Önemli Bir Konu. Para ve Kişilik Hakkına. Katılın Lütfen.

Etrafımdaki insanların, çalıştığım iş yerinde patronun, müdürlerin ve altındakilerin... Çoğu insan, bir üstüne dalkavukluk yapma peşinde. İçlerinde olmama rağmen, onlara dışarıdan bir çift göz gibi bakabiliyorum. Bütün bunların sadece bir amacı var. O da 'PARA'. Yıllardır, para için insanların bu kadar alçak olmalarının nedenini hep merak ettim durdum. Sadece tek bir sonuca ulaştım. Bunların KİŞİLİKLERİNDE sorun olduğunu anladım. Emin olun para insanı bozmaz. Zaten kendi kişiliğinde bir BOZUKLUK vardır. Parası olunca da bu kişilik bozukluğu dışa vurur ister istemez. Parası olmayınca, yine alçakça yalakalıklarına devam ederler.

Diyeceksiniz ki, para olmadan hayat olmaz. Haklısınız. Ama insan, şerefi, itibarı ve haysiyeti için yaşamalı. Emin olun, bu olguları taşıdığınız zaman, en zor anlarınızda, çaresiz kaldığınızda bile, yukarıdan bir temiz el uzanıp, sizi görecektir. Bu eli tutmasını bilmek ve gereğini yapmak gerekir.

Kişiliğin paraya tercih edilmemesi gerektiği fikrine sımsıkı bağlıyım.

Farklı düşünceleri olanlarınız varsa, lütfen siz de görüşlerinizi bildirin. Düşüncelerinizi çok merak ediyorum.

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• " Ama insan, şerefi, itibarı ve haysiyeti için yaşamalı. Emin olun, bu olguları taşıdığınız zaman, en zor anlarınızda, çaresiz kaldığınızda bile, yukarıdan bir temiz el uzanıp, sizi görecektir. Bu eli tutmasını bilmek ve gereğini yapmak gerekir. "

süperdi aynı düşünceleri paylaşıyoruz 5*

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ediyorum. Aynı düşüncede insanların olduğunu görmek beni mutlu ediyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• para insani vezir de eder rezilde ha diyceksinki para olmadn donmez bu dunya azla yetinmeyi bilmeyen insan cogunu zaten bulamaz sukur demeyi bilmek lazim paranin cok insan dgstrdigini bilioruz insan oglu bu sonucta hep fazlasini ister kisilikmi aynen kisilik bozuksa paranin ne sucu var dogru ya

0|0
    0|0
  • bir ara da evliler,aldatma ve kişilik hakkında bir sempozyum hazırla bura için.

0|0
    0|0
    • Hazırlarım kelebek, nasıl istersen. Ona da sıra gelecek tabi. :) Okudugunda bana da hak vereceksin o tür konularda. Bu dalga geçer tarzda konuşmaların için de özür dileyebilirsin.

• çok heyecanlandım bay tırtıl meraklan beklerim.

• Cok merak ediyorsan kelebek, ekle anlatayım sana. Sonra silersin tekrar.

Erkekler Ne Diyor 1

• Acikcasi Parasiz bir hayat olmaz fakar her is yerinde böyel bir kesim vardir.Onlar Kraldan cok Kralcidir patrona yaranmak icin hele hele patron ordayken böyle kendilerinden gecerler.Evet belki bir mevki edinebilirler ancak arkasindan herkes neler söylüyor farkinda olmazlar.

Sonucta is yerinde dalkavukluklar ise yariyor buda bir gercek yinede ben isimi yaparim elimden geldigince.. ancak isimden ötürü bir takdir görmüyorsam sirf takdir görmek icinde ben dalkavukluk etmem

0|0
    1|0
Yükleniyor...