Yemek yapmayı bilmeyen insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence bu bir yetenek meselesi değil.Yumurta bile kıramayan kızlar, öğrenci ama makarna dışına çıkamamış, 30 yaşını geçirmiş ama hala hayatta kalması için ihtiyacı olan besinini mikrodalgaya dahi koyamayan hala daha kadının yemek yapmasını bekleyen adamlar...

Sizce de komik değil mi bu durum? Allah aşkına bir mutfağa girsenize niye hep annenizden, arkadaşınızdan, eşinizden bekliyorsunuz?

Toplum olarak böyle yetiştirilmiş olabiliriz ama gerçekten komik bence... Hatta yeri gelmişken, belki bazıları temizliğini, yemeğini, ütülerini başkalarına yaptırarak kendini zeki sanıyor ama tek kaldıklarında ciddi olarak söylüyorum gözümde gerizekalı kendi ayakları üstünde duramayan bir mahluk görmüyorum karşımda. Çünkü el beceresini gelişmemiş kartonu keserken daire şekline sokmaya çalışan bir anaokul öğrencisi gibiler. Bunları yapmak tırnaklarınızın ojelerini mahvetmez, havanızı söndürmez, erkekliğinizin gitmesine sebep olmaz. Aksine insan olursunuz bunları yaparak.

Kimseyi aşağılamak istemem ama bile bile böyle yapanların kafasına taşı alıp vurasım geliyor..

0|0
12|26

En İyi Erkek Görüşü

• annem bana öğretmedi ki...kız kardeşime öğretti bana öğretmedi...bana de ğit erkeksin erkek muftakta ne işi var..ben kendimden utandım söledikleriniz canımı cok yaktı..yemek yapmasını bulaşık yıkanmasını..temizlik yapmayı öğrenecem...evet doğru insan bile değilim...

0|0
    1|0
    • anlıyorum ama farkına varman beni sevindirdi. gerçekten... çünkü bu yapacağın eşine sadee kolaylık değil, aranızda muhabbetin gelişmesini sağlayacak aynı zaman da sevap da kazanırsın, empatin de gelişir..

• aslında bakarsanız bende bu konularla ilğili kitaplar okudum özelliklede hamile olan akdınalrın yaşadıkalrı beni fazlasıyla etkiledi.4 aydır kadınlar oldu hayatım tabi düşüncelerimde değişiklikler meydana geldi.gercekten okudukça ağladım okudukça öğrendikçe bilğilendikçe kendimden nefret etmeye başaldım.kız kardeşime haksızlık ettigimi ğördüm..

• bak kendinden nefret etmeyi kenara bırak özür dileyebilirsin artık çünkü değiştin değiştiğinin garantisini verebilirsin ...

ne okumuşlar görmüşler var ki okudukları kitapları uygulamadıktan sonra neye yarar o kitaplar... bazıları da eğitimi almışlardır zaten bu tür yardımlar onlar için rutindir, uygularlar... ama senin yaptığın daha büyük bir iş emin ol. bilmiyordun, öğrendin ve en önemlisi uyguladın. dahası mı var? :)

Erkekler Ne Diyor 25

• Gerçekten çok iyi bir konu açtığınız için teşekkürler.Yemek olsun ev işi olsun.Bu işler ortak yapılmalı.Bu işleri sadece bayanların üstüne yıkmak olmaz.

Ailede rahat yetişen çocuklar genelde bu işleri öğrenemiyor.Hazırcı yetişiyorlar

Valla ben ütümü de yapıyorum yemeğimide yapıyorum.Vakit olduğunda evimide temizliyorum.

Tek başıma yaşamaya başladığım zaman 1-2 ay zorluk çektim yemek yapma konusunda.İnternetten bakarak telefonla sorarak yemek yapmayıda öğrendim.

İlk ay dışarıdan yemekten bıkıyor insan.

Şu anda kuru fasulye nohut pilav makarna çeşitleri(soslu fırın vs) köfte tavuk allah ne verdiyse pişiriyorum.Hatta annemden bile iyi...

2|0
    0|0
    • güzel cevabın için teşekkür ederim. dediğin gibi bu aynı zamanda bireylerin hazırcı yetişmesine sebep oluyor.

• Ben teşekkür ederim.Bu olayın başka açıklaması yok zaten.

Çalıştığım şirkette yeni işe başlayan bir kız vardı.Üniversitede makarna bile pişirmemiş.

Bir gün konu yemek yapma muhabbetine geldi.Yemek yapmayı bilmediğini hep dışardan yediğin anlattı.Ailesinin durumu iyiymiş hiç ev işleriyle uğraşmamış ailesi bile evde yemek yapmıyormuş Hep dışarıdan yiyorlarmış.öğrenmeye meraklıydı.Ev arkadaşları sayedinde yemek yapmayıda öğrendi.Ailesi ziyaretine geldiğinde evde yemek yediler.

• neredeyse tum yemeklerı yapabılırım ,ıstersem...hatta bazılarını ben dısıyım dıyenlerden cok daha ıyı yaparım.. ınsan en basıt ıhtıyacını karsılıyamıyor ıse,boştur o.. helekı yemek yapmayı kendıne ezıyet goren bundan azap duyan kadın.. kadınmıdırki o... 90-60-90 olsa ne, olmasa ne...oylesı zaten her yerde...

0|0
    0|0
    • evet burada demek istediğim sadece erkekler değil kadınlar da... ama tek tarafa yıkılması da gerçekten hoş değil... en azından biraz yardım etmeli... erkek çocuklarına da sofra kurdurmalı ki hazırcı yetişmesinler...

• el becerim iyidir..

fakat yalnız yaşıyor olmama rağmen yemek üzerine pek kasmadım..

milföyün arasına bişeyler koyup basit bir börek yapabilirim, veya hamurun içine sosis kaşar falan koyup pizza yapabilirim.. ama öyle pilavdı, bezelyeydi, imam bayıldıydı, biber dolmasıydı falan uğraşmam.. lokanta diye bişey var..

0|0
    0|0
    • olsun kimse aşcı olmak zorunda değil. önemli olan kişinin kendi ihtiyaçlarını kendinin giderebilmesi... az da olsa uğraşması... aman yok ben yapamam, yapmam erkeğe yakışmaz diyenlere lafım...

• bazı kızların bile "üff yemek yapmakla falan hiç işim olmaz" dediği bir ortamda yemek yapmak istemeyen erkekleri çok da fazla eleştirmemek gerek..

sana hak veriyorum ama birazcık tolerans tanımalısın bence..

• ben iki tarafı da eleştiriyorum zaten... yemek yapmak yüzde yüz kadının işi değilidir bunu da vurgulamak istedim

• Yemek yapmayı bilmeyenler hakkında bir önyargım yok ama yemek yapma konusuyla ilgili fikrim,

Her insan birgün yalnız kalabileceğini hesap edip kendini doyuracak kadar da olsa yemek yapmayı bilmeli.

Bunun eşsel durumları da var oralar sonraki iş :)

0|0
    0|0
  • size ne arkadaşım yapan yapar yemeğini yapmayan hazır yer birine yaptırır vs. Param boldur benim, dışardan söylerim her gün. Ya da birini tutarım ona yaptırırım yemeğimi. Param yoksa tanıdıgım birine yaptırım anneme karıma vs. Gerçekten gerekliyse bunları tek başına yapması, bir şekilde öğrenir yapar zaten. Kendi başına yapması gerekmeyen bir durumdaysa kişi,o ister yapar ister yapmaz. Nasıl biz ihtiyacı olmayan bir insandan çalışmasını,spor yapmasını ne biliyim futbol oynamasını falan beklemiyosak, yemek yapmasını, temizlik yapmasını da beklemicez

0|0
    1|0
  • annem zamanında derdi ütüyü öğreteyim falan diye... birden azım olacağını bilmezdim. artık kendi ütümü kendim yapıyorum.

yemek yapmayıı istedim. gerçekten istedim ama o konuda yeteneğim yok.

bim'den aldığım kaç hazır patatesi, başka yerlerden aldığım kaç hazır makarnayı telef ettim gerisi sen düşün.

normal yemekleri hiç yapamıyorum gram ilerleme yok. :/

yumurta kırabiliyorum Allah'tan.

yemek hariç kimseye muhtaç değilim çok şükür. ha bir de cinsellik için bir dişi lazım. :P :D

0|0
    0|0
  • Birileri başkalarına zorla yaptırmıyor bunları. Haliyle birisi yaparken niye düzeni bozsun :) iş başa düştümü yapılır. Ben normalde annem herşeyi hazırlayıp önüme koyduğundan pc başından pek kalkmam hatta suyumu bile annem getirir :) ama o olmadığı zaman bakarım internetten onun yapamadığı yemeklerden bile yapar geldikten sonra ona yemek tarifini anlatırım :)

0|0
    0|0
    • olsun kalk yardım et. inan anneni o kadar çok sevindirirsin ki...

• tek çocuk olduğumuz için çocukluktan beri öyle :) yardım et dediğinde ediyorum ama bilgisayardan başımızı kaldıramıyoruz. Zahmetli biri değilim ya zaten önüme birşey koyarlarsa yerim koymazlarsa yemem :)

• kalk kalk:)) o kadar seni doğurmuş güzel anacığın bugünlere getirmiş hizmet ediyor... sen de onu şaşırt bir gün de olsa ;)

• öyle kızlardan sakınsın bizi yarab :P

0|0
    1|0
  • Az önce bir mercimek çorbası, şehriyeli pilav ve yoğurtlu patlıcan közü yaptım.iyi yemek yaparım, afiyetle de yerim.Kızlarda etkilenir yalan yok.

0|0
    0|0
  • nede guzel anlatmissin agzina saglik

0|0
    0|0
  • insan yapmak istesin ben yumurta bile kiramasken netten bakarak bizim is yerinin yemek yedigimiz lokanta cidan daha guzel yapiyorum

0|0
    0|0
  • katılıyorum sana. Allahtan aşçıyım bunları dert etmiyorum :))

0|0
    0|0
  • bend tek yaşıyorum dışardan yemekte biryere kadar çogu zaman kendim yapıyorum yemeklerımi o kadar zor değiller bana kalırsa ama tek başına yemek iyi değil :) Onlarsa bir garipler :D

0|0
    0|0
  • ben bilmiyorum şuan ezik hissettim bir gün bulursam lkim ve sonum yapcak bana yemek inş ama bulamaxsam mecburiyettir öğrencem

0|0
    0|0
    • kötü hissetmeni istemem, hatanın farkına var bir şeyler yapmaya çalış ailen için yeter:)

• erken öğrenmek iyidir zaten ünide fazlasıyla rezillik olduğunu anlıyorsun

• ben bile ibliom mk bilsinler çok güzel pilav kuru et sote tavuk sote yaparım :D

0|0
    0|0
  • Evet ben yemek yapmayı bilmem ama senin de aklın da bulunsun dünyanın en iyi aşçıları erkeklerdir..

0|0
    0|0
    • Öyleyse ne olmuş?

• Bir de erkeğe yakışmaz diyenlerden değilim asla..6 ay öncesine kadar ütü yapamazdım annem rahatsızlandı ve bende ütüsüz hiç birşeyle dışarı çıkmam başlarda çok zorlandım ama alıştım artık kendi ütümü kendim yapıyorum..

• okeyy.. sen öyle en iyi aşçılar erkeklerdir deyince bağlantı kuramadım... çünkü anlatmak istediğim en iyi aşçıların kadınlar olduğu falan değildi..

• hazıra alışanlar ölsün. fazlasıyla yaşamışlar.

0|0
    0|1
  • Bu olmamis Yapamamislar bunu derim

0|0
    0|0
  • Yemek bilmeyen kız abi gaylar daha çok yemek yapmasını biliyor :)

0|0
    0|0
  • Yuh artık koca adam olmussun bir yemek yapmayi bilmiyorsun...

0|0
    0|0
  • Yemek yapmıyan biri varsa gönder bana hacı :)

0|0
    0|0
  • bisey dusunmemmm zorunda kalsa yapmasini ogrenir kalmamistir ana kuzusudurr

0|0
    0|0
  • benı ılgılendırmez.

0|0
    0|0
  • vur öldür. sen de kurtul onlar da askhdaksld

0|0
    0|0
  • Hoş bir şeyi öğrenmezsen yapamazsın da.Zorda kalınca mecburen öğrenip yapacak.

0|0
    0|0
    • zorda kalmadan yapsın. gitsin anasına bacısına eşine yardım etsin. Az insanlık öğrensin.

• senin etrafında böyle kim var ki çok sinir olmuşsun belli,ee hoş bu eğitimi nerde alıcak yine ailede yani ailenin suçu bu

• sorma abilerim sinirlendiriyor beni. evet malesef böyle bizim ailede biz karadenizliyiz çünkü. ama ben oğullarımı böyle yetiştirmeyeceğim inşallah

Kızlar Ne Diyor 12

• Hay ellerin dert görmesin..Haklısın, komik değil trajikomik..

Yemek yapmak her iki cinsin de öğrenmesi gereken bir aktivite..Yaşamak için yemek yenmeli ve yemek işi de sadece bir cinsin işi olmamalı..

Kadın yemek yapmayı bilmediği zaman kendi öğreneceği yerde kadını suçlayan erkekler trajikomik..Yani bizler veya yemek siparişi verilen şirketler de olmasak çoğu açlıktan ölecekler diye düşündürüyorlar insana..

Her birey yaşaması için gerekli olan tüm aktiviteleri öğrenmekle yükümlüdür..Bunun adı ''ev işi'' değil '' hayatta kalabilme mücadelesi''dir..

Bu bilince ve el becerisine erişememiş insanların da başka bir canlıya ( ki burada kadın oluyor) bağlı olarak yaşamasına da kısaca '' asalaklık '' denir..

3|0
    0|0
    • Senin de ellerine sağık canım... Tamam eskiden kadın evi temizler yemeği yaparmış ama adam da dışarıda beli kopana kadar toprakla uğraşırmış. Şimdi öyle mi? Hayır! En azından bir salataya yardım etse erkekler... Erkek çocuklarına sofra kurmak nasıldır öğretilse... (Erkekler diyorum çünkü genel de erkeklere bunu anlatmak zor oluyor) herneyse yardım edince, empati de gelişir aralarında muhabbet de olur aksi takdirde hazırcı, kendine her şeyi hak gören insanlar yetişiyor...

• Elbette..Hayat/ evlilik paylaştıkça,yardım ettikçe daha bir güzel ve keyif alınası..

• Hele ki 18 yaşını geçmiş fok balığı gibi konuşan ben yemek yapamıyorum evde annem yapıyo yeaaaaa diye gezen gerizekalılar var ya boğazlayasım geliyor.Böyle kendilerini sıra dışı, asi, hırçın hanım hanımcık değilmiş gibi göstermeye çalışanlar.. Bir çoğuda evde babasının tek lafıyla mutfağa fırlar ama toplum içinde böyleler işte.

1|0
    0|0
  • Her seyin hayirlisi

0|0
    0|0
  • aynı ben ..bende bu şekilde düşünmüşümdür..bir sorunu yokken kendi işini başkasından bekleyen ne olursa olsun acizdir

0|0
    0|0
  • çok uzundu yazı okumadım yalan söyleyemem yemek yapmayı bilip bilmemek kişi elindedir ne tanıdığım insanlar var yumurta kırmayı bile bilmezken 25inden sonra usta aşçılara taş çıkaran ha el lezzeti dersen o başka

1|0
    0|0
  • kalpazanın tekidir derim hazır yiyici .

0|0
    0|0
  • Beyinlerinde bir problem olduğunu düşünüyorum:)

0|0
    0|0
  • Havada Büyük TAHRİK Seziyorum. Haklısın ama her erkekte öyle değil...

0|0
    0|0
  • bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

0|0
    0|0
  • Doğru söylüyosun.

0|0
    0|0
  • Kendime yetecek kadar biliyorum sadece.

0|0
    0|0
  • katılıyorum her cümlenin altına imzamı atarım

0|0
    0|0
Yükleniyor...