Ateistler, yaratıcının var olduğuna inanmıyorsunuz ya

Ateistler, yaratıcının var olduğuna inanmıyorsunuz ya, peki kıyametin kopacağına dünya hayatının son bulacağına inanıyor musunuz? İnanan varsa neden inandığını yazabilir mi?

• Hayır inanmıyorum
    A seç
  • İnanıyorum çünkü..........
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
28

En İyi Erkek Görüşü

• İki farklı konudur.

Yaratıcıya inanmayan insan kıyameti kabul eder.

Dünyanın yok olacağını ateistler bilir zaten.

Bunu Kutsal kitaplardan değil, bilim ile matematik ile bilir.

Dünya genişliyor ve bu genişleme bir kaç ihtimale gebe.

En kabul gören seçenekler;

Ya dünya sonsuza kadar genişleyecek ya da bir noktadan sonra geri kapanacak.

Sonsuza kadar genişlemesi sonucunda oluşacak duruma donma teorisi denir.

Google'da aratarak ne olduğunu detaylıca okuyabilirsin.

Diğer ihtimal ise bir noktadan sonra genişleme bitecek ve eski haline kapanma başlayacak görüşüdür.

Ama her koşulda evrende ölecektir.

Hiç bir ciddi bilimsel teori evrenin ölümsüz olduğunu savunmaz.

Ateist konusu farklıdır.

Yaratıcıya inanmamak başka bir konudur.

Ateist değilim ancak Ateistler olmasa dünya dindarlara kalsa 2000 sene önceki teknolojiye yeni ulaşmış olurduk, haklarını teslim etmek gerekir :)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• A: Hayır inanmıyorum

Ateistim.

0|0
    0|0
  • Hepsi müslüman doğdu. Özentiliğine ateist oldular.

Boşver sormaya degmiyor.

1|0
    1|2
    • bende Müslüman doğdum deist oldum, sadece merak ettim

• Hadi canım, Hristiyanlar nerden çıktı peki? Onlarda mı önceden müslümandı :D

• Herkes ateist dogar, sonra musluman ya da hristiyan olur desek de ayni mantik degil mi? Herkes musluman doguyorsa Hindistan'da da, Brezilya'da da, Hollanda'da da cok sayida musluman olmasini bekleriz degil mi? Bu devirde herkes herseyden haberdar, acar interneti bakar hangi dinler var diye. Ama bak sen su ise kimse imana gelmiyor! :D

Erkekler Ne Diyor 7

• Herşeyden önce teistlerin, "yaratıcının var olduğu" iddasına inanmıyoruz. İkisi ayrı şeyler.

Dinlerde bahsedildiği şekliyle bir kıyametin olacağına inanmıyorum doğal olarak. Dünya hayatının sona ereceğini de zaten biliyoruz. Ölüyoruz olm sonuçta :D

2|0
    1|0
  • Bir ateist kiyametin kopacagina inanmaz ki, dunyanin sonunun gelecegine inanir. Ilki Tanri'nin eylemidir ama ikincisi zaten bir bakima fizik kanunudur. Ayni sekilde dunya hayatinin sona ermesini dusunmek de inanc-yuklu bir ifadedir ('dunya' hayati deniyor, olumden sonra hayat varmis gibi). Yani sordugun soru yanli duruyor ve o yuzden bu sorularin cevabi ateist icin hayir olacaktir (cunku sorularina evet diyebilmek icin inaniyor olman gerekir). Ama sorulari yansiz sorarsan evet olacaktir. Ornegin: Dunya birgun yok olacak mi? Birgun olecek miyiz? Eh yani, tabiki.

0|1
    0|0
    • bedenin ölmesinden bahsetmiyorum, bütün dünya hayatının bitmesinden bahsediyorum

• ben de onu diyorum ya zaten. dunya birgun yok olacak mi diye. ;-)

• Arkadaşım adam bu dediklerine inansa zaten ateist olmaz...

0|1
    0|0
    • günde 5 vakit namaz kılıp teist olduğunu iddia eden insanlar var

• bunu en güzeli Google amcaya sor sen ... ama bildiğim kadarıyla Budistler ve Hindular gibi çok tanrılı dinlere inananlarda teist oluyor...

• Musluman da teisttir zaten. :)

• Din ve mantık kelimelerinden başka birbiriyle çelişkili başka kelime yok :)

Dünyanın sonunu insanlar getiriyor bir başkası değil.

0|1
    0|0
    • o dinlerde de öyle belirtiliyor, ateist misin?

• Dinlerde belirtilen bir sürü saçmalık var kaldı ki bu kıyametin kopma sonucuna dinlerden varılamaz.

• Saçmalamışsın tanrıya inanmayan kıyamete neden inansın ilahi bir güç yoksa kıyameti kim koparacak yaşın mı küçük

0|1
    0|1
  • Kıyamet kopacak evet ama ilahi bir kuvvet tarafından değil. Günden güne dünyanın içine ederek kendi kıyametimizi hazırlıyoruz zaten.

0|1
    0|0
  • lan yeter artık kıyamet gelsede kopsak dasfsdafdsf :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...