Hiç ideal bir futbol sahasında 90 dk oynadınızmı?

Hiç ideal bir futbol sahasında 90 dk oynadınızmı? Televizyon karşısında atıp tutmaya benziyor mu futbolculuk?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• ideal derken nedemek istedin anlamadım ama halı saha da çok oynadım evet .

0|0
    0|0
    • çim ve ölçü olarak uefa kurallarına uygun. yani amatör ve profesyonel liglerde oynanan sahalar.büyük saha kısaca :D

• uluslararası 100m diye biliyorum benm oynadığım yer 80 90 m çok fark olcağını sanmıyorum

• anladım sanada :D

Kızlar Ne Diyor 1

• Umarım ileride oynarım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 90 dk değil 60 dk oynamıştım stoper oynamıştım bide hatam yüzünden gol yemiştik ama biz futbolcu değiliz ki onlara işleri çok zor diye üzülelim nasıl ki dünyanın en iyi takımındaki oyuncular sahada şov yağıyorsa bizde onu istiyoruz yapanları gördükten sorna bizimkilerinde yapmasını istiyoruz

0|0
    0|0
  • Fakülte maçları oynanıyordu büyük sahada bende girdim sağ bek oynamayı seviyorum dedim benide sağ beke koydular ama kondisyonum büyük saha için yeterli değil tabi. Birkaç bindirme yaptım yarım saat sonra orta sahayı geçmeme kararı aldım yorgunluktan. Devrede dinlenince ikinci yarının başında yine bir kaç tane bindirme yapmıştım maçın sonuna doğru pilim tamamen bitmişti defanstan topu uzaklaştırmak isterken ayağımda güç kalmadığı için topu yeterince uzaklaştıramıyordum :)

0|0
    0|0
    • amatörde oynasan birde varya :D karşında kondisyonlu bir takım oldumu varya topa vuracak gücün kalmıyor :D sırf ofsayt çizgisini bozmayım diye stoper oynamama rağmen defansın 10 metre önünde oynuyordum ilk maçlarımda :D alıştık ama ya tecrübe işi futbol saha kenarından çok farklı

• Doğrudur ilk defa oynadığımda bende anlamıştım zorluğunu maçlarda topla beraber uzun bir koşu yapıp sonra zayıf şut çeken futbolcular olduğu zaman kızmıyorum artık anlıyorum çünkü o kadar koşudan sonra ayaklar yorulduğu için zayıf şut attığını :) Ama dediğin doğru alışıyorsun 4 maça çıkmıştık biz 3 ve 4'üncü maçta kendimi daha rahat hissetmiştim yorgunluk açısından.

• Antreman yaparsan bu oldukça mümkün, basketbol maçları 40 dakika(Avrupa'da)-48 dakika(NBA'de) olmasına rağmen ve 30-35 dakika boyunca oynamanıza rağmen futbol maçındaki bir oyuncudan daha fazla efor sarfediyorsunuz, yıllarımı basketbola vermiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki evet oynanır.

0|0
    0|0
  • 5-6 sene önce hemen her hafta oynuyorduk.

yorucu oluyor ama çok çok abartılacak bir şey değil.

kaldı ki her gün antreman yapıp milyonlar kazanan biri için hiç sorun olmaz.

0|1
    0|0
  • halısahada oynuyoruz bokscu olduğum için sürekli ip atlama falan nefes yetmesine yetiyor ama kaslı olduğu için ağırım ondan fazla hızlı değilim genelde drogba tarzı oynarım ilerde fizik gücüne dayalı hava topları falan

0|0
    0|0

• Fiziksel durumun iyiyse çokta zor birşey değil ama enerjini tasarruflu harcayacaksın her defasında %100 koşarsan 90 dkyı çıkaramazsın ben haftada 1 kere oynuyorum

0|0
    0|0
    • stadyumlarda bende oynadım , en başta zeytinburnu stadyumu ama soran uefa standartları diyo :D

• Zaten aynı oluyor ölçüleri pek bir fark olmuyor ali samiyen falan olmasına gerek yok normal bir amatör maçın oynandığı saha. ama bahsettiğin kadar da kolay değil çok sağlam kondisyon ve dayanıklılık istiyor

• o normal şeyler ben fiziği iyi derken bunları kastetmiştim zaten sağlam bir vücudun olacak kondisyonun olacak bunlar şart ama futbolda da yenilgiler genelde bu yüzden yaşanıyor bazı takımlar sonlara doğru yoruluyor mesela bir stoper atağa çıkabilir isterse ama atak yedikleri zaman mevkisinde olmak zorunda bu dengeyi maç sonuna kadar yakalayamaz bu iş birazda tasarruf işidir anlayacağın :D

• Ben 4 sene önce takimimla bay arenada leverkusene karsi dostluk macı yapmistik ben bulundugum şehrin takiminda oynuyorum ozamanlar ücüncü ligteydik şehir olarakta leverkusene yakın oldugumuz için yeni sezon öncesi baskanimiz teklif göndermisti kabul ettiler oynadık 4-1 kaybetmistik.

Gercekten süper bir stad ara sıra sampiyonlar ligi izlemeye gidiyorum

0|0
    0|1
  • 13-14 yaşındayken oynuyordum, o televizyondan atanlar bırak gerçek futbol sahasını halısaha da maç yaparken bile fos çıkıo :D

0|0
    0|0
  • Cidden zor is futbolculuk . Oyle dışardan soylemesi kolay . O an sen dışardan gorebiliyorsun , oraya pas versene diyosun ama oyuncu o anda bunu düşünemiyor.

0|0
    0|0
  • oynadım da 75 te çıktım çok zordu ilk maçta ordan oraya koşmak televizyonda nasıl atamadı diyenler orda oynadında anlıyor herşeyi.

0|0
    0|0
    • aynen demek istediğimde o :D

• zor ya koılay dil olup olup diriliyordum televizyonda herkese kolay geliyor.

Yükleniyor...