Sevgililer günü sizce mantıklı bir günmü?

Sevgililer gününün mantığı nedir? Sevgililer gününün islam dininde yeri ve konumu yoktur. Bu bir hıristiyan adetidir tarihçesi valentin adlı bir papazın 14 şubatta asılmasının yıl dönümüdür. O dönemde birbirlerini seven iki insan varmış dönemin kralı onların evlenmelerini yasaklamış bu valentin adlı papazda bunların nikahlarını kıyar.

Bunu duyan kralda papaz valentini astırır, ve o günden bu güne hıristiyan ve yahudiler bu günü sevgililer günü olarak kutlar.(Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü"olarakta bilinir) Bence saçma bir gün seven sevdiğini her zaman hatırlar yılın 365 günüde olsa sever sadece özel bir günde değil.

• Mantıklı
    25% (1)25% (3)25% (4)Oy Ver
  • Mantıksız
    75% (3)75% (9)75% (12)Oy Ver
  • Diğer kendi fikrimi söyleyim
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeyi hristiyanlığa yorup din faşizmi yapmayın 14 Şubat tabiatın uyanışını kutlamak için yapılan hristiyanlıktan hatta dinlerden çoook daha önceye giden bir ritüel... Çinde 7lerin gecesi olarak bilinir Finlandiya da arkadaşlar günüdür hindistan da kamadeva günü iran da esfandiyar festivali olarak kutlanır. Hepsinde kutlama şekli ve yolları farklıdır. Hristiyanlar reklam olsun diye geçmişten gelen her ritüeli bir kulp uydurup sahiplendikleri için hristiyan adet olarak biliniyor ama değildir. Rusya da sevgililer gününde ağaçlara çaput bağlarlar dilek dilerler bunu bizdeki karşılığı adam adamaktır. O zaman bizde ki ağaca her çaput bağlayan vatandaş günah işliyor... Hatta faydası da vardır ekonomiyi ayakta tutar bu tarz günler zaten bu kadar cimri olmayın accık para harcayın alışveriş yaptığınız adamın da çoluğu çocuğu eşi var. :) onlarda para kazansın

0|1
    0|0
    • wayy arkadaş..

• Eğer durumun elveriyorsa senenin 365 günü al farketmez o 365 günün içinde 14 Şubat da var. Allahın güzel bir günü sonuçta sırf hristiyan adeti olduğunu düşündüğün için bu gün birşey almayacağım diye inatlaşmanın anlamı yok. Sen imanına güveniyorsan ha 14 Şubat ha 14 aralık ne fark edecek?

• Benim anlatmak istediğim farklı neyse tartışmaya girmeyecem.

Kızlar Ne Diyor 10

• Mantıksızdır sevgi 1 güne sığdırılamaz..

Önemli olan insan her zaman kıymet bilip zaman ayırmalı sevdiği insana ...

Para tuzağından başka bir şey değildir bana göre ..

En basitinden ilgisiz olan biri sırf adet yerini bulsun diye hediye alıp sevdiğini söyleyecektir bana sahte geliyor..

İnsan sevdiğini her zaman hissettirmeli...

0|1
    0|0
  • yaww arkadaş..hepimiz umutsuz vakayız..atı alan üsküdarı geçti... sevgilimis yok işte... mantığının almayışı bundan..yok çünkü..

0|1
    0|0
  • Ormantik insanlar icin bir hatirlatma

0|1
    0|0
  • bu durum aynı yılbaşı günü gibi. Sevene hergün sevgliler günü

0|1
    0|0
  • saçmalik çok mantiksiz

0|1
    0|0
  • mantiksiz hatrlamk hediye almak icin ozel gunu bklemektn hoslanmam manasiz

0|1
    0|0
  • mantigi olmasi icin sevgili olmasi lazim :D mantiksiz cunku bugun biriyle tanisma zamani degil yani, a aa ne tesaduf bugun mu tanisacaktik falan gibisinden aklimdan az gecmedi demin yolda :D ne sacma ya

0|1
    0|0
  • sevgilisi olana mantıklı olmayana mantıksız

0|1
    0|0
    • Kimsin gizli kaç soruma aynı anda gizli cevap vermişin takipmi:))

• Tam bir saçmalık. Öyle bir gün olacaksa da bu her ilişki için farklı bir tarih olmalı, 14 Şubat çok alakasız yani.

link

0|1
    0|0
  • Hikayesini duymuştum :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Ben deliler gibi aşık olacam.Hayatım onunla değer kazanacak,yıllarımı ona adıyacam.Sonra bir gün gelecek ve bugün sevgileler günü diyecek.Ben de o büyük aşkı tek güne sığdırmak için yırtınacam.Her gün tazelenmeli aşk.Her bakışda farklı heyecan,her görüşte ayrı tempoda kalp atışıı..

0|1
    0|0
  • Kesinlikle mantıksız.

Hadis-i Şerif:

"Her kim, bir topluluğa (kavme) benzerse (onların giyindiği gibi giyinirse, gittiği yolda giderse ve onların işlediği fiilleri işlerse, günah ve sevap bakımından) o da onlardandır."

Eğer bir kişi Müslümanım deyip bu günlere özel bir şeyler yapıyorsa bu hadisi okusun lütfen.

0|1
    0|0
  • sevgililer babalar anneler öğretmenler hepsi ticari amaçlı tasarlanmış günler bende 15 Şubat ı ks ciler günü ilan ediyorum hadi bakalım

0|1
    0|0
  • annelerin babaların ve sevgililerin günü olmaz.bu oldukça zekice planlanmış ticari bir girişim.ve tutmuş bir şey.

0|1
    0|0
  • Piyasada para dönsün işte, tek açıklaması bu.

1|1
    0|0
    • kara borsa XD

• aynen�oyle diyorum iyi anladin, aklima cok kotu bir espri geldi nickimle alakali alf-a romeo sunu ariyor ( araba modeli :D) cok sacmaaa :D

• heheh ^^ neyse :)

• İyi tarafları da var kötü tarafları da.

Yani böyle tartışmalarda sonuca varılmaz.

0|1
    0|0
  • olsada olur olmasda olur insanlar eğlenmek için uydurduğu bir gün aynı yılbaşı gibi şuan kendim için birşey ifade etmiyor daha ilkim ve sonumu bulmadığımdan odun olduğumdan birgün bulsamda birşey değişceğini sanmam

0|1
    0|0
  • Ben dini açıdan değerlendirmicem ama kesinlikle kapitalist bir gün..

0|1
    0|0
  • Mantıksız

0|1
    0|0
  • Bana bakın saçma mantıksız bir gündür:)))

0|1
    0|0
  • Mantıksız sevgililer günü neymiş.

0|1
    0|0
  • Tamamen mantıksız bir gün soruna katılıyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...