Şehzade mustafanın oğlunu o arabada öldürüyorlardı ?

babasının ölümümünün ardından intikam almasın diye o küçücük çocuğu öldürüyorlardı şehzade mustafanın öldüğünü gösteriyorsunuzda onuda gösterseydiniz ya ?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Olduruluyo kan davasi gibi bisey olusmasin diye olduruyo pargalinin cocuklarida olduruldu ztn..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• ya amma büyüttüler ya şu şehzade msutafayı... belki 200 tane şehzade katledildi yok yere bir şehzade mustafa kıymete bindi..

0|1
    0|0
  • Şehzade mustafa ölüyor diye ortalığı kaldıran millet bu sefer karakoa şikayet etmez polis merkezini doldurur sete hücum ederlerdi. Gerek yok böyle şeylere...

0|0
    0|0
  • Gerçek bilgilerden alıntı Babaannesinin önünde boğdurulmuş tüysüz yetim yazık tabi

0|0
    0|0
    • intikam korkusundan bütün sülalesine kıymış bir adam sırf bir taht uğruna çok yazık

• Yazık tabi insan üzülmüyor değil

• tarihi olaylara yaklaşımın ilk kuralı :GÜNÜMÜZ DEĞER YARGILARIYLA YORUMLANAMAZ.

Kardeş katli olmasaydı 600 yıl sürermiydi hayır !

Kanuni dogruları ve yanlışlarıyla GURUR duyduğum atalarımdan biri.

Duygusala bağlamayın .

0|0
    1|0
    • :D Osmanlı aslında türk bir devlet değildir farkettiysen hanedanların çoğu yabancıdır Osmanlı türklre karşı kurulmuş bir devlettir. Hürrem rustu. Mahide devran kırgızdı iki laf öğrenmişsiniz burada ötüp duruyorsunuz kaç tane osmanlı kitabı okudunuz acaba çok merak ediyorum ? intikam almasın diye canını aldığı oğlunun oğlunu öldüren bir adam o

• ben herşeye açığımdır sizin gibi hemen insanları suçlamam bakarım bir ara iyi akşamlar

• tam tersine kalıplaşmış düşünceleriniz var ;) Açık olduğunuza ihtimal bile vermiyorum. Koca Osmanlıyı 2 dakikada Türk düşmanı yaptın ya haha. senin yaptığını tarih profları yapmadı. İyi günler

Kızlar Ne Diyor 1

• Mehmetide öldürüyorlar mı

0|0
    0|0
    • evet ilerde babasının intikamını almasından korktuğu ve tahta yerleşebilir korkusuyla onu o arabada öldürüyolardı

• Annemin bir lafı var süleymana küçüğümü hürremin mezarına büyüğümü yapıcam diye o kadar doğruki. O dönemde şehzadelerin hepsi ölüm korkusundan kafayı yemişti. Rus pisliğini o kadar büyüttüler sonu böyle oldu o kadar iğrenç bir devleti hala savunan insanlar var. hangi devirde olursan ol bir insan evladının canını nasıl alır gözlerinin önünde hemde

• Kesinlikle öyle söylediklerine katılıyorum.

Yükleniyor...