Olgunlaştığınızı nasıl anladınız?

Ciddi anlamda olgunlaştığınızı artık eskisi gibi olmadığınızı nasıl anladınız?

0|0
44|48

En İyi Erkek Görüşü

• çok sevdiğin bir insan vefat ederse ve sen yıllarca atlatamazsan olgunlaşırsın istemesende olgunlaşırsın hemde yaşından çok daha fazla

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• artık aşk acısı yerine daha çok başka konular için üzülüyorsan, aşktan önce işi düşünüyorsan ve artık daha az şey seni güldürmeye başlıyorsa büyüyorsun demektir...

2|0
    0|0
  • yaş 18 oldu lise bitti hayatı daha iyi anlamaya başladım. o güne kadar herşey laylaylom gelirdi. ama lise bitince üni kaygısı, iş kaygısı, evlilik, ailene bakma kaygısı oluyor ve bunları düşündükçe olgunlaşmaya başladım..

2|0
    0|0
  • Hayatla daha fazla mücadele etmek zorunda olduğum için erken yaşlarda yaşıtlarımdan farklı düşünmeye başlayıp daha iyi yaklaşımlar gösterdiğimde anladım

1|0
    0|0
  • Seçimlerimden pişman oldugum zaman olgunlaştığımı anladım

2|0
    0|0
  • insanların birbirine soğuk yaklaşmasından,arkadaş bulamamaktan,tanıştığım insanların birbirlerinin sürekli arkamdan iş çevirmeleri ve bana değer vermeyişleri,ben onları aradığım halde onların beni aramayışları ne kadar arkadaş doğru arkadaş olduklarını gösterdi,hiç bir zaman onların 1 numaralı arkadaşlarından biri olamayışım beni baya etkiledi,bazı arkadaşlarımın bana yalan söylemeleri,hainlikleri ve çıkar ilişkisi peşinde koşan ortamlar olduğu için malesef kendimi bu dünyada iyi niyetli kalmış bir varlık olarak tanımlıyorum.

0|0
    0|0
    • Ha bide insanların dengesiz tripleri olur olmadık hareketleri gerçekten hayatı anlamsızlaştırdı benim için.

• Eskiden işittiğimiz nasihatleri şimdi biz işittiriyorsak,

Sokakta, parkta vs. bir çocuk görünce kendi çocukluğumuzu özlediğimizi anımsıyorsak,

Anne, baba ve kardeşlere karşı daha bir hassas daha bir düşkünleşmişsek,

İş güç sahibi olup hayata atılmışsak ve kendi ayaklarımız üzerinde durup yarın/yarınlar için kenara 3-5 bişey atabilmeyi planlamaya başlamışsak,

İlişkiler konusunda insanların gözündeki ağırlığımız, saygınlığımız vs. bize daha önemli gelmeye başlamış ve dikkatli adımlar atma çabasına girmişsek..

Ne demiş Mevlana;

Hamdım, piştim, yandım..

Hamdık.

Pişiyoruz.

Yanmamız yakındır..

(:

0|0
    0|0
  • Olgunlaşmak çoooook geniş ve uzun bir kavram. İlk evre ergenlik erkeklerde ses çatallandı mı o evreyi atladın sonraki evreler insanların yaşadıkları hayat gödüğü geçirdiği şeylere bağlantılı olarak değişkenlik gösteriyor. Ben henüz olgunlaştığımı düşünmüyorum zira yaşım yukarı çıktıkça aklım geriye kaçıyor :)

0|0
    0|0
  • eskiden küçük kuzenlerimin bana abi demesini çok takmazdim ama artık mesafe koyma gereği duyuyorum 30-35 yaş arası insanlarla takıliyorum dersanede ki hocalarımla herşeyi konuşabiliyorum okuldaki arkadaşlarımdan çok hocalarımla görüşüyorum olgun olmasam beni bu insanlar bu kadar takmaz

0|0
    0|0
  • Çalışmaya başlayınca

1|0
    0|0
  • Hala olgun değilim :)

1|0
    0|0
  • Ağzını burnunu kırmak istediğim adama,ula bu adamda böyle bir tip, böyle kabullenmek lazım dediğim an anlarım ^_^

1|0
    0|0
  • Hatalardan ne zaman ders çıkarmaya başlarsan olgunlaşırsın

1|0
    0|0
  • Doğru kararlar verdiğimde.

1|0
    0|0
  • üniversiten eve geldim kpssden kaldım parasız kaldım dersande kpssye hazırlanırken anladım ki o günler eskide kaldı

0|0
    0|0
  • Kendi kararlarımı kendim vermeye başladığın da ayaklarımın üstünde durduğum zaman olgunlaştığını biliyor insan.

0|0
    0|0
  • aşık olmuyorum oramı buramı kafama takmıyorum

0|0
    0|0
  • bekar hayatı yşadoğmdan beri kendi pramı kazanıp ailem e madi yönden yük olmadğm gneden bu yana olgnlştgımı anladm

1|0
    0|0
  • Kendi yaşıtlarımın haraketleri saçma geldi zaman anladım

1|0
    0|0
  • herşeyden önce çevrendekilerin sana nasıl baktığını ve ne düşündüklerini tamamen algılayabiliyorsan ve kendi özel hayatını kendinden başka kişilere yansıtmıyorsan (yani iki yüzlülük gibi bişey) ozaman yaşına göre olgunlaşmışsın demektir

0|0
    0|0
  • Yedigin kaziklardan sonra bir daha ayni seylere asla izin vermeyecegini ask acisi gibi aklindan hic cikartamadigin zaman :)

0|0
    0|0
  • Etradimdakiler hep olgunlar gibi konusuyorsun derler hepde yasın 24-26 gösteriyor derler ama ben 20. yaşındayım ve kendimi hep cocuk gibi hissederim

1|0
    0|0
  • cevrende farklı kişilerden eskiye kıyasla senınle onemli konuları konusuyorsa ve sana danısıyorsalar bnce en onemli anlama yolu burudr derim

0|0
    0|0
  • daha az sinirleniyor,sinirlendiğinde öfkeni kontrol edebiliyor ve daha çok bilgili olduğunu farkettiğin an olgunlaşmışsındır :)

0|0
    0|0
  • misafirliğe gittiğinizde kafanıza kolonya sürmekten vazgeçtikleri zaman anlamış olmalısınız

0|0
    0|0
  • saçlarıma ve sakalıma düşen aklardan anladım :)

0|0
    0|0
  • fiziki acılar yakmadığı zaman diyip bir acındırayım bir drama yapayım kendi kedime

0|0
    0|0
  • büyüklerime hak vermeye başladığım zaman , 17-18 yaşlarında

0|0
    0|0
    • çok erken olgunlaşmışsın sen. 40 yaşında bastonla gezersin artık :) ne vardı bu kadar hızlı olgunlaşacak gençliğini yaşayamayacaksın

• majör depresyon ve sosyal fobiyi felsefe türeterek atlatınca , açık öğretimden lise okuyup aynı zamanda çalışınca vede heavy - thrash metal gibi müzik tarzıyla ilgilenip gitar çalınca ister istemez olgunlsıyor insan...

• Kalça yerine gözlere baktığım zaman.

0|0
    0|0
  • elime bir aldım aaaa baktım baya baya olmuş büyümüş dedim tamamdır bu iş :D

0|0
    0|1
  • Acılara bile güldüğüm an olgunlaştığımı anladım ...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 44

• Yaşadığımız sıkıntılar karşısında verdiğim tepkilerden anladım.

Birde, verdiğim kararların arkasında durduğumda anladım.

1|0
    0|1
  • Ben hep olgundum yaşıtlarım gibi olmadım hiç

1|0
    0|0
  • Olgunlaşamadım henüz.

0|0
    0|0
  • Anlayamadım çünkü hala olgun bir kız değilim .s

0|0
    0|0
  • Eskisi gibi olmadıgımızı anladıgımızda olgunlastıgımızı anlarız :D

1|0
    1|0
  • annemi babamı daha fazla düşünerek

daha toyken dediklerine dikkate alarak büyüdüğümü olgunlaştığımı anladım

0|0
    0|0
  • bunu anlamanın bir sınırı var mıdır ? bana hep cok olgun oldugumu söylerler ama ben her yıl , bir önceki yıla göre daha olgun düşünüyorum sanırım bu böyle ölene kadar gidicek.

0|0
    0|0
  • ortaokula başlayınca mecburiyetten olgunlaşmak zorunda kaldım diyelim

o zaman anladım hiçbişey ilkokuldaki gibi değildi artık..

0|1
    0|0
  • Şu an anladığım gibi.

0|0
    0|0
  • cok kazik yedikten sonra kimseye guvenmemem gerektigini anladigimda ve mantikli düşünmeye basladign zamn olgunlastigini anliyosun zatn

0|0
    0|0
  • abuk subuk seyleri kafama takmadigim zaman anladim (19 yaslarindaydim sanirim)

0|0
    0|0
  • Olgun nedir ki?Mesela ağırbaşlı olmak mıdır? 35 yaşında şen şakrak kadınlar biliyorum hergun bir eğlencede bir yerde o şimdi olgun olmuyor mu?Olgun nedir hani feleğin çemberinden geçmiş hayat kötü acılarla dolu diyen insan mıdır?

0|1
    0|0
  • Daha anlamadım...

0|1
    0|0
  • bir söz okumuştum.''sabredemem dediğin şeylere sabredince olgunlaşıyorsun'' gerçekten böyle.

1|0
    0|0
  • Gece dışarı çıkmak istemediğimde :D

0|0
    0|0
  • Birini seversin o seni sevmez üstüne evlenir bu acıyla zamanla olgunlaşır insan.

0|0
    0|0
  • sorumluluklarım olduğunu fark edince büyüdüm

0|0
    0|0
  • Olgunlaşmadım :(

0|0
    0|0
  • fikirlerim zamanla değişiyorsa, olgun bir insan olmaya başladığımı anlıyorum.

0|0
    0|0
  • ben anlamadim çunku halen olgunlasamadim :))

0|0
    0|0
  • ben dün anladım nasılına gelince en büyük kazığı yedim artık eskii gibi değilim bunu biliyorum

0|0
    0|0
  • annemi emmeyi bırakınca anladım

çünkü 15 yaşıma kadar emdim

0|0
    0|0
  • kendi başıma kırıkkaleye gittiğim gün

0|0
    0|0
  • eskiden "ben bunları hak edecek ne yaptım?" diyodum şimdi "e aferin ama hak ettin sen bunu sus otur aşağa" diyorum olgunluk, büyümek böyle birşey sanırım

0|0
    0|0
  • eskisi gibi ağlayamadığımda ve eskisi kadar hayal kuramadığımda

0|0
    0|0
  • mantiigimi kullanmaya basladigimda

0|0
    0|0
  • insanların notunu çok kısa sürede vermeye başladığım ve yanılmadığımı gördüğüm zaman

0|0
    0|0
  • ağladığım an kalktım aynaya baktım ve gülmeye başladım işte o an benim olgunlaşma andı:)))

0|0
    0|0
  • Acıları tam olarak tattığım an

0|0
    0|0
  • Yaşadığım olaylardan

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    14
Yükleniyor...