İnsanların kendileri hakkında söylediklerine inanır mısınız?

Yeni tanıştığım kişilerde en dikkat ettiğim konudur bu.Kendini öve öve bitiremeyen,çok dobra,dürüst,güvenilir olduğunu söyleyen kişilerden bir adım uzak dururum.Hiç yanıltmadılar beni sağolsunlar:) Kendimi anlatmamı isteyen kişilere de tek cevabım vardır "zamanla tanırsın".Siz böyle kişilere inanır mısınız?

Gizlicim sen dürüstsün biliyoruz..

0|0
8|18

En İyi Kız Görüşü

• Aklıma bir söz geldi neom müsadenle yazıcam :D

"Bu devirde ne iyi var ne kötü onların hepsi bizim öğretmenlerimiz."

Ne inanırım, ne de inanmam.

Olumlu veya olumsuz ön yargım olmaz ta ki tanıyana kadar.

1|1
    0|1
    • ben de olumsuz bir ön yargı oluşturuyor.Yaşadıklarımdan sanırım:)

• yoooo herkes aynını diyor zaten dert etme :D

Erkekler Ne Diyor 18

• Zamanla herkesi tanirsin ya iyidir ya kötüdür.Kendini öven biriside daima.. bir adim önde oldugunu sanirken aslinda pek geridedir.

İnsanlar saklamak istedikleri birseyler oldugunda överler kendilerini cogu zaman..

Genelde böyle kisilere karsi gayet resmi ve mesafeli davraniyorum

1|0
    0|0
  • Kimse ayranım kara demez ya da herkes dünyaın kötüye gittiğini kabul eder ama kimse kendinin kötüye gittiğini kabul etmez. Genelde hep bu tarz oluyor insanlar. O yüzden ve onlara teşekkürler ki dostlar az ve değerliler.

1|0
    0|0
    • az olduklarından değerliler:) hoş geldin.

• Aslında anlaşıyoruz. Farkeden bir şey yok aslında. Hem değerliler, hem de azlar. :)) Sen de haklısın ben de.Sebebi bizde saklı. :))

• saklı kalsın:))

• İnsanların kendileri hakkında söylediklerine inanmam. Ama onların kendileri hakkında söyledikleri mutlaka bana bir fikir verir. Sizin örneğinizde olduğu gibi.

1|0
    0|0
  • reklam bazen gerçekten önemli

1|0
    0|0
    • özellikle ürün kalitesizse:)

• ee heralde yani send eolmayan birşeyi va rgibi gstermiceksin. Özelliklerinide belli ederken gözüne sokmayacaksın her işin bir ustalığı var. .tabiki herzaman anlatmak bir aryı olmaz ama. Belkid ebirdaha görüşemeyeceğin biri üzerinde denemektende zarar gelmez

• tamda şu son yazdıklarını diyordum aslında..

• Ben insanlara asla inanmamda,güvenmemde.Ne zaman güvenipte onlara inandıysam hep iki yüzlü,nankör,karaktersiz olduklarını gördüm.

1|0
    0|0
    • sağdan soldan bir darbe yiyor insan:) Yine de güvenmeye çalışıyorum ama bazıları haketmiyorlar..

• bunu yapabilmekte başarı doğru söylüyorsun kardeşim.

• Umarım karşına hep doğru güzel insanlar çıkar abla ve bu yazdıklarını söyleme gereği bırakmazlar snaa.

• ASDASda ağzıma geleni düşünmeden söyleyen bir yapım var.O yüzden yalnızım galiba.Başkalarının düşüncesini bakış açısı olarak görürüm ve ayrı bir boyut kazandırırım kendi düşüncelerime.

Kendimi anlatmam istenirse daha ben anlayamadım bir el at da anlayak derim.

1|0
    0|0
  • kişiden kişiye değişir ya bu. onyargi yapmayinn yani. hatunlar genelde sebepsizce kactiklari için erkek de telkin etmek durumuna dusmustur. ben de cok defa dedim durustum ve güvenebilirsin diye ama kimseye yalan da söylemedim. bu kişilikle alakali. lütfen insanla konuşup anlamadan böyle hatali onyargilara kapilmayin.

1|0
    0|0
    • maalesef öyle.

• Aslinda yalan söyleyip de buralarda birseyler elde edeceğini sananlarin bence GENETIK olarak bozukluklari var. Bu kişilikleri ne yansimis ve asla değişmez böyle tipler. DEFOLU URETIM mamulü bunlar.

• ben insan sarrafıyım, beni kimse kandıramaz, ayrıca çok açık sözlüyüm yeterince açık sözlüyüm, neysem oyum,

1|0
    0|1
  • şahsen ben dobra,dürüst,güvenilir biriyim ama benden uzak dursanız ne olur durmasanız ne olur zaten pek konuskan biri değilim asosyalin önde gideniyim çevrendeki insanlara sorsanız zaten 3 şekilde tanımlar beni en başta saf,sonra,mal,yada çok iyi kısacsı iyi insan olunca bunlar oluyorsun sende biraz fırlama gibisin bende özellikle fırlamalardan uzak durmaya çalışıyorum

1|0
    0|0
  • doğal kendi halinde olur dürüst birisi abarntmaz kendini övmez.

1|0
    0|0
  • eğer bir insan kendini övüyorsa şöyle iyiyim böyle iyiyim açıkçası bende güvenmem ama bunları söylerken kötü yanlarınıda söylüyorsa işler değişebilir

1|0
    0|0
  • Sana kendini nasıl tanımak istersen öyle anlatır ama sen yaşadıkça onun nasıl birisi olduğunu öğrenirsin.

1|0
    0|0
  • Ya samimiyet cok önemli bence , kibarlık falan hikaye insan kendini ve haddini biliyor ise sorun yoktur mesafeli ve saygılıysa güvenme ihtimali diğer kişilere göre biraz daha yüksek olmalı.

1|0
    0|0
  • Kendini öven insan mı olurmuş hiç

1|0
    0|0
  • Karşımdaki isterse hayatını anlatsın,ben onu tanımadığım sürece hiçbirşeyine inanmam

1|0
    0|0
  • kimsenin agzı kendisine kokmaz o yuzden uzak durmak lazım oylelerinden

1|0
    0|0
  • böyle biri kendini överken hep içimden suratına kusmak gelmiştir ama hiç yapamadım :(

1|0
    0|0
  • gördüğümü yargılarım, bazıları buna ön yargı diyo

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Belki gerçekten öyledir; belki de kendini farklı tanıtmaya çalışıyordur. Bu konuda pek kafa yormuyorum ama bende mesafeli dururum. Sürekli kendinden bahseden insanlar bir süre sonra çok sıkıyor. Adamın ederini anlıyorsun; daha da muhattap olmak gelmiyor içimden.

1|0
    0|0
  • Kişinin ben şöyle, ben böyleyim demesini dinlerim. Ki bence de kendini tanıtması benim için iyi olur. Dediklerine inanır mıyım? İnanmak zorunda olduğum için inanırım.

Daha sonrasında o dedikleriyle, davranışlarının uyuşup uyuşmadığına bakarım. Ki uyuşuyorsa zaten o kişi doğru bir insandır. Uyuşmuyorsa, hem yalan söyleyen bir insan olduğunu anlarım hemde dediklerinin tersi olan bir karaktere sahip olduğunu anlarım.

1|0
    0|0
    • Yaptığın aslında dürüst olabilme ihtimalini göz önünde tutmak.Ve mantıklısı bu.Ama bu kendini öve öve bitiremeyenlerin çoğunda gördüğüm şey anlattıklarından farklı çıktıkları.İstisnalar tabii ki vardır.Olacaktır..

• Evet istisnalar vardır.

• Ben aslinda öyle kisilere azıcık hayranım - çünkü kendinden eminler. Dedigin gibi ama yani kendini övenler dedikleri havada kalıyor da az boz

1|0
    0|0
  • artık bunu keşfeden tipler farklı şekillerde kendilerini öne çıkaran cümleler kurmakta.bunu da keşfettiğimden beri aslına bakarsan neocuğum; sözlere itibar etmiyorum.davranışsal olarak beni ikna etmeli.mesela kırk takla atarım diyorsa atacak.

1|0
    0|0
  • Genelde tersi çıkıyor.

Hiç inanmam.

1|0
    0|0
  • İnanırım, ilk başta herkese 100 puan.

1|0
    0|0
  • Sana katılıyorum. Kendi kendini öven, 'Ben bu kadar iyiyimdir, dürüstümdür!' diyenler genelde tam tersi çıkar ve zaten o şekilde kendini anlatması çok iticidir. Tabii ki inandırıcı gelmiyor, zamanla tanımak daha iyidir. Ayrıca kimin kiminle nasıl olduğu ya da diyalogları beni ilgilendirmez. Ben birinin sadece benimle olan diyaloglarına bakarım ve onu o şekilde değerlendiririm. Birilerinin bir şeyler demesini umursamam.

1|0
    0|0
    • kendin tanıyıp görmek istersin ben de öyleydim:))

• Kesinlikle öyle olsun isterim. Hem bir kerede kendimizi anlatıp neden bir şeyleri tüketelim? Yaşanmışlık daha iyidir. Zamanla, sindire sindire tanımak güzeldir :)

• kesinlikle katılıyorum canım:)

Yükleniyor...