Kadın hakları ve gelecek

selam arkadaşlar konuya gelelim bizim ülkemiz diye sınırlamıcam çünkü avrupadan asyaya doğru doğu ülkelerde benimsenen bir zihniyet var erkeklerin kadın üzerinde hakimiyet kurma isteği .. inanci araya katmadan objektif cevap vermenizi istiyorum.. bir kadının sizden hiçbir farkı yok onun da aklı beyni elleri kolları kalbi var doğru olanı ve nerde nasıl davranacağının o da en az sizin kadar farkında .. hal böyleyken neden erkekler eşlerini bu kadar ksıtlarlar ? kıskandıkları için mi güvenmedikleri için mi? tekrar ediyorum inancı karıştırmayalım lütfen .. iyi geceler

Güncellemeler:
tamam arkadaşlar inanç meselesini de katıyorum..

örneğin islam inancında cennet anaların ayakları altında diyor fakat yaşarken gereken önemin verildğini düşünmüyorum .. sizler de düşüncelerinizi yazabilirsiniz

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• olur mu ya kadınlar baldır çiçektir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bizim dinimiz kadınlara çok değer verir. Fakat toplumda, namus sadece kadını koruması gereken bir hayaymış gibi gösteriliyor nedense. Nur Suresi 31. ayeti dolamışız dilimize, kadınlar edepli olacak diye. Tamam eyvallah, ayet bu sözümüz yok, ama Nur Suresi 30. ayei okumak hiç aklımıza gelmiyor.. Merak eden bir göz gezdirsin, dediğimi anlayacak.

2|0
    0|0
  • Erkek egemen zihniyet sadece erkeklere mahsus birsey degil. Kadinlarin da buyuk bir kismi - bir kismi farkinda olmasa da - bu zihniyete sahip. Erkek gucludur, erkegin hakkidir, ee normal erkek o vs gibi anlayislar kadinlarda da mevcut. Halbuku erkek cocuklarini - yine kiz cocuklari gibi - yetistiren yine kadindir, annelerdir. Toplumu sekillendirmek kadinlarin elinde degil mi daha cok? Ama dedigim nedenden oturu onlar da erkek cocuklarini 'erkek gibi' yetistiriyor. Erkektir, gucludur, oglumun pesinden kizlar kosacak, kurban olsun kizlar ogluma vs gibi ifadeleri kullanan bircok anne var. Erkek egemen zihniyeti farkinda olmadan pekistiriyorlar. Bunlar sadece kucuk ornekler, daha genisletilebilir.

1|0
    0|0
  • Kadın üstünde himayeye gerek yok,o kadar büyük sorumluluğa da hiç gerek yok. Karşılıklı anlaşılsın huzurlu,mutlu bir evlilik olsun yeter kalan bütün zihniyetleri beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • E iyide inanclardan bahsetmeden bu durumu aciklamak mumkun degil ki. Eksik ya da en azindan.

2|0
    0|0
  • kadınlara yapılan zorbalıklar feminizmin doğmasına ve dünyada kadın hakları diye bir oluşumun meydana gelmesine sebep olmuştur. Kadınlara şımartmadan gerekli değerin verilmesi gerekir hatta bunu en güzel açıklayan söz : (Dişini döven tek canlı insandır)

1|0
    0|1
  • Maalesef kadınlarımız bile o kadar benimsemişler ki bu durumu onları savunurken onlardan azar işitebilirsiniz ve bu durum çok sıkıntılı. Bu konu baya uzun ve sonu hep kısır döngüye çıkıyor

1|0
    0|0
  • sosyolojik psikolojik ve fiziksel konulardan dolayı en buyuk sebeb

2. buyuk sebeb artık kadınlar cocuk yetiştirmeyi bilmiyor.

1|0
    0|0
    • sadece büyük şehirlerde çocuk yetiştiremediklerini düşünüyorum aslında.. çünkü kadın da çalışmak zorunda malum lohusa izni bile yeni 6 aya çıktı ve çocuk, bakıcı da veya bir aile büyüğünde bakılıyo dolayısıyla anne ve babasından gerekli ilgiyi göremeyen çocuk psikolojik olarak sağlıklı büüyümüyo

• kucuk sehirlerdede aynı bence durum artık cocuk yetiştirme bilinci kayıp.

• Merak etmeyin batida artik son 40 yildir feministlerin etkisiyle kadinlar haklarini o kadar genisletti ki artik erkekler kanunlar altinda ve sosyal hayatta ezilmeye basladi.Bunun kadiniyla erkegi ile alakasi yok yani,firsatini bulsa kadinlar da aynisini yapiyor.

0|0
    0|0
    • biz bati da degiliz ama

• Oyle ise neden kendimizi surekli Avrupa ulkesi gibi gorup Avrupa BIrligine girmeye calisiyoruz.

Ayrica zihniyetin avrupadan asyaya dogru benimsenen bir zihniyet oldugunu soylemisin.

• kadinlar ve akil mi koptum bu soze :D:D

0|1
    0|0
  • ya bayan bizsızınle esit degiliz sizin ustun oldugunuz noktalar var bızım ustun oldugumuz noktalar var buda bızı hakım kılıyo size karsı bu yaratılısımızda fıtratımızda yanı

0|0
    0|0
  • bir kadın erkeğinin 1 adım gerisinde bulunmalı daima.

0|0
    0|0
  • yaklaştırsana yavaş yavaş kendini bana

al içine tekrar derinine sakla, kat kasırgana

yalan söyleme bak gözlerime bitmiş olamaz

yokla ceplerini aşk kırıntıları kalmış olmalı biraz!

yapistir

0|0
    0|0
  • Kadın hakları diye birşey yoktur çünkü hakkı erkek ismidir :P

0|0
    0|1
  • Kadınlar çok fazla pasif bırakıldı şimdide hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyorlar olması gerekende bu herkes eşittir hayvanlar bile bizden daha adaletli bu konuda :)

0|0
    0|1
  • Kadinla erkek hic bir olur mu Allah askina

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• zaten inançla ilgisi yokkendini geliştirememiş aşağılık kompleksi içinde bulunan erkek veya kadın karşısındakine bunu yapar.ülkemizde erkeklerde bu tür eğilimler fazla nedeni mi''aslan oğlum,kaplan oğlum,koçum''bir süre sonra hayvanlaşıyor gerçekten böyleleri anneler kız çocukları ile erkek çocuklarını ayırdığı müddetçe böyle

1|1
    0|0
  • Çünkü kadın ve erkeğin yaratılışı farklı. Kadınlar daha naif mesela. Bi' erkek bi' kadından daha kuvvetlidir fiziksel olarak ve daha kilolu. E bu farklılıkları da eşitsizlik olarak algılıyor insanlar. Zihniyetleri değiştirmek lazım kısacası. Kadın erkek farklıdır ama eşittir algısı vurgulanacak eğitimle her daim.. Zaten erkek bunu benimsediğinde kendini doğal olarak kadından üstün görmeyecek ve şiddete hakkı olmayacağını düşünecektir. Kadın da bu fiziksel olarak daha güçsüz olmasının bir eşitsizlik değil yalnızca farklılık olduğunu anlayacak ve susmayacaktır.

1|0
    0|0
  • erkeklerin bayanların üzerinde hakimiyet kurmaları doğru birşey ama bu şiddete kadını meta olarak kullanmaya gelince yanlış.insanlarda genellikle bayanları meta olarak algıladığı için bu şekilde oluyor.Normalde hakimiyet olgusu yanlış değil ama nasıl bir hakimiyet olduğunu algıladıktan sonra doğru

1|0
    0|1
  • bu kural beni pek ilgilendirmiyor. Bunca zaman annemle ikimiz yaşadık sadece ve çoğu şeyi yaşayıp gördüm. Bundan dolayıda biraz baskın bir yapım var kendi adıma konuşuyorum beni kimse baskı altına alıp kontrol edemez. Bu biraz kadının suçu erkeklere bu fırsatı kadınlar veriyor

1|1
    0|1
    • haklısın.. bazıları evliliklerinin bozulmaması için aldatılmayı göze alıyorlar

• aynen öyle sürekli affedip susuyorlar kişilikle alakalı biraz diye düşünüyorum

• erkek kadindan bir derece üstündür diyor islam yapmis zaten ayrimi.

hristiyanlikta da bir kadinin basi acik dua etmesi utanc verici birseydir o da yapmis yapmis ayrimi.

vs.

onun disinda kadinim erkekten bir farki yoktur, fiziksel farkliliklar vs hepsi bahane.

kadinlar isterse insaatta da calisabilir, maden ocaginda da, tamirhanede de.

ama esitiz diye feryat edip hesap ödemeye gelince kadin ödemez diyen kadinlar da komik oluyor.

0|1
    0|0
  • kendilerine güvenleri olmadıkları için. bir erkek bir kadına çok fazla kısıtlama koyup eziyorsa, bu erkeğin kendine olan güvensizliğini gösterir.

1|1
    0|1
    • Az onceki cevabini niye sildin? Guzeldi. Ne guzel de yorum yazmistim. :)

Yükleniyor...