Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen arkadaşların yorumunu bekliyorum.

arkadaşlar 30 yaşındayım haftanın 3 akşamı spor salonuna gidiyorum bu çoğu hafta 4 akşam oluyor. bunun dışında evde tanesi 15 kg'dan 2 dumble'ım var boş zamanlarımda çeşitli hareketler yapıyorum. Aslında sık sık spor da yapıyorum ve atletik bir vücut var temelde ancak kasların daha parçalı ve iri durmasını istiyorum. Doğal beslenmeye çalışıyorum, alkol ve sigara yok. protein ilaçları falan kullanmak istemiyorum. Kendi vücut ağırlığımla şnav ve mekik de çekiyorum. Özellikle karın kası ve adonisleri yaza kadar çıkarmak istiyorum, nasıl çalışmalıyım? Özellik kısa sürede bir sistemde çalışarak bu kas gruplarını çıkaranlar var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• 3-4 Gün gitmen normal.Sana tavsiyem off olduğun günlede vücudunu yormamaya bak dinlendirmeye çalış.Adonis de çıkarmak istiyorsun bunun için salona gitmediğin günlerde veya salona giderek cardio yapmanı tavsiye ederim.Ama kasları eritmemek için amino asit veya bcaa ve gluramin içeren protein tozlarından kullanman faydalı olacaktır.Parçalı kas grubu istiyorsan daha çok bulk döneminden sonra yane bulk dediğim vücudu şişirmek yemeklere abanmak vs. bulk döneminden sonra definasyona geçilir bu definasyonda kasları parçalamak ve çizmek içindir.Definasyon çok set ve tekrar yapılır hafif kiloda.Ben şuanda Alman hacim programını uyguluyorum.Hem vücut yağını azaltıyorum hem kas kütlesini artırıyorum.Bu Alman hacim programı definasyon gibi gözüke bilir ama baya faydalı benim için.Bunu uygulamanı tavsiye edebilirim sana.

0|0
    0|0
    • dostum ayrıntılı cevabın için teşekkür ederim, ben uzun yıllar önce bu sporu yapmıştım, üniversite yıllarında. tabii o zaman daha fazla zaman harcayabiliyordum, şimdi çalışma yaşamında gerçekten fazla vakit bulamıyorum. Bulk dönemi dediğini tam olarak anlayamadım. Definasyon dönemi için protein tozu kullanmadan bir çalışma olanağı yok mudur? çünkü açıkçası olası bir programı aksatma durumunda o tozun bana zararı olmasını istemiyorum. Bir de kasları yakma ihtimali nasıl olur? Yani nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

• Herkesin genetiği aynı olmadığından dolayı her antrenman herkese uymaz profesyonel bir yardım almalısın bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kollarını cok zorlamamalısın sonucta koldaki kas diğer kas gruplarına göre ufak bir kas grubu büyütmek isterken yakıp kücüktebilirsin buna dikkat et kaslarını en fazla 1 gün dinlendir ard arda gelen günler aynı hareketleri sakın yapma en fazla 1 gün kasları dinlendir ve 3 günden fazla spor yapmadan zaman gecirme . Kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • yani bu durumda sık sık salona git diyorsun yani her akşam, salon zaten pazar kapalı sadece. Peki sosyal yaşamı nasıl yapacağız? :) yani insan bir sinema konser de görmek ister sonuçta eş dostla. aslında 1 ay oldu ve vücut bir şekile girdi, ama hani o çizgi çizgi olur ya göğüs karın falan daha o noktaya gelemedik, sanırım biraz daha var değil mi?

• Abi zaten salona gidiyomussun bir kere ewde calısmana gerek yok kasların dinlenmesi lazım ! Biricincisi bulk dönemine gir iyi beslen sonra pramit şeklinde calıs hafifden agır' a dogru bu kaslarının büyümesine yardımcı olacaktır 2 yumurta cok ye :) ve sakın stres yapma zamana bırak aynaya bakma

0|0
    0|0
    • 2 yumurta ye derken her sabah mı? evde çalışmanın zararı mı olur?

• abi hem salon hem evde yaparsan kaslarda direnç kalmaz yumurta cok ye abi 2 tane beyaz 2 tane sarısını

• anladım o zaman evde çalışmayı kesmeliyim. yumurtaya da dikkat edeceğim, sağol.

• yemeğine dikkat et bazı yemekler var onlardan uzak dur . yağlarından kurtul .. ne kadar azda olsa kurtulmaya çaliş .uyguladiğin programin yani sıra haftada 1-2 defa koşu yap . istediğin sonuçlari elde edecen .

0|0
    0|0
    • koşuyu da spor salonunda mı yapmalıyım sence? yani bir günü mesela kardiyoya mı ayırmalıyım? yemeklere dikkat et derken açabilir misin?

• bu dediğin gibi yapmana gerek yok .. özelliklede güzel bir şehirde yaşiyorsan haftanın 1-2 gününü 1 saatini ayır ve uygun biyerde açik havada koş .. o daha sağlam ve daha iyi .

yediğin yemeğe dikkat et .. başta gelen ekmek kesinlikle yeme . pilav .. hamurdan yapilan herşey .. pasta.. vs. şeker ve tatli yiyecekler.

• Proteinsiz cok zor yemene cok cok dikkat etmelisin gelismen icin kilonun x2 kati protein değerini yeklaman lazm yag tuz sekeri simdiden kesmeye basla..bu buyumen icin parcalmayida son iki ay fazla set ve tekrar olarak yapmalisin

0|0
    0|0
    • yağ tuz şeker çok çok azalttım. Tabi dışarıda öğle yemeğinde yediklerimi bilmiyorum, lokantada yiyorum ama ekmek hiç yemiyorum desem yeri, sabah kahvaltda süt peynir corn flakes falan götürüyorum. Sen ekstra protein aldın mı hiç? zararı var mı?

• %30 antreman %70 beslenme yapilan bir spor bu yediklerine diklat etmessen yaramazlar hicbirseye protein takviyesi alabilirsin faydasini gorursun beslenmeni dev ettirmemek sartiyla

• anlıyorum. en önemli kısmı beslenme o zaman. protein nasıl kullanılıyor bilgin var mı? birde ben masabaşı çalışanıyım bütün günüm oturarak geçiyor. yine de hareket ediyorum fırsat buldukça ama sanki protein alsam zararı olacakmış gibi geliyor sence?

Yükleniyor...