Sizce hayat nedir hayatın tanımını yapın ya da bir sözle açıklayın

hayat nedir? nedir bu koşuşturmaca açıklayın bakalım iyi geceler

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• Hayat dediğin cenazene adam toplayabilmektir.

Not: Yukarıdaki cümle yaşlanıp yalnız ölme konusunu düşünürken akla gelmiştir.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• hayat verdiğin kararlardır, belki de veremediğin..

eti kemiği geçtim, maddeyi boşluğu geçtim..

hayat bilinçten ibarettir..

var olduğunu bile ispatlayamazsın.

sınavdır tasavvufa göre.. her gün, her an içinde bulunduğun bir sınav..

bir yoldur, başladığını farketmediğin, bittiğini de farketmeyeceğin bir yol..

belki de tek tesellisi bu yolu birlikte yürümek için birini bulma şansının verilmiş olmasıdır.

belki de bazıları yalnız yürür..

1|0
    0|0
  • Hayat; kendi isteğin ile gelmediğin bir dünyadan kendi isteğin dışında gitmen arası geçen zamandır.

0|0
    0|0
  • hayat; babanın annene çakıp 9 ay sonra anneciğinin seni cortlaması ile başlar.

eğer türkiye standartlarında yaşıyorsan ortalama 70 senelik hayatının 17 yılı tamamen ailenle geçer. 4 yıl üniversite okursun bu dönem hayatının en güzel yıllarıdır ''hayat beni yoruyorsun'' demeyeceğin yıllardır yani . etti 21 kaldı 49.

''nedir bu koşturmaca?'' diyecek aşamaya gelmedin henüz.

okul biter ailenin yanına döner ve 2 yıl iş aramaya başlarsın (özel ya da kpss falan), bu dönemde de beleş yaşarsın.

eder 23 kalır 47. bakarlar senden bir cacık olmayacak baban homurdanmaya başlar evde kaldın diye.

patara kütere evlendirilirsin yaşın olur 24, kalır 46. evlilik heyecanı sana yine dedirtmez ''hayat beni yoruyorsun'' diye.

bu sefer babanla annen arasında olayın aynısı seninle kocan arasında geçer, 9 ay sonra sen cortlatırsın. 25 olursun, 45 kalır.

kalan 45 yıllık hayatında hergün 8 saat uyuyorsun kalıyor 16 saat. kocama yemek yapayım, çocukla ilgileneyim, makyaj yapayım, tuvalete gideyim, evime çeki-düzen vereyim, tv izleyeyim, internete gireyim, akşam kocamla sevişeyim derken 16 saat sana yetmez bile.

şimdi sen hangi ara fırsat buldun da hayatın anlamını sorguladın onu anlamadım ben.

0|0
    1|0
  • zamanın birinde hindistanda bir bilgine bana insanı hayatı anlat demiş kralın birisi adam günlerce aylarca yazmış onlarca cilt sonra kral demişki ben bunu okuyamam kısalt özet çıkar adam hepsini 10 cilt e toparlamış kral yine buda uzun daha kısa anlat demiş adam da demiş ki doğdular yaşadılar ve öldüler.

0|0
    0|0
  • sikiş şarap sigara sarma meyve tandır televizyonun içine rdx koyup patlatma bol bol sabun yapma sikiş şarap sigara şarap sikiş sigara+şarap/skş kimyasallar atomlar moleküller reaksiyonlar sulu kaygan delik bol bol sikiş bol bol şarap bol bol sigara .

0|0
    0|0
  • hayat bana göre bilgisayar oyunudur

basit olunca sıkıcı ,zor olunca yorucu ama zevkli

içinde bide sevgi olmasa ?

0|0
    0|0
  • Sonsuz olasılıklarla dolu, hakkında hemen hemen hiç bir şey bilmediğimiz bir olgudur. Çakalların ceplerini doldurma namına, beyinsizleri olmayan bir yere gitmenin hayalleriyle koşturuyorlar.

0|0
    0|0
  • hayat üç nokta yanyana. ve sonundada ünlem dir.

0|0
    0|0
  • hayat başkasını kendi yerine koyduğunda ne kadar pislik bir herif olduğunu bir başkasının gözünden görmektir...

0|0
    0|0
  • Hayat ölümün karısıdır

0_0

0|0
    0|0
  • hayat bir egitici bir okuldur

0|0
    0|0
  • Ağlayarak doğar, yakınarak yaşar, düş kırıklığı içinde ölürüz...işte hayat budur

0|0
    0|0
  • bence hayat 3 seyden ıbaret

vosvosum,sevdığım ınsanlar,ışım

0|0
    0|0
  • Acısı tatlısı,hüznü sevinci,iyisi kötüsüyle başlı başına mücadeledir.

0|0
    0|0
  • Yolculuktur

0|0
    0|0
  • hayallerin için çaba sarfetmektir

0|0
    0|0
  • Sınav dır ..

0|0
    0|0
  • herkesin kendi yasaminda bas rol oynadigi boktan bir filmdir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayat biz planlar yaparken basimiza gelen seydir demisler.

0|0
    0|0
  • hayat, tek kişilik mücadele sanatıdır.

0|0
    0|0
  • Hayat nefes alirken kalbinin bazen durdugunu hissetmektir yetersiz kalmaktir yetememektir bazen de fzl gelmektir birilerine... Bazen calismaktir paranin hesabini bilmemektir :) bazen de asik oldugun insanin ta kendisidir hayat... Bazilarimiz varlik ici de delirirlen bazilarimizin yokluk icinde akillanmasidir... Bazilarimiz rahat uyurken bazilarimizin sabahi gorememe telasidir... Bazilarimiz tokken bazilarimizin acliktan olememesidir... Bi butun olmayi ogrenemektir bnc

0|0
    0|0
  • hayat büyük bir imtihan ve sınavdır

0|0
    0|0
Yükleniyor...