Yılbaşını kutlamayan müslüman kardeşlerim ! Sevgililer gününü nasıl kutladınız ?

Yılbaşını yavur icadı diye kutlamayan sevgili müslüman kardeşlerim, Sevgililer gününü nasıl kutladınız anlatın bakalım sevgilinizle neler yaptınız,ona neler aldınız ?

Güncellemeler:
Birçok kişi hala sevgililer günü aslında gerçek adı Valentine's day olan ve bir papazın ölümünü andığını bilmiyor.Ve asıl komik olan şeyde ne kadar komik durumda olduklarının farkında bile değiller..

Santa Claus'a lanetler beddualar gönderdiniz, umarım "Papaz Valentine" adına fatiha okumayı ihmal etmemişsinizdir. :)

Eğitim Şart !

0|0
13|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Kutlamadım, Sevgilim dahi olsa kutlamam.. Kusura bakmasın kimse!

Elin papazının zina yapanları koruduğu için çıkardığı uyduruk bir günü kutlamam ben!

0|2
    0|0
  • Olmayan sevgilimle romantik bir akşam yemeği yidik deliler gibi dans ettik falan filan işte

0|2
    0|0
  • Bu küçük detaylarla uğraşmak yerine hak yememek, insanları kırmamak gibi şeylere konsantre olmak daha doğru olur. Değil mi?

1|4
    0|0
  • yılbaşı kutlamayıda sevgılıler gununude kutlarım ne var bunda? su on yargılarınızı yıkın bır artık. Bunları kutlamakla Hrıstıyan olunmaz.. böyle düşünenler ıcın yazıyorum

1|2
    1|1
    • hayır olunmaz ama günah yapma sen müslümansın ve dahada ileri gidersen allah muhafaza dinden çıkarsın

• alakası yok.. su kafanızı doldurdukları seyede bakın hele.. boyle mantıga aykırı konusuyorsun:D

• Yılbaşını yeni yıl diye kutlayabilirim.Noel bayramı 25 Aralıkta başlar ve beni ilgilendirmez.

Sevgililer gününü de kutlamıyorum.Kıçlarından gün uyduruyorlar sonra da bütün millet o uydurulana uyuyor.Koyun sürüsü misali.

0|2
    0|0
  • Hiçbir şey yapmadım. Yapmamda gerek yok çünkü :) Buluşmadık bile :D

0|1
    0|0
  • Kutlamadım ikisinide..

0|2
    0|0
  • kutlamadımki ^^ koşturdum tüm gün sonrada yorgun düştüm uyudum oh -.-

0|2
    0|0
  • arkadasımla sadaka verdık daha doğrusu o verdi :)

0|1
    0|0
  • Öncelikle sizde ön yargılısınız isteyen istediği zamanı istediği gibi değerlendirir aksini iddia edenlerde önyargılıdır. önyargıyı sizin savunduklarınızın dışındaki değeler olarak göstermeyin.

0|0
    0|0
  • Kutlamadım ki

0|0
    0|0
  • Yilbasi yani noel hıristiyanlarin bayrami ama noel sadece bir kutlama dini bir bayram degil ki niye muslumanligi kariatiriyosun ne alakasi var?

1|0
    2|2
    • sen bir düşün bunların hepsini tekrar gel..

• Liseli 95 li ergenden ders alicak degilim .oturda dinler tarihini detayli bir sekilde arastir.

Erkekler Ne Diyor 10

• Biz kırbaç aldık kelepçe aldık bebe yağı aldık işte bilindik şeyler beraber örf adetlerimize uygun şekilde kutladık. Alt kattaki komşular geldi falan yani

1|3
    0|0
  • güzel yerden yakalamışsın :) yılbaşı gecesi yeni yılı kutlamayı noel ile karıştıranlar, aslında sevgililer gününün ( Valentine's Day) gavur icadı olduğunu biliyolar mı acaba :) hiç sanmam :)) yorumları da okudum da senin yaptığın ironiyi bile anlamamış çoğu :)

0|1
    0|0
  • 1-yilbasi noel degildir , noel 25 aralik itibariyle baslar

2-isterse noel olsun maksat orda yeni yili kutlamak degilki arkadaslarinla ailenle sicak bir ortam gecirip muhabbet edip iki kadeh bisey icmek

3-sevgililer gunude dunyaca kutlanan bir bayram evet bende kutladim sevgilimleydim tum gun

3|0
    0|0
  • Sevgililer gününün islam dininde yeri ve konumu yoktur. Bu bir hıristiyan adetidir tarihçesi valentin adlı bir papazın 14 şubatta asılmasının yıl dönümüdür. O dönemde birbirlerini seven iki insan varmış dönemin kralı onların evlenmelerini yasaklamış bu valentin adlı papazda bunların nikahlarını kıyar.

Bunu duyan kralda papaz valentini astırır, ve o günden bu güne hıristiyan ve yahudiler bu günü sevgililer günü olarak kutlar.(Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü"olarakta bilinir) Bence saçma bir gün seven sevdiğini her zaman hatırlar yılın 365 günüde olsa sever sadece özel bir günde değil.

0|1
    0|0
  • Aziz valentinin selamı var onlara

0|2
    0|0
  • kutlayacak bir sevgili bulamadim :)

0|2
    0|0
  • aynen devam :D

0|0
    0|0
  • :) işteydim neler olup bittiğini göremedim bu sevgililer gununde

0|0
    0|0
  • Yılbaşı hristiyanların bayramıdır , 14 subat evrenseldir.

Kaldıki ikisini de kutlayamadım. :(

0|0
    0|0
  • İkisinide kutlamam.

0|2
    0|0
Yükleniyor...