Türk milleti neden diğer milletler kadar bilgili değil ?

Sebebi ne biliyor musunuz ? Ben de az önce ögrendim bunu.

Şimdi evrim teorisi var biliyorsunuz dimi. Tübitak'taki bazı cahiller çogu evrim kitabını artık basmıyor. O halde tek çare nedir ? Kitapların pdf'sini indirmek. Bunun içinde en meshur ve bilinen site nedir ?

link

Peki bu siteye girdigimizde ne yazıyor ? ''Hukuk,adalet anlayısı üst düzey olan mahkemelerce yasaklanmıs'' Şaşırdınız mı buna. Zamanında youtube da epey yasaklı kalmıstı. Ve hala pek çok siteye giris yasakları artıyor.

Nedeni bilinmiyor. Bu sitede sadece bilgi mevcut. Aklınızın alamayacagı kadar kitap ve makale var. Buna bütün avrupa ülkelerinden ve abd'den ulasabilirsin, hatta itunes'da app'si bile mevcut.

Ama ülkemizde yasak. İşte bu yüzden cahiliz, işte bu yüzden gelisemiyoruz, işte bu yüzden gelismemis bir ülkeyiz. Çünkü halkımızın siyesi rejimlerle,dinle,yalanla beynini yıkıyorlar, kitap okuma oranımız yok denecek kadar az, yayınevleri sömürücü, kitapları çok pahalı, ve en önemlisi de devletimiz sansürcü, yasakcı.

Sizce bilgi içeren bir kütüphane sitesine girisi neden yasaklıyor devlet ?

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• Bunun çok çeşitli nedenleri var. Bilgili olmak için okumak lazım. Tecrübeler önemli ama okumanın önemi büyük. Ama insanlar temel ihtiyaçlarını tam karşılayamıyor ki okumaya geçsin. Üç kuruşla geçiniyor insanlar. Bir de sinema, tiyatro, kitapla nasıl uğraşacaklar? Sonra okumaya müsait insanlar da çok. Ama yine de okumuyorlar. Onlara göre bilgiden daha önemli bir şey var o da para. Fazlasına gerek yok gibi. Neyse ki artık insanlar daha bilinçli.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• ya evrim teorisiyle ne alakası var Allah aşkına beynimiz sadece onla gelişmiyorki inançlı bir insan bile bilim insanı olabiliyor kimse inançlı insanlara araştırmayın dememiş tam tersı hatta araştırın ve gerçeği görün diyor.Devletin yasaklamasıda muhakkak dinden dolayıdır. Ben ona karşıyım yanlış yapılıyor.Akıllı bir birey zaten neyın ne olduğunu bilir.Ama gelişmiş kültürlü akıllı olmanın yolu evrim teorısı değil.

0|1
    0|1
  • bi ara evet yasaktı ama şu an proxy olmadan girebildim ben.

ne sebeple yasaklandı bilmiyorum. faydalı bir siteydi kendi adıma, özellikle yabancı yayınlara ulaşmak bakımından. ama bu durum "türk milletini bilgisiz, diğerlerini bilgili" yapmaz. sapla samanı karıştırmazsan gözündeki perde inince daha mutlu olabilirsin.

0|1
    0|1
  • bence kendini üstün gören ve başkalarına cahil deme cürretinde bulunanlar yüzünden böyleyiz.elitler kendilerinikorumak ister.

1|2
    0|1
    • link TDK seninle aynı fikirde değil.

• Haklısın İlker Basbug, Mustafa Balbay içeride haklı yere yattı. Haklısın mahkemeler kafasına göre ceza vermez :D

• bu konuda yetkin değilsiniz sizinle tartışamam dahi ,muayyenlik nedir takdiri delil nedir karartma nedirhangi durumlarda anayasa 90/5 uygulanır araştırın belki sonra..

• Onlar araştırmamıza izin vermiyor biz de tamam diyoruz

0|1
    0|0
  • Okumayalım ki düşünmeyelim politikası , geçenlerde duygusal zekası olan robotlarla ilgili bir makale okumuştum üst sıralardaydı yurtdışında insanlar bunun hakkında konuşuyorlardı , o sırada türkiyede imam amcanın hamile kadın dışarı çıkamaz tahrik eder polemiği vardı , halimize acıdım işte , öyle bir millet ki türkiye maalesef sürüleşmiş, medyanın yönlendirdiği şekilde hareket ediyoruz medya da yok gündemi meşgul ediyor ,yok internet yasağı getiriyor ki gerçek sorunları görüp sorgulamaya başlamayalım

0|0
    0|0
    • Senin dedigin bili madmaı degil o sırada beyin nerologu sultan bilmem bir şey Türkiye adıan bir konuşam yaparak alkış toplamıştı.. Bilemdiginiz konularda yorum yapıyorsunuz arkadaş yaa din adamı bilim adamıyla birmi..

• Yorum için teşekkür ederim de yazdıklarımı düzgün olarak okuduğuna emin misin :) Bilim adamı ile din adamının bir olduğunu söyleyen kim, ben Türkiyedeki beyin nöroloğu sultan bilmem bir şey ne hakkında da yorum yazmadım hetfordshire üniversitesinin nao robotlarla ilgili çalışmasından bahsettim , lütfen bilmediğimiz konularda yorum yapmayalım...

• Hiç bir bilge insanı nbaşkasıan cahil dedigini göremdim genelde cahiller başkalarına cahil diyip kendi hatalarının suçunu atar. Türk insanı cahil degildir genelde çünkü. Tam tersine dünyada en gelişmiş sosyal zekaya sahip millettir ki dünyayı gezmi şbiri oalrak söylüyorum hiç bir ülkenin vatandaşı tr de yaşıyamaz yaşam şartları o akdar zorki bu ülkede yaşayabilmek bile bir dehalıktır..

0|0
    0|0
  • bir kitabın 35 -50 tl fiyat aralağında olması anormal bir durum zaten. İstanbulun 120 günlük suyu kaldı bizde hala internetle ıvır zıvırla uğraşılıyor. Adam üniversiteye gelmiş ne darwin evrim teorisini biliyor ne birşey biliyor. Söyleyincece boş işler diyolar. BBC belgesellerini izleyin diyorum boş işler diyolar burası Türkiye ha birde herkesi kendileri gibi sanıyorlar iki birşey söylüyorsun sen çok biliyorsun zaten kafandan atma gibi davranışlara maruz kalıyorsun.

0|0
    0|0
    • istanbulun 120 günlük suyu kalmışsa ne yapayım kanka rakıyı sek içeriz diyorum inanmıyorlar :D bunlara bu yaştan sonra biyolojimi ögretelim haa? ziptir et gitsin..

• Senin benim gibi binlerce insan olsa Türkiye çok farklı bir noktada olurdu

• evet öyle olurdu gelişmekte olan bir ülke olarak biliniyoruz ama aslında gerilemekte olan bir ülkeyiz. Bir bakan adını tam hatırlamıyorum yurt dışında gittiğinde adamlara bir git oğlum demişti Türk olduğumdan utanmıştım o zaman

• doğru haklısın evrim kitabı okusak çok bilgili ve kültürlü olacağız bumu yani.? bilgili olduğuna inandığın evrim teorilerini yaşatan ülkelerden birinde yaşamanı tavsiye ederim..kültür anlayışını da gözden geçirme vaktin olur

0|1
    0|0
    • Sıg dusunme. Yasaklar yapan ulke geri kalmis ve gelismemis bir ulkedidir

• Evrim teorisine de bir zamanlar ZORLA kabul edeceksiniz diyorlardı. Yaşı yeten hatırlar sınıf duvarlarında ki maymundan insana resimlerini din kültürü dersinde sorar dumur ederdik hocaları. O kadar kasıyorlar dı ki doğru olsa inkar ederim artık.

• Hangi siteydi tam olarak?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu siteyi biliyor ve kullanıyordum eskiden. Bu sitenin yasaklanmasının nedeni sanırım Türkiye'de kitapların telif hakları. Ayrıca kitap okuma oranımız az filan da değil. 10 sene önce birisi böyle bir laf attı ortaya ve hala aynı lafı söyleyip duruyor o lafı duyanlar.

Kitap basımı talebe göre gerçekleşen bir şey ve Türkiye'de de kitap basımları az miktarda ama fazlaca yapılıyor. Geçen sene yaklaşık yarım milyar kitap basıldı. Talebe göre basıldığını tekrarlarsak bu da okuma sayısına göre bize bir bilgi verir. Bunun korsan basımları ve e-kitapları ile eski kitapların okunması ile kütüphaneleri de eklersek çok büyük bir sayı çıkar ortaya.

1|1
    0|0
    • Az önce baktıgım bilgilere göre

Dergi okuma oranı % 4

Kitap okuma oranı % 4,5

Gazete okuma oranı % 22

Radyo dinleme oranı %25

Televizyon izleme oranı %94

Matbaacılar odası yönetim ve denetim kurulu

• İstatistik budur zaten. Güvenilir bir örneklemeyi genel kümeye oranlarsın. Okuyanlar çok okuyor, okumayanlar hiç okumuyor. Kitaplıgında 700 kitabı olan arkadasım da var, ona karsılık hayatında hiç okumamıs 10 tane de arkadasım var. Örnekleme iyi seçilmisse bu oranlar dogrudur

• Örneklemenin iyi seçilmesi diye bir şey sadece şans işidir. Benim de kitap okumayan hiç arkadaşım yok ve düzenli kitap okuyan yüzlerce arkadaşım var.

• Dostum soruların ve yorumların o kadar cahilce ki, her cümlene bir sayfa yazıyla cevap verebilirim... Bilgisizliğin en önemli nedeni dar kafalı olmamız... Tıpkı senin sorunda ve açıklamalarında olduğu gibi... şimdi senle fazla tartışmadan birkaç basit düşünce hatana cevap vereyim... 1. Tübitak 10 yıldır bu kitabı basmıyor... Türk tarihi ve Cumhuriyet 10 yıllık değil. 2. Youtube'un yasaklanması amaç olarak doğru değil ancak senin benim üzerimizden kazandığı miliyonlarca doların vergisini başka bir devlete ödüyor, bu konuda ne düşünüyorsun... Youtube bu ülkenin cebinden para çalıyor farkında mısın ? Ama tabi elin gavuru çalınca sesimiz çıkmıyor... İşte başka milletler dediklerin sana ve dünyadaki birçok millete ait parayı çalarak zengin oldular... O yüzden sanayi devrimleri yaptılar... Para bok gibi akınca yapılıyor bunlar...

1|3
    0|1
    • Bu kitap diyerek neyi kastediyorsun öncelikle ? Tübitak çogu evrim kitabını basmıyor, git arastır. Bir kitap adı vermedim ki nerenden uyduruyorsun anlamadım. Senin bu faşist ırkçı söylemlerinle basa çıkılmaz ama

• Sana cevap yazarken aslında kendime kızıyorum çünkü senin gibileri artık dünya bile kale alıp cevap vermiyor.

Yaşayan en zeki hayvan karga, neden evrim teorisinde maymun kullanılıyor?

senin evrim teorin ki o teorinin ortaya atılmasından 1200 yıl önce kuran'ı kerim tarafıntan o teoriler çürütüldü.

Sen ve senin gibi düşünenler evrim teorisi ve benzeri kitaplardan önce kuranı kerimi okumalı daha sonra istediğin kitabı oku o zaman kıyaslar neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlarsınız.

Türk insanı aptal değildir zekasıyla asırlar boyu insanlığa yol göstermiştir ve hala yol göstermeyede devam ediyor. Ama senin gibi düşünen damat feritler olacak bu milletti yok saymaya çalışan ama bu millet damat feriti nasıl bertaraf ettiyse senin gibileride kendi potasında eritip tarihin ibret sayfalarına taşıyacak.

0|2
    0|1
  • ben dinimi yaşarım kimsenin dinine karışmam dinle beynimizi yıkıyorlar diyemezsin bak sen inanmamışsın bu senin seçimin.

2|6
    0|1
    • Yazının sadece bir kelimesini anlayabilmek ve onun hakkında yorum yapmak hangi akla hizmettir birader ? Scribd ne onu bilmezsen gelip burada dini kavga çıkartmaya çalısır anca kafanız

• Scribd ne onu biliyor musun sen ? Yenilecek bir şey değil yani. Neden yasaklandı biliyor musun ? Bilmiyorsan amacın tamamen misyonerlik yapmak

• bilgi keşfetmek diye biliyorum.

• Kimbilir kim neyi sikayet ederek idari tedbir kararı aldırdı..

2|1
    0|0
  • Osmanlıdan kalma bir gelenek !

Osmanlı İmparatorluğu matbaanın icadını tam 300 yııl Müslümanlara yasaklamıştı ne ilginçtir Osmanlı daki Gayrimüslimlerde gizli gizli ithal ediyorlardı. Ne oldu ? Müslümanların nerdeyse büyük bir çoğunluğu okur yazar bile olmadı . Ne oldu ? Eğitimli olamadılar refah seviyesi GayriMüslümlerinki daha da yükseldi . Zamanla buna isyan edenler oldu nedne Gayrimislimler zenginler diye ... Halk tabi işin özünü Matbaa nın yasaklanması ve en başta İslami bilgi açıdan donanımlı olacaklar ve vaaz verenlere bağımsız kendileri de anlayacak kapasatiye ulaşacaklardı ama din dahil birçok konuda geride kaldi Osmanlı Müslümanları. .

MAtbaa nın yasaklaması ile dini reformlar ( bazıları yadırgayabilir ama İslamiyet te de şart vaazler uydurma hadisler saçma sapan tarikatler ile İslamiyet kendi içinde iyicene çeşitlenmişti ... ) yapılamadı Batı da olduğu gibi Rönesans süreci de yaşanmadı yani fikir akımları yaşanmadı. Hatta bu fikir akımlarının etkisi ( direk veya dolaylı ) savaşlar bile yaşanmadı ( olsun manasında demiyorum ! ) .

Kısacası medeniyet geriledi. Batılılaşma hareketleri şekilci olmaktan öteye gidilmedi . kılık kıyafetler 300 yıllık süreçte yaşanan olumlu süreçlerden pek nasiplenilmediğinden ek olarak anayasa hukuki açıdan da özgünlüğümn korunarak gelişmesi sağlanmamıştır. Direk batının iyi kötü yaşanmışlığın tarihi süreci olan yasaları kopyala yapıştır karma toplama hukuk sistemi ile Türkiye de ne beklenir ki ?

Türkiye kendi iç dinamikleri susturulmuştur ya da sistemin yalakalılığına mahkum edilmişlerdir bazıları susturulmuştur birşekilde ...

Evrim Teorisine karşı çıkanlar vardır düzeyli olarak ama yasaklama yok . Herkes özgür .

Türkiye de inanmakla bilme / bilim kavramını karıştırıan çok . Bu düzenin bozulmasından korkuluyor .

Evrim Teorisinde sözde bilimsellik diye uydurma kanıtlar bulan ve onların bu kanıtlarını doğruluğu araştırmayan bilim otoriteleride vardır. Bilimde de Evrim İdeolojisi vardır ( bazıları karşı çıksa da bilimsel olmayan kısmı vardır )

Zaten Modern Evrim Teorisi ile biraz daha farklı ele alıyorlar .

Bilimin bugün Evrim vardır diyorsa yarın yoktur da diyebilir. Bilimin özü budur. Bilimde nice doğrular yarın değişmekte.

Bilim mutlak değildir. Bilimi tanımlayan insandır. İnsanın da kısıtlı akıl ve iradesi sürekli geliştikçe bilimi tanımlayan insan olduğundan bilim de gelişecektir. Doğru bilinen yanlışlar geçmişte örnekleri çoktur yarın da olacaktır .

Evrim Teorisine karşı çıkan bilimsel görüler de var. Sakın Yaratılışçıların ( Müslüman Yahudi Hristiyan ve diğerlerinin ) savunmasıdır zannedilmesim.

Aynı şekilde bir dine mensup Evrim Teorisini araştıranlar da vardır .

Bilim bilim için olmalı .

Özellikle Türkiyede bu yaşananları daha geniş açıdan ele almak gerekiyor.

Değişimi yaşamalıyız.

İran İslam Devriminden önce Müslüman olmsaına rağmen o zamanın Türkiye sine kıyasla çok daha medeni idi !

İslamiyeti geri kalmak için kullanmaktalar. Şekilcilik de yaygınlaştı malesef.

0|0
    0|0
    • Uzun geldi ilk paragraf sonrasını okumadım ama şu yanlıştır ki matbaa yasaklanmamıştır. Türk milleti olarak okumamışız.. Vereceğim linkten okuyabilirsin doğrusunu. Linkte kaynakları ile anlatılan bir yer buldum senin için. link

• Kendi ic dinamiklerimiz ideolojiler yuzunden bastirildi . Laik devlet denildi ama pratikte Laik olunamadi Diyanet Devlet kurumu buna orneklerden sadece biridir .

Egitimli insan bana gore inanci da yasayabilir .

• Gecmisten ders cikarmayanin gelecegi olmaz .

Gecmisi tarafsiz kapsamli ele alindiginda korkmadan medeni cesaretli olundugunda objektif bir durusta analiz edebilme yetisine sahip bireyler SUSTURULMADIGI veya DESTEKLENDIGI surece cagin geregi neyse yapilmalidir .

Devingen yapi korunmalidir. Dogmalastirilmis insan eseri ulkuler de yikilabilir olmalidir tabi insani degerler uzerine gelisebilmelidir . Bu tip seyler Turkiye de malesef yok.

• Bilgi insanın cahilliğini almaz efendi.. Sadece belirli konuda bilgi sahibi yapar.. Peki ben sana sorsam din bilgin nasıl? elbette ki sıfır..neyi neye göre değerlendirdiğin önemli.. Şükür ki bilim ve teknolojimiz çağı yakalamak için uğraşıyor sen ne kadar görmek istemesende.. İnsanlar biraz lay lay lom yaşamayı bırakıp siyaset yapmayı bırakıp okuduğu bilimin ilimin hakkını verirse herşey yoluna girer..sen daha evrim çağında kalmışsın o geçen yüzyılda bitti..insanlığa faydalı şeyler sunmalısın bu çağda..

0|0
    0|0
    • Sıfır oldugunu nereden biliyorsun ? Bos bos konusma. Evrim geçen yüzyılda falan kalmadı sen magarandan çık en iyisi

• Türk insanıyla ilişkilendirme Araplaşan manyaklar YÜCE TÜRK milletini yansıtmaz kardeşim..

0|2
    1|3
    • Yazıyı okuduguna emin misin ? Araplarda da her sey yasak bizde de

• Yazının %90'ınını scribd'in yasaklanması üzerine yazdım. Senin hayalinden makale yazıp okumussun bence

• kardeş ben ne okuduğumu biliyorum.. bunu yapan zihniyetin nasıl bir bozukluk içinde olduğunu vurguluyorum.. ben üniversitede iken bunlar yeni iktidar olmuştu.. ilim ve bilime nasıl fesat karıştırdıklarını bilirim diyorum.. ben kitap konusunu aştım..

• Şimdi şöyle birşey var

Herkesin ilgi alanı var

Bu ilgi alanlarında , maksimum bilgiye ulaşabilir insanlar

Bazı yasaklı konular var (ki bence mantıksız)

Erişim engelleniyor

Neden?

Çünkü zihniyetin özel bazı birkaç konuda gelişmesini engellemek için .

Bilgi insan içindir ve doğruluğunu yanlışlığını insan sorgulayarak öğrenebilir .

Aslında akıllı insanlar bilgiye nasıl ulaşağını çok iyi bilir .

Sorgulama yeteneğinden aciz insanlar ise yasaklara her zaman uymak zorundadır.

0|0
    0|0
  • ilk defa duydum o siteyi

1|0
    0|1
    • Okudugun kiapların baskısı varsa, ve pdf formatında okumayı sevmiyorsan pek duymazsın. Makale, pdf formatlı kitaplar, yabancı kaynaklar falan var

• yasal olsa kapatılmazdı . mahkemedeki insanlar bosuna mı hukuk okuyor.

heralde sırf sana gıcıklıgına kapatmamıslardır?

• İçeride yatan isimlere bakılırsa evet bosuna okuyor bazıları

• Ateistmisin

0|3
    1|0
  • he Türk milleti bilgili değil ama evrim teorisi kitabını okusa kültülü bilgili, olacak öyle mi ?

0|1
    0|0
  • "kopgel adnan bu işte evrim diyen!".

Belki seninle meşgul olur da masasında 1-2 hatun ayıklarız. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...