Müslümanların Müslüman olmayanlara benzemesi yasaklanmıştır.

Anneler Günü: Antik Yunan ve Antik Roma

Babalar Günü: ABD

Sevgililer Günü: Antik Yunan ve Antik Roma

Öğretmenler Günü: Unesco ile birlikte ortaya çıkmış ya da yerleşmiş günlerdir.

Yılbaşı'nı Hristiyanların icadı diye kutlamayan ve onlara benzeyip de Cehennem'de yanmaktan korkan kişiler Anneler Günü'nü de Babalar Günü'nü de Sevgililer ya da Öğretmenler Günü'nü de mutlaka kutlamışsınızdır.

Peki bu durumda Müslüman olmayanlara benzemeleri üzerine düşünceleriniz nelerdir?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Güzel soru geç de olsa yetiştim :)

Bu dediğine evrenselleşme olarak bakıyorum ben.

Müslüman dediğin böyle yapar, şöyle davranırdan ziyade 'Müslüman demek diğer insanlar kadar insan' demektir.

Fazlası yoktur gözümde.

Bir insanın Noeli kutlaması ya da kutlamaması onu günahkar yapmaz, böyle saçma şeylere tamah edenlerin de muhakeme yeteneğini kaybettiğini düşünüyorum.

Aynı şekilde dini bayramı kutlayıp kutlamamaları da onları Yaradan katında eksik inançlı yapmaz.

Bunların hepsinin pek çok şey kadar hurafe olduğunu düşünüyorum.

Bıraksalar da insanlar istedikleri gibi yaşasalar, daima tedirgin olarak kimse maksimum sevap pointi kazanmıyor.

Akıl mantık dini diyorlar sonra düşünmeyi yasaklayarak sonsuz itaat bekliyorlar.

Din bu değil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Müslüman olmayanların icat ettiği, markasına kadar yabancı olan klavyeniz, bilgisayarınız, internetiniz,mobil telefonunuz olmasaydı burada, bu sanal ortamda böyle klavye delikanlılığı yapabilecek miydiniz acaba?

Ben hepsini kutluyorum sorun yok..Kökeninin nereden geldiği de beni ilgilendirmiyor..

2|0
    2|0
  • Hiçbiriyle işim olmaz. O değil de ben hiçbir özel günü sallamıyorum sanırım.

1|0
    1|0
  • O yasakla tam olarak ne demek istedigini bilmiyorum, ote yandan Allah insanlari ben yarattigim icin sevin diyor. Muslumanlari demiyor, insanlari diyorki. Onlari kirmamak adina belki bir dogum gunu partisine veya noelde davet edildiginde gitmeliyiz diye dusunuyorum. Bu bizi dinden cikartmaz..zaten bircok musluman isine geldigi gibi musluman..ona bakarsan bir cok kapali kizda musluman yerine susluman olmus. Sanki o yasak değilmi.

1|0
    1|0
  • Katılıyorum haklısın şahsen kutlamıyorum

0|0
    3|0
  • ben hepsini kutluyorum, deliye her gün bayram :D

1|0
    1|0
  • Kutlamaktan kastin ne ? Bizde demiyoruz ki ''aaa bugun anneler - babalar günü hadi parti yapalim'' diye .

0|0
    1|0
    • Kutlamak sadece parti ile mi olur ? Anneni tebrik etmek ya da hediye almak da kutlamadır.

• Onlarin emeğine karşilik olmasa da gönüllerini hoş etmek için alinan bir hediye benim düşüncem bu.

• Senin düşüncene göre yürümüyor İslam.

• desene ölücez biz o zaman.

2|0
    1|0
  • İnce bir konu ..

Müslüman olduğumu düşünüyorum lakin bunların hepsini en ileri derece kutluyorum ..

Ateş beni çağırıyo <3

1|0
    1|1
  • Bu günleri kutladık diye Allah'ın bizi cehennemde yakacağını düşünmüyorum.

1|1
    1|0
  • Bilemedim şimdiii :/

0|0
    2|0
  • Hiçbirini de kutlamadım ama günah olduğunu düşündüğüm için değil.

0|0
    3|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Boş işlerle uğraşıyorsun moruk.

2|3
    3|0
  • O zaman Internetıde Kullanmayalım, Bırçok Teknolojık aletlerıde ,İcat eden Bulan Onlar değilmi. O zaman hıcbırını Kullanmayalım Olurmu.

Muslumanların musluman Olmayanların ıyı Huylarını Almaları Kötü değildir.

1|0
    1|0
  • İnce bir konuya değinmişsin

bu günler üzerinden bu yaklaşım zor

yani biz onlara benzemek adına değil verdiğimiz değere istinaden kutlamayı tercih ediyoruz eğer kutlarsak

ne kadar maddiyatçılık olsada işin içinde benzemek adına yapılan bir şey yok

ameller niyetlere göredir unutma

0|0
    1|1
  • anneler günü hariç hiçbirini kutlamıyorum anneler günü zaten annemin doğum günü :)

0|0
    1|0
  • adam haklı bunlar hep hristiyanların oyunkları

1|0
    0|1
  • İslam herşeye bir kılıf uydurma dinidir.İşlerine geliyorsa sevap,yapılabilir.Gelmiyorsa günah :)

3|0
    3|4
    • sende Atatürk'ün resmini koymuşsun gelip din'e laf ediyorsun sonra ülke'de ''Atatürkçü - Dinci'' ayrimi oluyor'' deniliyor . Yorumlarina biraz dikkat et arkadaşim

• işine gelmeyince yobaz dimi he he ondan :D

• İşime niye gelmesin eleştirilmekten rahatsızlık duymam ki ben.Sabaha kadar seninle islamı tartısırım ama ne kadar dayabilirsin :)

• müslümanların bilimden ve teknolojiden geri kalmasıda istenmemiş ona bakılısa. Okuyun üretin diyor Kuran müslümanlara.

0|1
    3|0
  • Müslümanların kafası genelde güzel öğretmenler ve diğer günleri kutlamak normal yılbaşı haramdır kakadır :)) Gene kendileriyle çelişiyorlar işte

0|0
    3|1
Yükleniyor...