Günümüz çocuklarının anlayamayacağı zenginlik belirtileri

Sitenin yaş ortalamasına istinaden beni tebessüm ettirdiği için paylaşmak istedim, biraz çocukluğumuza gidelim; link

Malum zenginlik çocukken parayla ölçülmüyor linkteki gibi daha masumane şekilde değerlendiriliyor :)

Sizin hatırladığınız başka şeyler var mı? Benim aklıma ilk paten ve scooter geldi :)

0|0
11|18

En İyi Kız Görüşü

• scooter :) 2 ay ağlamıştım çocuk işte halden anlamıyor. kırmızı demirden bir scooterim olmuştu şimdiki gibi fren sistemli falan değiildi.

ha bide ülker çikolatalar ayda bir kez alışverişde alınırdı. en büyük zenginlik götergesiydi bizim için mutluluğumuz asla ölçülemezdi.

hep dayılarımın kızlarının kıyafetlerini giyerdim sadece bayramda yenileri alınırıdı. baş ucumdaki sandalye ye güzelce koyardım sabah kalkıınca ilk işim onları giyerdim annemin önüne oturur saçlarımı yaptırırdım.. Hem çok mutluyduk. hemde o bayram sabahları sanki benden güzeli yoktu sanki.. özledim 8- 9 yaşlarımı :)

2|0
    0|0
    • Çok tatlı anlatmışsın o yaşlardaki bayramları bende hala özlerim :)

• :) aynen şimdi bazen bayramlar zor geliyor valla o zaman herşey daha güzeldi :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Cd'li müzik seti ve boncuk atan oyuncak silah. :)

Biz bir dönem çok fakirdik, havyarı elle yiyorduk, düşün artık... :D

Sınıf arkadaşımda bunlardan vardı, çocuk aklımla, eşyayla zenginlik olabileceğini düşünüyordum o zamanlar...

Çocuk aklı işte... :)

1|0
    0|0
  • Evinde kasetli video olan zengindi.. Bizde yoktu..

Bir ara da isim yazan altın künye furyası vardı.. kimsenin de bileğinden çalmazlardı onları.. şimdi ortalık hırqız dolu..

1|0
    0|0
  • fotoğraf makinesi olmak, faturalı 532 hat kullanmak, ingilizce kursuna gitmek, forma ve futbol topu :)

1|0
    1|0
  • bir arkadaşın frizbi seti vardı.Almanyadan getirtmişler.Zenginler diye dedikodu yapardı tüm mahalle SADasda

1|0
    0|0
  • sen ne yaptın ya ağlatacaksın bizi. bunların % 80 i ile ilgili anım varmış meğer şimdi farkettim ne kadar ulaşılmaz görünüyorlarmış ozaman bize :)

1|0
    0|0
  • Benim aklıma hemencik Game Boy geldi. Hele bir de bol oyun kasedin varsa "zengin çocuğu" idin. Sonra PlayStation'ı olan zengin çocuğu, Game Boy'lu fakir oldu ahaha

1|0
    0|0
  • Sınıfta mesela sulu boyası olan fırca koyma yeri falan hepsi içinde olanlar bilgisayarı olanlar zengin olarak görünürdü :)

1|0
    0|0
  • Taso, misket bunları unutmuşlar :)

5*

1|0
    0|0
  • Dikişli futbol topu , gameboy , çok seçenekli tetris , evde 1 den fazla tv olması ve amiga 500 .ilk aklıma gelenler bunlar ;)

1|0
    0|0
  • Zengin çocuklarin anneleri babalari ve kardeşleri vardi zengin onlardi

1|0
    0|0
  • Haha geneli doğru :D

Benim aklıma dersaneye giden çocuk geldi :D

1|0
    0|0
  • fırıldak , gülle :d

1|0
    0|0
  • hehe hebele hebele hehehehe :D gargamelin ziki hebele hebele hhehehe

1|0
    0|0
  • misket falan yazmış millet ama zenginlikle ne alakası var ki:)?

1|0
    0|0
  • Akülü arabayla zamanında ne eğlenirdim be :D

1|0
    0|0
  • Coretto, Magnum yiyenleri zengin sanırdık meybuz yerdik biz :D

0|1
    0|0
  • Kesinlikle çok iyi özetlemişler fakat bir şey eksik :)) O televizyonda gördüğümüz yabancı dizilerdeki ve filmlerdeki gibi, sabahları taze sıkılmış portakal suları :))

0|0
    0|0
  • Ben anlatırımda siz anlayamazsınız. O ses varya o ses, hemde ne ses. Anlayamazsınız.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Pringles ya... Hayatımda ilk kez geçen yaz arkadaşım almıştı da yemiştim bir-iki tane. Tadını bile unuttum ama :) Actionman ve Bianchi bisiklet bizde de vardı ya ama zengin değildik yani. Bisikleti çaldılar actionman da heralde bir çocuğu sevindiriyordur şuan :) ama monami pastel boya seti ve barbie evini harbiden kıskanırdım

1|0
    0|0
  • barbie evine sahip olmak var ya kimde varsa hepsini kıskanmışımdır :D

bende yoktu öyle ev ama kimsede olmadığı kadar çok da barbie bebek vardı saysan sayılmazdı, yine de çocukluk işte kendinde olmayanı kıskanıyor ve istiyorsun :))

1|0
    0|0
    • Evet o yaşlarda elinde olmayan her zaman daha kıymetli oluyor, benimde çok hoşuma giderdi barbie evi almamışlardı çok içerlemiştim :D

• az mı istedim evin içinde merdiven olsun :(

1|0
    0|0
  • otomatik çamaşır makinasını unutmuşlar merdaneli vardı herkeste

1|1
    0|0
    • Evet ama çocukların ona pek dikkat etmeyeceğini düşünüyorum :)

• Aaa evet evet ben onu tamamen unutmuşum ya :))

• sıra örtüsü :) süper hafıza valla helal +1 :)

• Herkeste gerçek Barbie olurdu ben hep fakir kalırdım sonra alıp hava atmıştım.

1|0
    0|0
  • Plastik değil de et bebeği olan zengin cocuğuydu

1|0
    0|0
  • ben gayette yiyiodum pringles ve ve zenginde değildim !

1|0
    0|0
  • Işıklı spor ayakkabıları vardı basınca ışıklar yanardı altında filan :)

1|0
    0|0
  • tc kimlik resmini çek gönder bana 18 yaş altısın anladım üyeliğini sil kızım yasak.

0|0
    0|0
    • Evet, ruhen 8 yaşındayım. Yalnız trollemek için dimağını şu yoruma zorlaman fikri acziyetini gösterdiği için üzücü.

• ANLAYAMAZSINIZ

0|0
    0|0
Yükleniyor...