İmam Gazalinin şu naklettiklerine ne dersiniz nefis yazmamışmı?

Allah'ın lütuf ve keremine, o muazzam kudrete ve hikmete bakınız, insanı nasıl kucaklıyor. Ne derece hayreti mucibtir ki, duvarda bir resim veya güzel bir hat yahut nakış gören kimse durur, hayranlıkla onlara bakar, sanatkarın onları nasıl yaptığını düşünür, yaptığı işin ne kadar büyük bir sanat ve maharet olduğunu ifade eder de şu muazzam kainata ve Allah'ın mahlukatına baktığı halde, onları ve Allah'ın sanat ve hikmetini düşünmekte gaflet eder.

Güneş, Ay, yıldızlar, bulut, yağmur, rüzgar ve tabiattaki bütün kuvvetler, hep Allah-u Teala'nın iradesinde, emrindedir. Katibin elindeki kalem gibidir.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• gel de bunu ateizm sempatizanına anlat anlamaz.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İmam Gazali (ra) kendisi zaten nefis bir alim...

Katibin elindeki kalem gibidir tabiat. Yeter ki insanın basireti bağlı olmasın. Sadece kalemi değil kalemi hareket ettiren gücü görebilsin insanoğlu...Buda nasıl başlayacak...Tefekkürle

0|1
    0|0
  • Cok güzelmis, gerçekten o kadar isaret varken sadece nefsine seytanin oyunlarina kanan sözde "mantiksal açiklama" bekleyenlere yazik.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bugün çok güzel sorular geliyor bu bölümden. Evet katibin elindeki kalem gibidir hepsi. GÖREBİLENLER İÇİN.

0|1
    0|0
  • bende nefisi bizde bulunan nefsle karıştırdım soruyu yanlış anladım İmamı Gazali'nin nefsi nasıl konuşabilir diyorum :D:D onun gibi bir İslam alimi parlak zekasına.. Allah razı olsun onlardan

0|1
    0|0
  • katılıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...