Doldurduğun yaş mı gün aldığın yaş mı?

Arkadaşlar milletçe çok karıştırdığımız bir konu.Gün aldığın yaş mı söylenir,doldurduğun yaş mı? Ben 12.10.93 doğumluyum biri sorduğunda 20 yaşındayım diyorum.Düşündüğümüzde yeni doğan bir bebeğe 1 yaşında demiyoruz,yaşını doldurduğunda diyoruz.Siz doldurduğumuz yaşı mı söylüyorsunuz gün aldığınız yaşı mı?Hangisi doğru sizce?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• bence girdiğin yaş söylenir. ben de eylül 92 doğumluyum 21 diyorum ama aslında doğrusu 22'dir. çünkü artık 21 bitmiş yani hangi yaşın içinde olduğumuzu söylememiz gerekir. 21 yılımı doldurmuş muyum? yani artık 22 yaşındayım değil mi? gerçekten çok tartışılan bir konudur ama doğrusu budur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Doldurduğum.

0|0
    0|0
  • erkekler için aldığın,kızlar için doldurdugun yaş,denklem sonucu bu:P

0|0
    0|0
  • Ben de, girdiğim zaman söylüyorum.

0|0
    0|0
  • Doldurduğum yaşı söylerim örneğin 21 Nisan'da ben 23 olucam yani şuan 22 yim diyorum.

0|0
    0|0
  • Ne zaman dolarsa o gün basarım bir diger yas'a..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• yaa bencede öyle yılın son aylarında doğanlar daha da şanssız ama doldurulan yaştır girilen yaşı daha yaşamadık ki

0|0
    0|0
  • 2014-1983=31...

Bu kadar...

0|0
    0|0
    • 2014 yılında tüm 83 lüler 31 yaşına girer ama 83 yılının ocak ayında doğan ile aralık ayında doğan arasında neredeyse 1 yaş var ve bu hesap bana yanlış geliyor işte.

• Ocak doğumluyum işte... Ve 31 yıl 2 ay 13 günlük bir insanım... Doğarken bir yaşında değildim olay bu...

• Ocak doğumluysanız doğru tabi.Ben genel bir hesap yaptınız sandım.Aynı kapıya çıktık

• Doldurduğun yaş daha doğru bence de

0|0
    0|0
  • hissettiğimi sölüyorum.

0|0
    1|0
  • Bu benimde her zaman kafamı karıştırmıştır

0|0
    0|0
Yükleniyor...