Aynaya baktığınızda gördüğünüz gerçekden siz misiniz?

toplum,mahalle,aile baskısı gibi nedenlerle aslında olmadığımız kişiliklere bürünmek zorundamı bırakılıyoruz?siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

0|0
18|8

En İyi Kız Görüşü

• Dertli olduğum bir konuya parmak bastın. Herkesin birşeyleri olupta kendim olamamaktan acayip yoruldum ben. Babamın akıllı kızı, abimin namuslu aklı başında kardeşi, anamın ev işlerinde yardımcı hizmetçisi. Bugüne kadar herkesin birşeyleri olmayı çok rahat başarmış olan ben, bütün bunlara rağmen çevremde yadırganıyorum. Neden ? Çünkü mini etek giyiyorum, çünkü tayt giyiyorum. Ve usandım. Herkesin bana, benim tercihim olmayan sıfatları vermesinden, mecburiyetten yada alışkanlıktan dolayı o sıfatları üzerime göre kesip biçip oturtup taşımaktan, ama bu esnada kendimi kaybetmekten ve sonra bulamamaktan yoruldum...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• aynaya baktığımda kendi yüzümü görebiliyorum maskem yok..

kimseye iki yüzlü davranmayacak kadar sadık ruhluyum..

bütün fotoğraflara aynalara tebessüm edebiliyorum ruhum neşeli..

biliyorum kii yüzüme her baktığımda rahmetle andığım ölülerimde var beni böyle yüreğine içine sokacak dostlarımda..

komutlar bende eller yukarı hayat!

ben seni sevdiğim kadar yaşıyorum.. yaşadığım kadar sevmiyorum..

0|1
    0|0
  • aynaya baktığımda kendimin yarısını göremiyorum kişiliğim baskılanıyor gibi hissediyorum.olmadığım birisi gibi görünmeyi istemiyorum ama olan yanlarımı da insanlar gizlemek zorunda kalabiliyorum.

0|1
    0|0
  • Kendimi görmekten sıkıldım evet

0|1
    0|0
  • Kendimle bir sorunum yoksa gerçekten benimdir.

0|2
    0|0
  • Toplum baskisi benim hayat felsefeme ters. Bu hayatta kendim ve ailem için yasarim. Aynaya baktigimda da kendimle gurur duyarim... Cunku Allah'a sukur kendi karakterim disina çikmadim.

Kendi karakteri disina çikanlarda yasamlari boyunca ezilmis insanlardir..

0|1
    0|0
  • vallaha ahir omurumde bu tip kasmalara gerek olmadigi noktasina gelmis bulunuyorum

0|2
    0|0
  • Değilim.

0|1
    0|0
  • Aynadaki yüzünün karşılıgı benim.

0|1
    0|0
  • hmm gerçekten ben değilim aynadaki.maalesef birçok kişiliklere bürünmek zorunda kalıyoruz zaman zaman

0|1
    0|0
  • kımseyı takmıyorum ıcımden nasıl gelıyorsa o sekılde davranıyorum bu yuzden cok kınanıyorum ama olsun ben mutluyum :)

0|1
    0|0
  • valla zeka yaşım muhtemelen 13-15 arası bişey oldğndan milleti pek salladığım yok. büyük-küçük,ast-üst tanımam zamanında çok işten atıldım,sülalede çok cıngar çıkardım

0|1
    0|0
  • benim bennnnn :)

0|1
    0|0
  • Benim ben

0|1
    0|0
  • olduğum gibiyim..

0|1
    0|0
  • hayır ben dglm sankı baska bırı var.bugunlerde oyle hıssedıyorum

0|1
    0|0
  • sanırım bazan olmadığım kişi olmak zorunda kalıyorum

0|1
    0|0
  • maskelerime alıştım hakan abi. kendime bile şahane rol kesebiliyorum.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben gibiyim ama çaktırmıyorum.

0|1
    0|0
  • Ben benim

0|1
    0|0
  • bazen ben oluyorum bazen başkası sinirlendigimde ben bile kendimi tanıyamıyorum :D

0|1
    0|0
  • başka kimliklere bürünme sebebimizin korku ya da baskı oldugunu sanmıyorum...

ya özenti ya da havada kalmış kişiliği oturtacak yer arayışı buna sebep gibi sanki

0|1
    0|0
  • toplumun içinde kendime ait bir topluluğum var

0|1
    0|0
  • bazen arkamda duran yatağı, elbise dolabınıda gördüğüm oluyor.

0|1
    0|0
  • ben değilim :(

0|1
    0|0
  • Ben mümkün olduğunca o baskının dışında yaşamaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...