Hakkınızda söylenenleri önemser misiniz?

Mevlana çok doğru söylemiş; 'Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var; ama bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye!'

Sizin hakkınızda kim, ne demiş önemser misiniz? Olumsuz bir şey duyduğunuzda bunu kafaya takıp düşünür müsünüz?

'Seni iyi ki tanıdım!' dediklerinde, gerçekten iyi biri olduğunuzu düşünür müsünüz; yoksa sadece o kişinin çıkarlarına göre biri olduğunuz için mi iyisinizdir?

Biri size 'Seni tanımaz olaydım!' dese tepkiniz ne olur? Umursamaz mısınız, yoksa kendinize çeki düzen vermek için ciddiye alır mısınız?

Teşekkürler.

0|0
19|24

En İyi Kız Görüşü

• En ufacık şeyi bile kafaya takarım iyi kötü farketmiyor.Detaycı bir kişiliğim var o şimdi bana neden öyle dedi diye aklımda 1000 senaryo oluştururum :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Hayatta kimsenin benim için söylediği iyi/kötü sözü önemsemem.

Etkilenir miyim?

Muhakkak.

Bu istem dışı bir hadisedir.

Önemsememe nedenim insanların benim hakkımdaki düşüncelerini önemsersem onların düşüncelerine göre şekilleneceğimi bilmemdir.

Bu bir anda olmaz, ben değişmem der insan.

Fırsat verirsen neler der kendine insan.

İnsanlar yaptıklarımdan, kişiliğimden bir şeyler çıkartıp iyi ya da kötü düşüncelere gark olabilir bu benim hükmedeceğim bir saha değil o nedenle üzerinde durmam zira her insan başka bir pencereden bakıp "kendince" benim hakkımda düşüncelere sahip olacaktır.

Yani benim hakkımda düşündüğü şey temelde kendi değerleri, bilgisi, kültürü ile orantılı bir pencereden yine kendi düşünce, bilgi, kültürüne düşündüğü şey olacaktır.

1|1
    0|0
  • Karşımdaki kişinin karakterine göre değişir düşüncelerim,eğer saygı duyulcak bir karakterdeyse tabi ki her düşünceleri önemlidir benim için.. Ama eğer boş konuşan biriyse boşver konuşsun derim kendi haline bırakırım,milletin ağzı torba değil ki büzesin :)

1|0
    0|0
    • Sana katılıyorum. Saygı duyulacak biriyse önemsenir mutlaka. 'Milletin ağzı torba değil ki büzesin!' Bu söz de tabir-i caizse 'cuk' diye oturmuş :)

• :) Malesef devir kötü adamına göre davranmak,nabza göre şerbet vermek gerekiyor.. Yoksa insanı enayi yerine koymaya çalışan kendini akıllı sanan insanlar çok..

• Adamına göre muamele en iyisi, doğru diyorsun.

• Kişiliğe yönelik çok kapsamlı bir soru ne taraftan tutarsanız tutun bir şekilde elinize yapışıyor. Olumlu söylenenleri çok dikkate almıyorum ama kendimi de iyi hissettirdiği aşikar. Ama olumsuz düşünceleri çok kafama takarım kendimi sorgularım gerçekten söylediği gibi mi diye eğer haklı bulursam kendimi düzeltmeye çalışırım. Ama etrafta bu kadar umursamayan insan varken insanlar nasıl kendilerini düzeltmeye çalışacak bilmiyorum. Çünkü biri size yanlışını söylemezse kendiniz bunu ya çok sonra fark edersiniz ya da hiç fark etmezsiniz. Bu yanlışları yapmaya devam edersiniz. İnsanların umursamaz davranmasına sinir oluyorum çok benciller neredeyse kimse çıkarsız iyilik yapmıyor ilgilenmiyor.

1|0
    0|0
    • Her söylediğinize katılıyorum, son derece haklısınız.

• Teşekkür ederim. Her zaman ki gibi anlamlı düşündüren sorularınızdan biri daha bende size teşekkür ederim.

• **Kişi kendinden bilir işi** diyerek başlayalım..

Kişi hak ve özgürlüklerinin başladığı yerde biter bizim özgürlüğümüz..Doğrudan kişiliğime,özgürlüğüme, hayata bakış açıma yöneltilen fiili veya sözel her hareket karşılığını görür bende..

Zira kimse kimseyi sevmek zorunda değil bu hayatta..Saygı çerçevesinde eleştirel bir yaklaşımla sunulan her türlü fikir yapıcı olması sebebi ile olumlu karşılanır ve öyle algılanır..

Bunun dışında akli salim olan kimse, sırf kulaktan dolma donelerle ne kendisine ne çevresine ne de yaşadığı bu hayata çeki düzen vermez, veremez..Kendi kararlarını verebilme yetisine sahip kişi kulak asmaz konuşulanlara..

Kaldı ki, kişi hal hareket ve davranışlarıyla yine kendisini temsil eder..Olumlu veya olumsuz tüm ilişkilerde sonucu yine en baştan kendisi belirler..

Tanıdığı ve değer verdiğini söylediği insanları ciddiye almalı insan..

Zira ağzı olan konuşuyor..

1|3
    1|0
  • Bir lafa bakarım laf mı diye bir de adama bakarım adam mı diye sonra tekrar lafa bakarım ve karşıdan karşıya geçerim

3|1
    1|1
  • Acikcasi beni taniyanlar tanir tanimayanalrda hakkimda konusur.Her ikisinede su sözü söylerim ki yüzlerinede söylemisligim var.

Hakkimda ne düsünüyorsan Allah on mislini versin.

1|0
    0|0
    • İyi ya da kötü... Söz çok güzel ve etkileyici.

• biri bana sizi tanımaz olayım diyorsa gerçekten çok seviyordur ve bu bir bayandır bana ulaşamayacağı için öyle diyordur tanımasaydım seni imkansızım diyordur. :)

1|0
    0|0
    • :) Farklı bir bakış açısı ve düşünce. İlginç.

• :) aynen tanımaz olaydım diye çok sevip imkansız olurya o bakımdan :) bu sekilde benimde tanımak istemediklerim olabilir gerçekten herkesin olabilir. :)

• Değer veriyorsam kişiye söylediği önemlidir, gerisini duymam bile. he der geçerim.

'Seni iyi ki tanıdım! dediğinde içtenliğine göre düşünürsün.Bazen karşılıksız fedakarlıklar yapılır.

1|0
    0|0
  • şimdi mevlana çok güzel söylemiş önce adam olup olmadığına bakarım sonra lafına ve genelde yani çok önemsediğim kişiler dışında biri söylüyorsa ve bunu bir kaç kişiden duydumsa onemserim

1|0
    0|0
  • Ben sadece karşı tarafa ne verebildiğime bakarım

Kendime kendim yorum yapmam şeffaflığı olmaz

Seni tanımaz olaydım diyen olursa da sadece fragmanı gördün asıl filmi kaçırıyorsun derim

1|0
    0|0
  • geçenlerde iş yerimden birisi senin için hiç iyi şeyler söylemiyorlar dedi. bende dedimki buradaki herkesin ne halt yediğini bildiğim için sıkıntı değil benden daha kötüler dedim. şaşırdı kaldı. peki dedi benim hakkımda ne biliosun herşeyi dedim gerçektende biliyorum tabi. anlat dedi anlatmama gerek yok boşver ben insanları yargılamam dedim.

1|0
    0|0
  • İster istemez önemserim. İstiyorum ki dört dörtlük bir insan olayım Sevmiyorum bu huyumu ama değiştiremiyorumda.

1|0
    0|0
  • Önemsemiyormuş gibi görünüyorum herkes de yiyor bu numaramı. Eve gidince kendi kendime kan cinayet çıkarıyorum orası ayrı tabii ki :D

1|0
    0|0
  • Umrumdışı konuşulanlar.. Bir kendime bakarım olmuş muyum diye, birde lafa bakarım üzerimde güzel durmuş mu diye..

1|1
    0|0
  • söyleyen kisiye bağlı

1|0
    0|0
  • soyleyen kişiye gore değişkenlik gösterebılıyo

1|0
    0|0
  • Zerre takmam.

1|0
    0|0
    • Umursamaz olmak da iyi bir şey bazen sanırım...

• Hakımda söylenen olumsuz eleştirileri önemserim eksiklerim hakkındaysa eğer :) eleştiriler insanın geliştirir :)

1|0
    0|0
  • Söz gümüş ise sükut altındır çok konuşan kişi zaten boş kişidir önemseme konusuna gelirsek zaten cevabımı verdim .

1|0
    0|0
  • Patronlar laf soyluyorsa ciddiye alirim. Gerisi muhim degil.

1|0
    0|0
  • lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye!'

bu özetliyor sanırım

1|0
    0|0
  • söyleyen kişiye göre değişir iti köpeği kale alacak halim yok

1|0
    0|0
  • genelde umursamiyorum...

elalem ne der...

1|0
    0|0
  • zikimde olmaz arkamdan konuşan önümden yesin :D

0|0
    0|0
    • Bu zaten argo cümle kurmanızdan anlaşılıyor. İlk iki kelime yeterli sonrasını yazmasaydınız keşke.. Bugün siz yazıyorsunuz yarın bir başkası bende yazarım ki diyor o da bu şekilde yazmaya başlıyor. İnsanların ne düşündüğü umurunuzda olmayabilir ama en azından onlara örnek olmanız gerektiği bilincinde olmanız gerekirdi.

• özgür irade bu

Kızlar Ne Diyor 18

• Hakkimda söylenenleri bir yere kadar önemserim.

Ve o yer kisiden kisiye degisir genelde.

Hic önemsemem diyemem...kim sevdigi,deger verdigi insanlarin,kendisi icin

önemli olan insanlarin hakkindaki düsünce ve sözlerini merak etmez,önemsemez ki?

Söz konusu tanimadigim,yani toplumdaki fenomenlerden olan "elalem" ise,

zerre kadar önemsemem mesela.

Cünkü o elalem denilen kisiler her zaman konusurlar,bilip bilmeden,dogru yanlis.

Bu yüzden degersizidir benim´icin.

...

Iyi ki dediklerimin gercekten de iyi olduklari düsüncesindeyim.

Görebildigim,hissedebildigim,cözebildigim kadariyla.Yoksa kimsenin gercekte

kalbini ve düsüncelerini Allahtan baskasi bilemez.

Ve ayrica da herkesin iyi ya da kötü anlamda,bencilce ya da dogal olarak olsun

birbirlerinden menfaatleri vardir.Benim de o kisilerden cikarim vardir elbet.

Beni mutlu etmeleri bile menfaatime degil midir örnegin?

Seni tanimaz olaydim lafini su yasima kadar hic duymadim

Duyacagimi da sanmiyorum.

Fakat bunu diyen bir insani büyük ihtimalle önemsemem...cünkü bir insani bu denli

biktirdiysam eger umursayacak duyarliligi da coktan bir kenara itmisimdir.

1|0
    0|0
  • birinin bana olumsuz eleştiri yapması onun asla ve asla haklı olduğunu göstermez

bu yüzden kendime çeki düzen verme kalıbına asla koymam

herkes kendine baksın derim bu konuda.

birisi "iyi ki varsın" diyorsa bana gerçekten mükemmel bir dostluğum olmuştur onu diyenle.

1|0
    0|0
    • Her olumsuz eleştiri iyi niyetle yapılmıyordur aslında, o bakımdan söylediğin doğru canım; yani kendine çeki düzen vermen gerekmez.

• Gerisinin de bir önemi yok zaten ;)

Kocaman öpüyorum seni de yakışıklıyı da :*

<3

• bizde sizi öpüyoruz prenseslerr <3 :**

• mevlananın sözüne katılıyorum ama uyulmaması ne kötü

1|0
    0|0
  • yerine göre ama genelde pekte umrumda olmaz ne kendim hakkında söylenilenler ne de başkası hakkında çünkü insanlar işine geldiği gibi yorum yapar en iyisi insanı kendinden tanıyıp karar vermektir ;)

1|0
    0|0
  • maalesef hakkımda söylenilen şeyleri çok ciddiye alan birisiyim

kötü bişey duyduğumda moralim bozulur

1|0
    0|0
  • herzaman elestirilere acik olmak gerekir size soylenenleri bir sefer dusunmek gerekir

1|0
    0|0
  • söyliyen kişiye bağlı o sevdiğim biri tarafından eleştirildiysem düşünürüm ve hatamı düzelmeye çalışırım .

ama en ufak bir şekilde beni tanımdan kulatan dolma bilgilerle konuşan insanları dikkate almam umrumdışı varlıklardır.

1|0
    0|0
  • Söyleyene göre değişiyor.

1|0
    0|0
  • Eskiden önemserdim artık önemsemem

1|0
    0|0
  • önemsiyorum malesef :S

1|0
    0|0
  • Ben her şeyi çok çabuk kafaya takan bir yapıya sahibim umursamamak elimde değil

1|0
    0|0
  • Ne yazık ki önemsiyorum. :(

1|0
    0|0
  • Önemserim...Takarım kafama ben :)

1|0
    0|0
  • Maalesef ki önemserim ama biraz da söyleyen kişiye bağlı.

1|0
    0|0
  • kesinlikle ...önce lafı söyleyene bakarım adam mı diye,sonra gerekekirse alır cevabını.

1|0
    0|0
  • Kimin söylediğine göre değişir umursama seviyem.

1|0
    0|0
  • Umrum değil, eleştirilere açığım dozunu kaçırmayacak sadece.

1|0
    0|0
  • Sevdiğim ve deger verdigim birisi ise tabi önemserim veya önyargısı olmadıgını düsündügüm, samimiyetine inandıgım ve beni gercekten tanıyan birisi ise.

Aslında sadece annemin hakkımda söylediklerini umursuyorum cünkü beni en iyi tanıyan o. Sınıftaki en yakın kız arkadasım bile beni elestirse veya kötü birseyler söylese hakkımda, bunu benı kıskanmadıgı veya bir davranısımdan ötürü gıcık oldugundan dolayı söylemedigini bilemeyiz. 1-2 gün biraz kalbim kırılır üzülürüm sonrada unuturum hayatın akışıyla.

1|0
    0|0
Yükleniyor...