Hiç bir canlının hayatını kurtardınız mı?

Benim çocuklugum hayvanlarla geçti.

Mesela bir keresinde beyaz bir güvercini kedinin agzından almıştım.

7 yaşındayken arkadaşlar bir şişe dolusu çekirge yakalayıp agzını kapatıp suya bırakmıştı onlar gidince çekirgeleri geri salmıştım.

Sizin de var mı böyle hoş anılarınız.

0|0
20|13

En İyi Kız Görüşü

• Lise 2 nin yazıydı.

Staja gidip geliyordum. Gene bir sabah staj yerime gitmek için her zaman geçtiğim parkın içinden geçiyordum. Kocaman bir havuz vardı parkın içinde.

İnsanlar toplanmıştı havuzun başına. Ne olduğunu merak ettim gittim yanlarına. Bir köpek havuza düşmüş ve çıkmaya çalışıyordu ama çıkamıyordu. İnsanlar dal uzatıyordu tutunsun diye ama hayvan tutunamıyordu. Kafayı yiyeceğimi sandım üzüntüden.

Deli gibi titriyordu yavrucağım. Saat sabahın 7 siydi ve 7 buçukta benim staj yerinde olmam gerekiyordu. Ama bırakamadım onu o halde.

Birileri yardım için bir yeri aradılar. Yarım saat boyunca devam etti bu bekleyiş. Kimse gelmedi ve herkes yavaş yavaş dağılmaya başladı. Tek başıma kaldım hayvanın yanında. Ama bırakıp gidemedim o halde. Havuzun diğer köşesine doğru yüzdü bende onu takip ettim. Baktım olacağı yok bıraktım çantamı kenara havuza iyice uzandım.

Sonrasında hatırladığım ağlaya ağlaya hayvana yalvarıyordum gelsin bana doğru diye. En sonunda yakaladım kucakladım onu çıkardım suyun içinden. Çok ağırdı. Bildiğiniz büyük sokak köpeği..

Tam o sırada yardım için adamlar geldi aletlerde. Tabi çok geç kalmışlardı.

Adamın biri "Allah razı olsun kızım senden" demişti.

O günü asla unutamam...

6|4
    0|0
    • Böyle insanların olması beni çok mutlu ediyor çok :)

• ıyılık melegımız varmısta haberımızz yokmuş nolddu pekı staj?

• Geç gittim. Olayı anlattım. Bir şey olmadı

Kızlar Ne Diyor 19

• Geçtiğimiz yaz Ayvalık'ta yat bir kayalık bölgeye demir attı yüzüyorduk. Yaşlı bir amca kayalıklara doğru yüzmüş ama nefesi tıkanmış yata geri dönememiş. Kızım yardım et dedi sesi de çıkmıyordu panikten. Amcayı yüzerek yata yakın bir yere kadar getirmeyi başardım sonra can simidi atıp çektiler zaten. Kayalıklara doğru yüzen ikinci kişiydim. Biri de o amcaydı sanırım ben olmasam kötü olacaktı :/

1|1
    0|1
  • Sene 2010.Tekirdağ'a gittik.Kumbağ beldesindeyiz.O sıralar aşkımla kavgalıyım,boşluktayım.Girişe bak tam söyleşi girişi.Her neyse...Bir çocuktan hoşlanıyorum ama o benden 5 yaş büyüktü.Tabi daha bir havalı.Bir ara yakınlık kurduk ama o yengeç buluyor yosunların arasından,bir kutuya hapsediyor.Minik yengeçler bulmuş pet bardağa koymuştu.O görmeden aldım attım denize.Nasıl kızdı,deliye döndü.İki hafta boyunca göz hapsine tuttu pis!Neyse sonra ben gittim ordan...Ne bekliyordunuz mutlu son falan mı? :D

0|0
    0|1
  • kedim 4-5 günde bir yakaladığı serçeleri eve getirip oynuyodu. Hepsini veterinere götürüp iyileştirdikten sonra bıraktım geri. Sokakta çocukların dövdüğü bir köpeği sahiplenmiştim vs..

1|1
    0|0
  • Yolun ortasından bir sürü yavru kedi toplayıp bahçelere yerleştirip sütünü peynirini vermiştim.Onun dışında yaralı bir güvercin buldum bir kere yerde uçarmıyordu.Veterinere götürdüm tedavi ettiler. İlacınıda aldım eve götürüyordum ama ilacın etkisinden çıkamadı sanırım eve gitmeden hayatını kaybetti çok ağlamıştım

1|0
    0|1
  • Çiftleşen uçuç böceklerini ayırdım

dişiyi sömürüyordu

0|0
    0|0
  • Yavru bir kedi yaraliydi onu veterinere götürmüştüm ilaçlar verdi o iyilesene kadar ona bakmistim :)

0|1
    0|0
  • Sülük balığı tutup ameliyat yapmıştım. Misinayla yengeci çekerken kayaların arasında sıkışmasına sebep olmuştum. İşte benim küçüklüğümde böyle anılar :DDD

0|0
    0|0
  • Hic kurtaramadim tam tersine acliktan bir kaplumbagam oldu o gun bugundur aklima geldikce icim yaniyor :-(

0|0
    0|0
  • bir cırcır böceğine ip bağlayıp oynamıştım. küçüklüğümden beri böceklerden nefret ettiğim için gördüğüm yerde ezerim. bir keresinde masada mı ne birazcık su vardı dökülmüştü üstüne sinek düşmüştü kurtulmaya çalışıyodu bende sudan çıkardım üfleyerek kuruttum uçtu gitti.. ha bir de kaldırımda yemini taşıyan karınca görmüştüm ezmedim :) hatta kendimle karşılaştırıp kalıbımdan utandım hayat mücadelesini görünce. bu da böyle bir anımdır..

0|0
    0|0
  • Köy yolunda yol ortasındaki kaplumbağ'yı karşıya geçirmişliğim var :D Balık dolu kovayı suya dökmüşlüğümde var ama balıkların çoğu zaten ölüymüş :D boşa gitti balıklar :D akşamada balık yediydik bide :D

0|0
    1|0
  • var bir karınca vardı su geliyordu su bunu bogacaktı bende suyu engelleyip farklı bir yöne gitmesini sağladım. yuva kurtuldu yani en iyi cevap istiyorum. bir de bir arıyı kurtarmıştım

0|0
    0|0
  • muhabbet kuşumu kedimin ağzından kurtardım ama fazla yaşamadı

0|0
    0|0
  • bugün balkonun kapısını kapatırken sinek gördüm sıkışmasın

diye kış kışladım .

0|0
    0|0
  • Eski sevgilim sayılıyor mu? :(

1|1
    0|0
  • ne münasebet.

0|0
    0|0
  • Kedi kargayı olduruyordu bende kurtardım sonra karga pesimi bırakmadı

0|0
    0|0
  • balığım ölmek üzere ve ben birşey yapamıyorum :(

0|0
    0|0
    • Fanusta mı?

Not:2 akvaryumum var.

• bu dediklerinin hepsini yaptımki :(

hayvan cağızlar iyileşemedi

• Ya dedigim gibi yap hepsini.

Ben boşuna balıgımın yavrusunun yavrusunun yavrusunu büyütmedim :)

• evet bır hayvanın hayatını kurtardım :D

0|0
    1|0
  • evet kurtardım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kedi kurtarmıştım araba çarpmıştı vetenire götürmüştüm hemen ama malesef gözünün teki görmüyordu :/

Güvercinimi kurtarmıştım kedilerden.

0|0
    0|0
  • 1981 yılında zehirle et yemiş olan beyaz 1 köpeğe sarımsaklı yoğurt yedirdikten sonra yarım saate yakın arka ayaklarından sallayarak hayvanın ölmesine engel olmuştum. Yine 1982 yılında Manavgat Sorgunda denizde boğulan 5 yaşındaki 1 çocuğa suni tyenefüs yaparak ve başaşağı sallayarak onun hayata dönmesine vesile olmuştum.

0|0
    0|0
  • neyi sevdiysem kaybettim , bir kuşumuz vardı yumurta ters dönmüş içinde veterinere götürdük fazla yaşmaz dedi, yap ameliyat kaç liraysa verelim yok techizatı yok pzevengin 2 köpek maması 4 vitaminle dükkan açmış gçmişini skim böyle zihniyetin ,sabaha kadar uyumadım gözümün önünde can çekişiyo hayvan

0|0
    0|0
  • pek çok kez kurtardım.yavru kedileri yol ortasından köpekleri filan.milletin elinde sopalar yılan öldürmeye çalışmalar filan...her sene başıma sıkça gelir.

0|0
    0|0
  • Evin pısırık kedisini ördek yavrusunun gagasından kurthjsak tamam sayılmaz bu

0|0
    0|0
  • Yok kurtarmadım ama çok can aldım :D

0|0
    1|0
  • cok pıs hayırsızımdır ben abı

0|0
    0|0
  • Çekirgeyi salman hoş bir şeyde güvercini kedinin ağzından alman kötü olmuş o kediye yazık değil mi ? yani almışsın ağzından kedinin güvercine iyi etmişssinde ne bileyim bari yiyecek bir şey verseydin kediye :/

0|0
    0|0
  • Geçen gün köşeye bir Sivrisinek sıkıştırdım. Ama vuramadm. Çünkü artık benim Kanımı Taşıyodu. Bana baba dedi.Sarıldım Ağladım

Kurtarmış Oldum Değilmi :D :D

0|0
    0|0
  • küçükken 8 9 yaşlarında karşıdan karşıya kaplumbağayı geçirmiştim

0|0
    0|0
  • Karıncanın tekini boğulmaktan kurtardım

0|0
    0|0
  • bir AT 'ın hayatını kurtardım, ip boynuna dolanmıştı ..çırpınıyordu, azrailden önce yetiştim..

0|0
    0|0
  • davşanımı kediden kurtarmıştım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...