Babanın bebeğinin altını değiştirmesine nasıl bakarsınız ?

Genelde görmüşüzdür, duymuşuzdur bebeğin altını anne değiştirir diye. son zamanlarda babaların da çocuklarının altını değiştirdiklerini farkediyorum. her baba, anne gibi bebeğin altını değiştirmeli mi ?

• Sadece anne değiştirmeli
    43% (6)40% (4)42% (10)Oy Ver
  • Sadece baba değiştireli
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Sırayla değiştirmeliler.
    57% (8)60% (6)58% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
mesleğim bebek bezi üretimi olduğundan sanırım yıllarca bez değişimi bana ait olacak gibi..

0|0
17|4

En İyi Kız Görüşü

• 'Sorumluluk sahibi bir baba, bebeğinin altını dahi değiştirebilmelidir' diye bir bakış açısı var; ama aslında bu, bebek gelişimi açısından sakıncalı bir davranıştır.

Şöyle ki, bu tutum tuvalet eğitimi ile doğrudan ilgilidir. Örnek vermek gerekirse, bebeğin altı değiştirilirken anne dışında odada kimse olmamalıdır, varsa da yüzlerini başka yöne çevirmelidirler. Kimileri 'Bebek ne anlar bundan?' diyebilir, ama anlıyorlar. Bu şekilde alt değiştirilirse bebek anlıyor ki tuvaleti gelince sadece annesi bilmeli bunu, herkesin ortasında söylenmemeli yani sadece anneye söylenmeli (ya da bakıcısı her kimse ona). Dolayısıyla yaşı ilerledikçe bunu anlıyor ve tuvalet ihtiyacı olduğunda bunu sadece annesine söylüyor, ya da herkesin içinde sesli bir şekilde dile getirmiyor. Bu açıdan bakınca, eğitim konusunda önemli bir ayrıntıdır.

O yüzden ben, bebeğimin altını babasının değiştirmesini istemem açıkçası. Sadece ben değiştireyim isterim.

0|1
    0|0
    • Bence tuvaleti gelince babasına da söyleyebilir :))

Şaka bir yana haklı olabilirsin canım dikkate alacağım.

• Ya ben o tip şeyler okudukça izledikçe çok stres oluyorum sorma. Annemi arayıp tedirgin tedirgin konuşuyormuşum annem yasakladı bana :) Önce biraz sakin olmalıyım sanırım:)

• En iyi cevap için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 16

• Bence bu konuda annelere haksızlık ediyorsunuz :)) Sen onca aylar bebeği taşı,doğum sancısı çek, kiloları al, üstüne çocuğu emzir, loğusalık falan babada öyle otursun.Bence her çocuğun üzerinde annenin olduğu kadar babanında emeği geçmeli.Onca işi yapan annelerimiz var hemde işine giderken, bir bez değiştirmişsin çok mu zor :)

0|0
    0|0
  • erkeklikten mi düşüyorsunuz

değiştirin tabiki

insan evladı olan Herkes eşine yardım eder

1|0
    0|0
  • D şıkkını oluşturuyorum herkes değiştirsin ama sırayla değil. kim o an uygunsa o değiştirir. annesi yemek yapıyordur baba arka arkaya değiştirmek zorunda kalabilir. ya da anne değiştirirse eşi yemeği hazırlar vs. evleniyorsan çocuk yapmayı da biliyorsan onun sorumluluğunu herkes almalı. öyle adam parayı getirsin kadın yemeğini pişirsin dönemini geçeli çok oldu. kadında erkekde birbirine her konuda yardım ediyor ki etmeli de.

0|0
    0|0
  • Değiştirecek tabi...Sadece annenin değil çocuk babanın da.

0|0
    1|0
  • Ben bunu yeni görmedim. Sevdiği kadının yükünü azaltmak isteyen her adam bunu yapar. Ki bizim ailede de yapılan ve gayet normal sayılan bir davranış. Bana öyle bişe ilerde evleneceğim eşim yapsa memnun olurdum.

1|0
    0|0
  • 3 ay sonra ikiz bebeklerim doğacak kısmetse ve babamızda mecburen ben ne kadar ilgileniyorsam oda o kadar ilgilenmek zorunda, ikisine birden yetişemem.Hiçte elinden gelmez ama çok merak ediyorum bebeklerin altını değiştirirken ki halini :(

0|0
    0|0
    • hangi bebek bezini almayı düşünüyorsunuz ?

• :)) Tabii ki zorunlu durumlarda ve hiç kimse yoksa babası da değiştirebilir altını, ama bunu alışkanlık haline getirmek olumsuz etkileyebilir, denmişti.Uzun bir seminerdi, bu kısım geldi aklıma, ekledim. Sen yine de müsait olursan internetten bu tarz bebek bakımı seminerlerini izle arada istersen. Emzirme, alt değiştirme, mama besleme, gaz çıkarma, birçok konuda bilgi veriyorlar; psikolojilerine de çok faydası oluyor.

• Sen daha iyi bilirsin kendini canım tabii, aman sen kendini iyi hisset de önemli olan o :) Sakin olmakta fayda var tabii.

• Meşgulsam esim yapar önemsiz bir isle Meşgulsam tabiki yapmaz. Öle bir is ayrimimiz var.

0|0
    0|0
  • Kim müsaitse o değiştirir.

0|0
    0|0
  • valla öyle bir adam bulursam evlencem zaten

0|1
    0|0
  • O an kime denk gelirse o değiştirmeli.

0|1
    0|0
  • Hayat müşterek

0|0
    0|0
  • bebeği yapmayı biliyosa altını değiştirmeyi de bilecek abi.

0|0
    1|0
  • tek başına yapmıyo sonuçta kadın çocuğu.erkekde herşeyıyle yerı geldımı ılgılenmek zorunda.

0|0
    1|0
  • samimi bir tablo bence

0|0
    0|0
  • ne güzell ^-^ :P

0|0
    0|0
  • Böyle erkekler candır can

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kardeşimin altını bir çok kez değiştirdim ilerde baba olursam onuda değiştiririm bunda bir şey yok .

0|0
    0|0
  • ne hep anne nede hep baba ya da sırayla olmaz her zamanki gibi anne yapmalıdır yeri geldiği zaman yardımcı olmak amaçlı baba bu görevi üstlenebilir...

0|0
    0|0
  • ohooo bebenin altını değiştirmeye ne var :D

0|0
    0|0
  • Her türlü konuda eşime yardımcı olurum bu sadece bebek beziyle sınırlı kalmaz eş dememizde ki sebepte budur zaten :)

0|0
    1|0
Yükleniyor...