Karizmatiklikten ne anlıyorsunuz?

Antik Yunan'da, Ortadoğu'daki kabile liderleri olan peygamberlere "karizmatik" denirmiş...

Günümüz Türkiye'sinde "karizmatiklik", zamparalık, iyi futbol oynamak, alabildiğine alkol almak, 28-30 beden vücut gibi kriterlerle ölçülüyor genelde.

Bu yüzden, yıllar geçse de insanlığa katkısı konuşulacak olan bir Albert Einstein, Rosa Luxemburg gibi insanlar bir türlü "karizmatik" olamazken, Murat Boz'umuz Wesley Sneijder'imiz ve eşi "karizmatik" olabiliyor mesela.

Peki siz nelerle ölçersiniz?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Günümüzde karizmatiklik o kadar sıradan ve ayağa düşen bir söz oldu ki sokaktaki simitçi bile bağırmasını az değiştirse karizmatik olacak neredeyse..

Yolda giderken liseli ergenlerin konuşmalarına kulak misafiri oluyorum arada..'' Yan sınıftaki Ahmet çok karizmatik çocuk yaaa '' ya da '' Kızım ileriki koltukta oturan çocuktaki karizmaya baksana oyyhhş ''..20 dk dan beri gözünü camdan ayırmayan, tek laf etmeksizin kıpırdamadan oturan biri nasıl karizmatik olabiliyor anlayabilmiş değilim..

Karizma bu kadar kolay elde edilmemeli..Karizmatik olmak bu kadar kolay olmamalı..

Karizma '' beyin '' , '' dış görünüş '' ve ''davranışların '' ahenkli bir kombinasyonu olmalı bana göre..

Güzel ve mantıklı konuşabilme, kelimelerle oynayabilme , eğitimli ve kültürlü olma, konuşurken karşındakini düşündürebilme sanatına ilaveten modern ve çağa uygun belki bazen sıradışı ama kesinlikle göze hoş gelen temiz bir giyim ve onu destekleyen uygun nazik ve efendi davranışlarla hoş ve etkileyici bakış ve yüz ifadesinin toplamıdır karizma..

Bazılarına göre karizma doğuştan insana bahşedilen ve büyürken farkına varılıp geliştirilen bir olgu iken, bazılarına göre sonradan da elde edilebilir..

Karizma olunmaz bana göre, karizma doğulur..Karizma doğmayan kişi karizmatik olmaya çabalarsa, Mercedes olmaya çalışan Murat124 gibi sırıtır..Üzerine birkaç beden büyük gelir,yakışmaz...Emanet gibi durur..

Bu saydığım 3 özelliğin birarada bulunmadığı insanlar karizmatik olmaya çalışırken bu akımdan kendi payına düşeni almaya çalışan ''kerizmatik maymunlar '' olmaktan öteye geçemezler benim gözümde..

0|1
    1|1
    • Senin troll ya da fake olduğunu düşünüyorum :)

"Eski sevgilim bana yaptı kelek boğazına dursun ham çökelek" aromalı bir sitede böyle özene bezene doyura doyura yazıyorsun ya. Hiç normal değilsin M :)

Geyik bir yana, gününüz iyi geçsin

• neşe doldum şu an, börtüler böcükler ne güsel ne güseel...

Kızlar Ne Diyor 3

• En iyi cevap çok güzel anlatmış aslında:) Ama demiş ya karizma olunmaz, doğulur diye. İşte buna katılmıyorum. Çünkü bir insan okudukça, öğrendikçe, hayattan ve tecrübelerinden ders aldıkça bu karakterine yansıyabilir. Ve böylelikle gayet de karizmatik olunabilir sonradan. Bence kaliteli sohbeti olan ve insanlara sevgi dolu bakan her insan karizmatiktir.

0|1
    0|0
  • Bir görünüş birde kişilik anlıyorum .

0|0
    0|1
  • neye nasıl baktığın da bir nevi imajını çiziyor zaten.saydığın adamları günümüzde karizmatik bulanların da boş boş beyinler olduğu aşikar.bana göre zekasıyla işlevliliğini girdiği her platformda etkin kılan kişi karizmatiktir.

0|0
    0|0
    • Ben de öyle düşünüyorum

Tarz benzerliği yüzünden sizi siteden bir başkası sanmıştım da 1-2 saat kadar takipçiniz olmuştum, onu da ekleyim. O değilmişsiniz

• olayın çıkış noktası sendin yani.nasıl bir bağ kurdun anlam veremedim.uzaktan yakında alakam yoktur.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence genel olarak bir davranış bütünlüğüdür karizma..Bakışından tutunda,konuşmasın,yemek yemesine vs.vs.

1|2
    0|0
  • karizmatik ağır abilere denir.murat boz ve wesley alakasız olmuş

0|0
    0|1
  • Ben genelde soğukkanlı,ağır ve güçlü kişilikleri karizmatik buluyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...