Tarihle avunan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz

çok kızıyorum ben bu insan çeşidine

osmanlı böyle güçlüydü çanakkalede şöyle cesur durduk izmirde yunanlıları denize döktük...

tamam doğru elbette şanlı bir tarihi var bu toprakların insanın ama unutmayın tarihten çıkıp sizin yerinize ülkeyi bir yerlere getiremezler

hatta bence tarihi anlatmaya yüzümüz olmamalı çünkü atalarımız dünyaya kök söktürmüş biz Şu an 3 .sınıf ülkeyiz

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• tarihimizi bilelim, nenelerimizle dedelerimizle gurur duyalım, tarihimizi çocuklarımıza da öğretelim ve onların bize bıraktıklarının üstüne koyalım, ama maalesef böyle bir durum yok biz kendimiz bu hale geldik, akıllı yöneticiler olmalı, ve tarih kesinlikle öğrenilmeli bence bizim zamanımız geldi artık biz de kendi torunlarımıza güzel şeyler bırakmalıyız, gurur duyacakları ve ondan daha iyisini yapacakları

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• geçmiş geleceğin garantisidir ama çabalamak şartıyla havadan Tarih uzmanı kesilerek bir arpa boyu yol alınamaz

0|0
    0|0
  • tarihin kökünü mü kazıyalım diyorsun :)

tarihi bilmeden nasıl yol alınır peki?

0|0
    0|0
    • yazdıklarımla dediklerin arasında bağ kuramadım.tarih elbette bilinmeli ama şuan kötü durumdayız herkesin çalışması yaptığı işleri layıkıyla yapması lazım.adama diyorsun abi 3. sınıf ülkeyiz ama tarihimiz çok şanlı modunda yaşıyor bu millet

• kötü durumda olduğunu görmenin nedeni de tarihi biliyor olman. bilmesek bugünü de yorumlayamayız.

senin demek istediğini anladım.. abartılmış ve olan bitene takılı kalınmış olmasına içleniyorsun. evet ama devlet politikalarından biridir milli tarih yazıcılığı. objektif tarih anlayışına inanmasam da objektifliğe çok yaklaşan, çok taraflı bakış sağlayan tarihçiler okunabilir bence.

Erkekler Ne Diyor 1

• evet şanlı bir tarihimiz var ama onlardan sonra gelen yöneticiler beceriksizse ve bu ülke hala m.kemal gibi liderler yetiştiremiyorsa elden ne gelir bizimkiler yok çok güçlü bir devletiz yok sağlam bir ekonomimiz var diye kendini avutup dursunlar aynen 3.dünya ülkeleri gibiyiz hiç farkımız yok kardeş...

0|0
    0|0
    • yazdıklarına bir noktada katılıyorum bir noktada katılmıyorum Atatürk çok büyük bir komutandı doğrudur zaten bunu dünya kabul ediyor.ama şunu unutmamalıyız ki o ordu da en Atatürkün komutanlığı kadar büyüktü verilen her görevi yerine getirdi öleceğini bile bile sırf kendinden sonra gelenlere vakit kazandırmak için ölümü göze alıyorlardı.yani sadece liderle olmaz bizim milletimiz o zamanın askeri gibi fedakar değil ki Atatürk gibi lider olsa bile olmaz

• çok haklısın aziz şehitlerimizin hepsini rahmetle anıyoruz ama ozaman yunan ordusunun yarısı kadar bile olmayan ordu ve hiç olmayan silah teçhizatla tarih yazılabiliyorsa bu yönetim kadrosunun dehasıdır hem zaten boşuna demiyoruz m.kemalin askerleri diye :)

Yükleniyor...