçı hissettim kendimi

Erkekler Ne Diyor 2

• Altınları bozdurup vermeniz daha mantıklı olur bana göre, eşinin dediği gibi , tekrar yapabilirsiniz altınları.

0|0
    0|0
    • yapılmaz gibi geliyor sanki bir yere kadar sonra bu seferlik buna kullanalım bu seferlik bunla bunu alalım derken gitmez gibi geliyor yani düşününce hadi tatile gidelim de sonrakini yapalım sonra çocuk olur yapacak durum kalmaz

• maddiyata çok kafayı takma bence yoktan yere mutsuz olursun eline de bir şey geçmez, eşinle ortak karar alın ve kararınıza uyun esnetmeyin..

0|0
    0|0
    • ben zaten onun borcunu kabulleniyorum tamam evlendikten sonra ödeyelim diyorum kredi çekelim senin maaşını verelim benimkiyle geçiniriz 5 ayda biter ne güzel olur dedim borcu da ödeyemiyeceksek evlenmeyelim dedim altın da bir kenarda yatırım olsun dedik tamam dedik anlaştık ama annesi böyle yapın değince biz birbirimize girdik

• hallederiz inşallah çok sağol

• inş sen de sağol

Kızlar Ne Diyor 3

• ona boyle bir teklifle yaklaşman cok guzel

herkes yapmaz senin bu yaptıgını

altınlara gelince de onlar ikinizin eger

sen bu iş için harcamak istemiyorsan

sana saygı gostermesi lazım

0|0
    0|0
  • altınlarını kullanma ya saklayın onları bence başka bir şeyler alırsınız sonra ya da geleceğe yatırım

0|0
    0|0
  • haklısın bence canım. kredi çek hazır eliniz ayagınız tutuyorken çalışıp ödersiniz . kötü gün deyip önce nişanlın elletmemiş altınları şimdi elleyelim mi diyor. hepsi ana kuzusu yaa

0|0
    0|0
Yükleniyor...