Kadın için pilotluk sizce iyi bir meslek mi?

thk'nın uçuş akademisine başvurmak istiyorum. krediyle eğitim ücretini ödeyeceğim. mezunların çoğu erkek, gerçi eskiye göre daha çok kadın pilot var ama iş temposu dikkate alınırsa bir kadın için uygun meslek olur mu? ya da bir erkek açısından eşinin pilot olması bir sorun olur mu?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bence iyi bir anne olmak istiyorsan çocuğunla vakit geçirmek istiyorsan ve pilotluğun riskleri göz önüne alınca daha az bir riskli iş düşünsen daha iyi olur. Elbette insan hayallerindeki işi yapmalı ama bazı hayalleri bazı gerçeklere feda etmelisin. Pilotluk işini yaptığın sürece yanında olur ama ailen işini kötü bile yapsan sana katlanacak tek kurum. O yüzden sen hakkını yeri geldiğinde sana sırtını dönecek işe değil her zaman yanında olacak ailenden yana kullanmalısın. Bu işi yapanlar senin gibi düşünmeyen insanlar düşüneni varsa bile bin bir zorluklarla döndürüyordur neden hayatını zora sokasın ? Başka hangi mesleği yapmak istersin ?

1|0
    0|0
    • diğer seçenek yönetici adayı olarak herhangi bir kurumda işe başlamak ama inanılmaz sıkıcı bir iş. tamamen ofiste geçecek hayatın. ona da katlanılmaz. akademisyenlik desem, aileye zaman ayırmak için iyi bir meslek, hatta tam kadın işi diyebilirim, öğretmenlik, hemşirelik gibi ama onda da bir adım ileriye gitme imkanın yok. çok durağan bir iş. pilotluk son anda heves ettiğim bir şey değil, çocukluk hayalim ve bütün hayatım boyunca bu hayalle yaşadım ama şimdi yaş ilerleyince aile hayatını ve

• Rica ederim :))

• Neden zahmet ettin pilot olunca bir tur kullanmama izin verirdin ödeşirdik :)). Teşekkür ederim :))

Erkekler Ne Diyor 9

• Evet.

1|0
    0|0
  • Valla parasi cok olmasa bende niyet etmistim ancak ödemesi cok diye vazgectim

1|0
    0|0
    • 100 bin dolar istiyorlar şu an. sağolsun dolar da aldı başını gitti, 200 bin küsür tl ödemesi var şu an :(

• baya bir taksitlendirme yapıyorlar. bir de anlaşmalı banka ile 10 yıl vadeli şekilde ödeme yapabiliyorsun. eğer gerçekten istiyorsan ödemenin kolaylığı var. bence bir dene.

• bakiyom simdi:)

• Olmaz diye bir şey yok fakat uç durumlarda (Yani uçak kaçırılması gibi) kendi kontrolünü kaybetmeyen duygularını işine yansıtmayan ve güçlü görüyorsan kendini gerisi hikaye.

1|0
    0|0
    • güçlü bir karakterim var. beni sadece düşündüren ileride yoğun iş temposu nedeniyle ailesine vakit ayıramayan birine dönmek.

• İşin gereği çok geziceğini sana söylememe gerek yok.Evet korkmakta haklısın çünkü eve fazla vakit ayıramayacaksın.Karar senin

• cem yılmazsın espirisi geldi aklıma hallerimiz var bizim kadın pilotu izle öyle bir olay yaşamamak için olma bence :)

1|0
    0|0
  • hoşuma bile gider :)

1|0
    0|0
  • pilot ol gel evlenelim :D

0|0
    0|0
  • memen var olabilir aslında

0|0
    2|0
  • Basvurmak icin neler gerekli bende hevesliyim basvurmayi dusunuyorum sartlar vs nedir özelden bildirrmisinz bana

0|0
    0|0
    • fazla bir şartı yok. orta düzey ingilizce bilmek, sağlık testini geçmek, lisans mezunu olmak (başta mühendislikler tabi) bir de 100 binden fazla olan eğitim ücretini ödemeyi göze almak :)

• seni ekledim onaylarsan bu konuda detayli bilgi sahibi olmak istiyorum... ingilzcem yok. ilahiyat fakültesi ögrencisiyim.. bunun icin bir kurs vermiyorlar mi yani illa muhendis mi olmak sart. Birde pilot cin ingilizce egitimi de verilmesi gerekmez mi ?

• ingilizce eğitimi veriyorlar ama başvuru aşamasında en azından intermediate yani orta düzeyde ingilzice bilmen lazım. mühendislik haricinde diğer bölüm mezunları da başvuru yapabiliyor (mesela ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler vs) ama ilahiyat kabul edilen bölümler arasında değil.

• evet seçimin güzel

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Pilot kızlı erkekli bir çok arkadaşım var..

Bayan için daha zor oluyor tabii eğer evcimen bir erkek yoksa hayatında..

smilatöre girmeler, eğitimler, sürekli çalışıyor olacaksın. Saat tamamlayayımm, hadi yardımcı pilot olayım, sonra kaptanlık..

O geçiş arasında alacağın eğitim boyunca maaş alamıyorsun..

Sürekli boş günlerini kollaman lazım..

Benm arkadaş çocuğunu doğduktan 1 hafta sonra görebildi :)

Eşin 8,30 - 17,30bi işte çalışıyor olacaksa misal, o çıkarken sen geleceksin eve vs...

Sosyal plan yapmamayı, ya da sadece senin gibii bir plotla sosyal plan yapmayı öğretecek sana bu meslek ;)

1|0
    0|0
  • İstiyorsan başarabilirsin.Gerçekten isteyip istememen mesele gerisi zamanla halledilecek şeyler.

1|0
    0|0
  • En yakın arkadaşım hava Kuvvetleri nde pilot. Ütğm. Nişanlı gayet te mutlu iyi gibi İlişkileri. Karşılıklı anlayış olurda Problem olmaz.

1|0
    0|0
  • banada kadından mühendis olurmu dediler oldum gayetde erkeklerin yaptığını bizde yaparız ama gerçekten istiyormusn onu düşün anlık bir karar verme çünkü zor bir iş

1|0
    0|0
    • evet. hem masrafı çok hem de uzun dönemli zor bir eğitim süreci var. istediğime eminim sadece ileride hayatta bazı şeyleri ıskalamak istemiyorum. mesela çok yoğun çalışan, ailesine, çocuklarına zaman ayıramayan bir anne olmak istemiyorum.

• dedimya iyice düşün her ayrıntıyı zor bir iş

Yükleniyor...