Yaa farklı olsaydınız bambaşka biri

ya farklı olsaydınız çok zengin birinin evladı veya çok fakir birinin savaş olan kan gövdeyi götüren bir ülkenin vatandaşı ya da çetelerin kol gezdiği bir ülkenin vatandaşı hristiyan bir aile çocuğu veya yahudi veya budist veya karşı cins olsaydınız kızsanız erkek erkekseniz kız veya zenci olsaydınız ya da çok kısa boylu veya çok uzun çok şişman veya çok zayıf yüzüne bakılmicak biri veya güzellik abidesi peki bu insanlardan olumsuz olanlarının suçu ne ki dışlanmaktalar yaratılış dan gelen bir olaydan dolayı hiç düşündünüzmü sizde aslında dışladığınız bir gruba dahil olabilirdiniz ya farklı olsaydınız ?kahrolası önyargı duvarları lanet olası aşağılama duygusu neden hep savaş vahşet ve şiddet nedir bu kendini kanıtlama egoizmi artık değişmeli bu uğraşılmalı bu düşünceyi yıkmak için

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• bu ülkede bu düşünceyi yıkmak için kim uğraşır sence!

0|1
    0|0
    • bunu yazdığına göre sende bu düşünceyi yıkma amacındasın önemli olan mevcut değil amaç uğruna harcanan emektir az olsanda karınca misali safın belli olsun teşekkür ediyorum cevabın için

• haklısın tabi.. ne demek..

Kızlar Ne Diyor 2

• insanoğlu hertürlü memnuniyetsiz ve şikayetçi bu yüzden herkes bir tartışma bir kavga veya önyargı içinde buluyo kendini

0|1
    0|0
  • Farklı olmak başlı başına dışlanma sebebidir.Farklı olan korkutur.Korkulandan uzak durulur.Farklı olanı dışlamadım.Hayata renk kattığını düşündüm ama ben farklı olsaydım bu kadar önyargılı düşünceyi değiştiremezdim, mücadele etsen hangi biriyle başa çıkabilirsin ki.

Neydi o meşhur söz "Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…” (Albert Einstein)

Böyle bir durumda bilim adamı olup kolayı seçmek daha mantıklı:)

0|0
    0|0
    • ön yargıları kırmak zordur fakat imkansız değildir kıramasan bile o uğurda bişeyler yapmış olursun iyilik bulaşıcıdır en azından senin bir farklılığa hoşgörülü davrandığını gören biri bundan ders alabilir bence cevabın için teşekkürler bir espriyle bitirmek istiyorum kolayı seçme fantayı seç :D

• umut fakirin ekmeğidir diyor psikolojin için yapmam gereken bişey var mıdiyerek sözümü bitiriyorum saygılar sevgiler teşekkürler :D

• saygılar,sevgiler bizden:)

Erkekler Ne Diyor 1

• bunun çözümü basit ama bilen yok

0|1
    0|0
    • neymiş kardeşim ?

• sen onlara ne bakıyorsun.bireysel olarak uygulayıp çevrene elinden geldiğince bunu anlatabilirsin

• yapmaya çalışıyorum zaten ne kadar oluyosa artık

Yükleniyor...