Bu şekilde olan kul hakkını Allah nasıl affeder?

Ben önceden biyerde çalışıyodum çıktım ordan tam derine inmiycem anlatırken patronun parasını aldım az bir parada değil. Normalde hayatta böyle bişey yapmam ama paraszlık yüzünden insan herşeyi yapıyo :( 8 saatten fazla çalıştığım için bayram tatillerim olmadığı için o para benim hakkım diye düşünerek içimi rahatladıyodum. Ama çok pişmanım. Biliyorum kul hakkı anca kula aldığını ödeyerek geçer. Ama benim okdr parayı ödemem imkansızın imkansızı. Ve patronunda haberi yok helalleştik ama haberi yok.. Ne yapmam gerekiyo Allahın beni affetmesi için duayla olmaz çünkü kul hakkı bu o parayı ödemekten başka bir yol yok mu:( çnkü ödemem imkansız :(

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• madem ödemen imkansiz neden aldin? Yani biraz garip bir durum sonucta bu adam sana calistigin zamanin parasini ödemedimi?

Calistigin anlastigin hak ettigini kadar alip birde hak etmedigini aliyorsan bu kul hakkina girer.Gidip dürüstce durumu ona izah et borcunu ödeyene kadar tekrar calis.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• boşuna kendini kandırmana gerek yok, ya parayı ödeyeceksin, ya da patronuna konuyu ve neden yaptığını anlatıp helallık isteyeceksin, başka çözümü yok bunun

0|0
    0|0
  • Allah kul hakkını affetmiyor.bana kul hakkıyla gelme diyor ya da ben böyle biliyorum

0|0
    0|0
  • denkleştşrebidiğin kadr parayı denkleştirve adam götür geri kalanı içni ücretsiz çalışarak ödeyeblirisn. hala kafan karışık ise diyanetin fetva hattını araya ya da mesaj yaz en doğru cevabı alablirsin.

0|0
    0|0
  • Ödemen imkansız olan parayı nasıl harcadın

0|0
    0|0
    • İşte 8 saatten fazla çalştığım için benm hakkım diyerek harcadım :(

• Ya öyle demiyorum yani ödemeyemeyeceğim kadar fazla dediğin parayı nereye harcadın

• eliniz bollaştığında o para miktarıyla bir hayır yapıp tövbe edin. başka seçenek görünmüyor. ya da hesabına falan havale edin.

0|0
    0|0
  • Patronunu bulup olayı anlatıp helallık istemelisin tek çözüm budur hanımefendi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...