Bu Fem yayımları neden bunu yapıyor :@

Fem yayımlarıyla ygs'ye hazırlanıyorum ancak testlerde çok dikkatsiz, özensiz olduklarını fark ettim. Felsefe konu anlatımlı soru bankasını aldım. Bugüne kadar çıkmış öss sorularını da barındırıyor. Neyse konuyu çalıştıktan sonra kitaptaki öss sorularını da cevaplıyorum. Ancak cevap anahtarına baktığımda ise birkaç sorumun cevabı yanlış olarak görünüyordu. Fakat bu imkansız ! Neyse ben de öss de çıkmış soruların cevaplarına internetten baktım ve benim cevaplarımın doğru olduğunu, fem yayımlarının yanlış olduğunu gördüm. Fem yayımları neden bu kadar dikkatsiz ?! Üstelik ygs için hazırlanıyoruz , Bakın o sorulardan biri şu idi ;

1.İnsan bir fotoğraf makinesi değildir; bütün algılarımız bazı varsayım ve kavramlar çerçevesinde oluşmaktadır. Günlük yaşamda olduğu gibi bilimde de çevremizde olup biten her şeyi değil, ancak bazı şeyleri algılar veya gözleriz. Araştırmasının amacına göre bir ayıklama yapmak, yalnız konusuna ilişkin olgularla ilgilenmek, bilim adamı için hem doğaldır hem de bir zorunluluktur.

Bu parçaya dayanarak aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşılabilir?

A) Bilimsel çalışmalar birikimli olarak ilerler

B) Bilimsel çalışmalarda seçicilik söz konusudur

C) Bilimsel yasalar uygulanabilir niteliktedir

D) Bilimde amaç, genellenebilir sonuçlara ulaşmaktadır

E) Bilimsel yasalar evrenseldir

2003 ÖSS

Benim işaretlediğim B şıkkı .

Fem yayımların doğru bulduğu şık ise; C şıkkı.

Paragrafta bilimsel yasayla ilgili hiçbir şeyden bahsetmiyorken nasıl olurda C şıkkı kabul edilmiş şaşırdım ! Sonra nette araştırdım ki benim cevabım yani B şıkkı doğruymuş .

Uzun oldu arkadaşlar ama fem yayımlarının bu kadar dikkatsiz, özensiz olmalarına sinir oluyorum. Üstelik ygs'ye hazırlık kitabında böyle yanlışlık mı olur ya ?!

Güncellemeler:
of vallahi kafayı yicem . bir tane daha yanlış cevaplı soru örneği :

Aşağıdaki sorulardan hangisi, felsefeciden çok bilim adamını ilgilendirir?

A) Mutluluk, erdem ve vicdan nedir?

B)Olgular arasında nasıl bir neden sonuç ilişkisi vardır?

C)İnsan bilgisinin olanak ve sınırları nelerdir?

D)İnsan her şeyi doğru olarak bilebilir mi?

E)İnsan hayatının amacı nedir ?

1988 ÖYS

Benim cevabım B şıkkı

Fem yayımlarının cevabı E şıkkı

Nette araştırdım doğru cevap B.

bu fem yayımları dalga mı geçiyor :@

Lanet olsun ya !

0|1
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Adı üstün de "FEM"

1|0
    0|0
    • ya çok sinir oldum, bilimsel yasa ne alaka diyorum kendi kendime- acaba ben mi konuyu anlamadım diye sabahtan beri bilimsel yasayı araştırıyorum. Durduk yere beynimi bulandırıyor kendi bildiğimden de şüphe ediyorum,sen neyle hazırlanıyorsun ?

• Açıkçası ben kaynak kitaplarla hazırlanmam, sen de öyle yap. İnternetten örnekler bul, makaleler oku falan genel olarak konu üzerinde araştırma yap kaynak kitaplar pek etkin değil.

• Allah'tan dersleri internetteki hocalardan da dinliyorum, bu fem yayımlarıyla yola çıkarsam ortada kalacam yoksa. Sürekli bir hata çıkıyor, bildiğimi de şaşırtıyor, dalga geçer gibi bu ne ya. Güncellememi gördüm mü bir hata daha çıktı, mahsus yapıyor sanki

Erkekler Ne Diyor 4

• fetoşullah amcan dersaneler kapatılcak diye heralde artık düzenli çalıştırmıyor abileri

0|0
    0|0
  • öğrencide zekaya bak aşmış artık soru seçiyor :D

0|0
    0|0
    • Çok mu komik sence ? Komik olan ne ? Yanlış olan cevap anahtarını göz göre göre kabul mu edeyim ?! Bu kadar özensiz dikkatsiz olmalarına sinir oluyorum durduk yere vaktimi aldılar benim. Sabahtan beri bilimsel yasayı acaba ben mi yanlış anladım diye onu araştırıyorum :@

• Yukarıdaki güncellememi gördün mü yeni bir hata daha ! Bu kadar özensizlik olur mu geleceğimizi etkiliyor bu hatalar.

• :/ dava et

• feme mektup yaz.

dalgamı geciyorsunuz lan de.

0|0
    0|0
  • vay be ben direk kesin ben yanlış biliyorum der gecerdim :) Tebrikler !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Simsi insanin o kitabi cozeside gelmez ama oluyo maalesef

1|0
    0|0
    • evet güvenim sarsıldı maalesef :(

• Ama fem cozme demem arkadaslar demisler ama sinav formatina en yakin olan o

• Birey varken fem alırsan öyle olur

1|0
    0|0
  • eski soruları ösym'nin sitesinden indir bence

yalnız resmen duygulandım.. benim girdiğim sınavın sorusuydu bu :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...