Ölümden korkmak ........

İnsan neden ölüm korkusu yaşar? Hadi onu geçtim neden bu korkudan utanır? Hadi utandı diyelim, neden rus ruleti gibi çocukça gösterişlere kalkışır? Korkmuyorsan altıda altı doldur, patlat gitsin ;)

0|0
11|30

En İyi Erkek Görüşü

• her gun yeni bir gun her gun yeni bir şey.insanın bilmek istedigi teksey yarın ne olacak?

bekara avrat boşamak kolaydır bilincsizce ben korkmuyorum diyenden korkuyorum ben

hergun bir gun ölmek için yasıyorsun ama öldükten sonra yok olacagını bilmek dahada korkunc

ölünce yok olmayacaksak bir hesaba cekileceksek buda korkunc

dogru ne bilinmez belki ama rulete 6 tane dolduruyorsun hep saten yasarken

1|2
    0|0
    • yok olmama ve hesaba çekilme fikrinin korkunçluğu hariç haklısın diyorum.

• Hayat dünyada ki kumar gibi değildir dünyada iflas edersin bir gün telafisi olur tekrar kazanabilirsin ama ölünce geri dönüş yok sonucuna katlanacaksın hala neden inatla vurdum duymaz bir tavır sergileriz ki neye bu deli cesareti dünyada bile ufacık şeylerden pişman olabiliyorken orda nasıl olmayacağından emin tavırlarla ilerler insan hiç mi korkmaz.

• tatlıhayat hanım kendi cevabınızı yazın diye bir kısım var. acımayın kullanın!

Erkekler Ne Diyor 29

• Dünya ebedi ahiret yurdumuz için imtahana tutulup gereken hazırlığımızı yapıp öleceğimiz bir geçici ve kısa kalacağımız misafirhanedir.

Zaten Rabbimize peygamberimize kavuşmak varken akabinde ,sonsuz hayatımıza'ki dünya gibi değil ne imtahan ne dert ne yaşlılık hastalık çalışma vb. yok belirli bir yaşta olup sonsuza dek yaşamak bu dururken dünyayı sevmek geçici zevklerini yaşamak neyimize tamam gereği kadar yaşa ama abartmak olmazsa olmazım demek ölmeyi istemeyip düşünmemek korkmak olumsuzluk.

Esas kötü olan islamın şartlarıını vede imanın şartlarıını imkanımız varken yerine getirmemek kul hakkına riyayet etmemek onun affı yok hakkını aldığımız kulla görecez hesabı hak tutarı kadar sevablarımız ona verilecek yeterli gelmesse sevablar onun günahı bize yüklenecek.

Tabi ölüm anında şeytan imanımızı çalmak için uğraşacak bunu araştırın ne yöntemler deneyecek sonra kanmayın sonsuz cehenneme hak kazanmayın!

Düşünün amel olarak rabbimizin izniyle cennetliksiniz ama dünyada din kardeşinizin arkasından konuşmuşsunuz hakaret etmişsiniz küfür etmişsiniz onu kötülemişsiniz haksız yere ön yargılı olup yaptıklarını yanlış değerlendirmişsiniz haksız yere ona iftira etmişsiniz vb. derken o kadar çok kul hakkı almışsınızki amellerinizin sevabı gitmiş karşı tarafın veballeri gelmiş cehennemlik olmuşsunuz!

Büyü yapmış ya da yaptırmışsınız namaz kılmamış ya da namazı kılarken sonradan bırakmışsınız kılmayı tüm hacılar hocalar şöyledir böyledir öyle değilseki s.a.v efendimizde hacı oda dahil iftira etmişseniz milyon ya da milyarlarca insanın kul hakkını almışsanız vede iftira atarak işte bu vb. dikkat etmezseniz ölümden korkunuz kabir azabı hesabı ahiret hesabı azabı vb.

Rabbimizden ümit kesilmez merhamet ve şefaati var ama buna güvenip kulluk görevlerinizi yapmazsanız sonunuz belli olmaz.

0|0
    0|0
  • Isin aslina bakarsak biz beden,ruh,ve nefis uclusunden ibaretiz. Beden ruh ve nefsin ortak kullanim alani ikiside bedenin yaptiklarindan haz alir ya da hoslanmayabilir. Bir misluman olarak diyorumki olumden korkan tarafimiz nefis...

Olumden utanan bir kisi benim icin imanli kimsedir, hemde saglam bir iman. Velevki bunu yasamina yansitamasada... yaptiklarinin ya da yapmadiklarinin farkinda olan ama dogruyu ve yanlisi bilen bir kisidir...

Rus ruleti oynayanlar zaten ``son`` dan umutsuz olanlarin isi..

Hadi rus ruleti oynuyorsun be salak şarjorlu tabancayla niye oynuyorsun :)boyleleride var

0|0
    0|0
    • :) imandan dolayı utanmak neden? sonu allah'a varışsa neden utansın ki..

• Olay ceza odul degilki :) mahcubiyet

• o mahcubiyeti yaşamak da bir cezadır

• ölümden öte köy yok son durak korkmak neye yarar.

0|0
    0|0
  • hayatındaki acıları dindirmek için olabilir,

kaybedecek bir şeyi kalmamış olabilir,

yorulmuştur hayattan istediğini alamamış olabilir,

bir şeye taparcasına bağlanır ki bu da genel de kadındır ayrılması sonucu olabilir,

hayat artık onu taşımıyordur olabilir,

borç batağına girmiş ömrümü hapishanede geçireceğime bari mezarda geçirim demiş olabilir,

işsiz olabilir,

köle olmamak için olabilir,

yalnızlık canına tak etmiş olabilir

kız arkadaşı yoktur ve herkes baskı yapıyordur olabilir...vs.

0|0
    0|0
  • Hayatında her şey yolunda olan insanlar ölümden korkar birde sevdiklerini geride bırakacak olanlar... Yoksa bu hayatta ölmek hiçbir şeydir aslolan yaşamaktır.

0|0
    0|0
  • Rus ruleti yaşama ümidiyle intihara teşebbüstür. Ölüm korkusu da içgüdüseldir. Korkudan utanmasının sebebide içgüdüseldir. Korku canlının zayıf yanıdır ve bunu göstermekten hiç bir canlı zevk duymaz.

0|0
    0|0
  • Öldükten sonra nereye gideceğini bilmeyen insan ölümden korkar.Hayatını günahlarla geçirmiş ebediyete hazırlık yapmamış insan korkar ölümden onun dışında dini bütün yaşayan bir insana vız gelir ölüm.

0|0
    0|0
  • Ölümden değil hazır olmamaktan korkar insan.. Bu nedenle bir kadın ölümden doğum yapacağı zaman, bir erkekte şehit olacağı zaman hiç korkmaz..

0|1
    0|0
    • neye hazır olmamak?

• ölüme ahirete hesap gününe hazır olmamak.ee öbür tarafa akpil basıp gitmiyorlar üstelik öbür dünyada kim olduğuna değil ALLAH için ne yaptığına bakıyorlar.

• katılıyorum hüseyin kardeşim Müslüman insanların bu dünyada yerine getirmek zorunda oldukları sorumluluklar var bunu tamamlamayanlar hazır değillerdir..

• Korkulan ölüm değil, ölüm şeklidir.

0|0
    0|0
  • Çok korkuyorum ölümden çünkü Allaha hesap vercek yüzüm yok

0|2
    0|0
    • senin allah ile işin de yok gibi :p

• peki bakalım :)

• Herkes yanlış anlıyor yaa :) ama uzun zamandır diyen yoktu ben bile unutmuştum :D

• Ölümden korkmuyor yaşamayı seviyorum en azından sevdiğim sürece yaşarım sonrasında altı patları doldurup kendi kafama zevkle sıkabilirim

0|0
    0|0
  • iki şeyden korkarım bir kabız olmaktan diğeri ise ölümden

0|0
    0|0
  • ben korkmuyorum ölümden sonra olacaklardan korkuyorum

0|1
    0|0
    • farkı nedir sence

• ölmek korkulacak bir şey değil çünkü herkes ölecek illaki, sorun öldükten sonra ne olacak :S

• Sonrasinda olacaklar ürkütüyor beni yokss olum cogu zaman anlık birşey

0|0
    0|0
  • Yalan yok köpek gibi korkuyorum ölümden.

ölümle yüzleştiğimde anladım bunu.

0|0
    0|0
  • Ölüm korkutmuyor ama öğrenmek istediklerimi öğrenemeyip ölmek korkuyor beni.

Yani ''Hem korkuyorum hem korkmuyorum.'' durumu söz konusu.

0|0
    1|1
  • şimdi herkez korkmuyorum der ama şöyle bir durum var bende korkmuyorum ama o bıçak kemiğe dayanınca insan korktuğunun farkını varıyor

0|0
    0|0
  • rus ruletitin amacı intigar etmek olsaydı öyle olurdu ama amaç ölümle dans etmek ilk atışta gelme olasılığı %16,666666666 ikinci %33,3333333 üçüncü %50 son atış %100 mefta:)99

0|0
    0|0
    • her türlü elveda diyorsun :)

• :))))99 iki kişiden biri hayatta muhtemelen ilk atışı yapan hayatta kalırr :))) ama bellide olmaz şass olasılıklar bazen bizi yanıltıyo

• Ölmeyi bayılmak sanıyor insanlar. Zaten ortalama bir insan ömrü, 60 yıl. Şurada geriye ne kaldı tabii ki ortalamayı tutturabilecek ömrü ALLAH kuluna verirse. Orasını da düşünmek gerek..

0|0
    0|1
  • korksanda korkmasanda seve seve ölecek her canlı

0|0
    0|0
  • ADRANALİNNNNN İnsan oglunun vazgeçemeyeceği tek şey :) ve sorunun tek cevabı

0|0
    0|0
  • ölümden asla korkmam.allah vermiş o alacak.ama korkmuyorum diye de dingilleşmenin alemi yok dimi?

0|0
    0|0
  • ölüm acısı felaket birşeydir. 300 kılıç darbesine bedel bir acısı olduğu söylenir.

0|0
    0|0
  • kim oynadı rus ruletini.

0|0
    0|0
  • ölüm değil insanı korkutan bilinmezliktir .sonrasında ne olacağını bilmemesidir.

0|0
    0|0
  • Ölüm ölmüyor ne yapalım :D

0|0
    0|0
  • adresi yaz gerisini bana bırak :)

0|0
    0|0
  • he he he

lol

0|0
    0|0
  • hocu ben ölmek istiyom zaten. o yüzden korkmuyorum :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Aslında ölmekten korkmuyorum yani bu gökyüzünü bir kere daha göremeyecek olmam değil

veya aileme anneme babama bir daha sarılamayacak olmam değil

bir daha çay kahve sohbetleri yapamayacak olmam değil

güneşten kaçıp yağmur yağsın diye dua edip beklemekte değil

yanibunları terk edebilirim...ama unutulacağım bensizliğe alışılacak olması korkutucu..

bir de ölümden sonrası vereceğim hesabı düşündükçe..korkuyorum

1|4
    0|0
    • peki ne farkı var unutulma korkusuyla gökyüzünü görememe fikri arasında?

• başın sağolsun.

• Allah razı olsun.

• Ölümü düşünerek yaşamıyorum. Dolayısıyla korkmuyorum.

Altıda altı doldurup patlatmak için de bir sebebim yok. Vakti gelince ölürüz.

0|0
    0|1
  • her insanın içinde olan bşy ama fazla abartmamak gerek yoksa hayat yasanmaz olur

0|0
    0|1
  • korkuyorum açık net :)

1|3
    0|0
  • Iman eksiligi olaan kisiler korkar olumden

0|1
    1|0
  • ne korkuyosunuz be imkanim olsa simdi ölmek isterdim bak :Ddd

0|0
    0|0
  • Ölmekten korkmaz insan , nasıl öleceğinden korkar.

0|0
    0|0
  • Korkmuyorum

0|0
    0|0
  • Ölüm acısından korkuyorlardır belki.

0|0
    0|0
  • valla ben korkumuyorum... ansızın bı gun yakalayacak sonucta... korkunun ecele faydası yok...

0|0
    0|0
  • sonunda olucak birşey için korkmanın mantığı yok doğanın kanunu bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...